کد خبر : 8681

تعطیلی کرونا / تعطیلی بانک ها / تعطیلی رسمی کرونا

منع تردد از فردا 24 مرداد آغاز شد.

به گزارش ستاره پارسی :

 طبق اعلام ستاد مبارزه با کرونا ایران تعطیل شد. کشور از دوشنبه 25 مرداد ماه به مدت 5 روز تعطیل شد.از فردا منع تردد از ساعت 12 ظهر اجرا می شود.منع تردد تا 5 شهریور ماه ادامه دارد.همه اصناف، ادارات، بانک‌ها به جز مشاغل ضروری تعطیل می‌باشند.

 ممنوعیت تردد سراسری کرونایی از ظهر فردا 24 مرداد ماه

دکتر علیرضا رئیسی در خصوص مصوبات جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رئیس جمهور امروز برگزار شد، گفت: با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا علاوه بر تشدید و لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی، ممنوعیت تردد در همه جاده های کشور از ساعت 12 فردا اعمال می شود و تا 5 شهریور ادامه دارد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: تمام مجوزهای صادر شده برای تردد لغو شده است و علاوه بر آن، افرادی که در این زمینه تخطی کنند جریمه می شوند و جریمه آن ها نیز پس از گذشت یکماه، دو برابر و اخذ می شود.

وضعیت بانک ها در تعطیلات 6 روزه

بازار بزرگ تهران در تعطیلات ۶ روزه تعطیل است

در خبری دیگر، قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران گفت: بازار تهران طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شرایط قرمز کرونایی تعطیل است و در شش روز آینده نیز تعطیل خواهد بود.

وی گفت: طبق مصوبه امروز دولت، تمام شهرهای استان‌های تهران و البرز از فردا، سه‌شنبه ۲۹ تیر) به مدت شش روز یعنی تا روز یکشنبه شوم مرداد تعطیل می‌شوند.

رئیس اتاق اصناف تهران افزود: از زمانی که تهران به رنگ قرمز کرونایی درآمده، بازار تهران تعطیل بوده است و بعضا به دلیل فعالیت بانک‌ها کسبه بازار مجبور به فعالیت بودند، اما در این شش روز که تعطیل رسمی اعلام شده، بازارهای تهران نیز تعطیل می‌شود.

به گفته وی، اتاق اصناف تهران و تمامی اتحادیه‌های صنفی تهران در این شش روز تعطیل بوده و فقط صنوف مشمول گروه یک مجاز به فعالیت هستند (فارس).

اعمال محدودیت کرونایی برای ۷ رسته شغلی

همچنین اطلاعیه اتاق اصناف ایران، مبنی بر تشدید نظارت‌ها بر هفت رسته شغلی و بلا مانع بودن فعالیت سایر مشاغل مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی منتشر شد.

به استناد ابلاغیه شماره ۶۶۴۳۰ و ۶۶۴۴۸ مورخ ۱۴۰۰٫۴٫۲۷ و بر اساس تصمیمات نشست مشترک روز ۲۷ تیر، قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد که به ریاست وزیر کشور و فرمانده قرارگاه برگزار شد، مقرر شد:

با توجه به تأثیر شناخته شده برخی از مشاغل و فعالیت‌ها در گسترش بیماری و لزوم جلوگیری از تجمعات به ویژه در اماکن سرپوشیده، در شهرهای قرمز به صورت قاطع و دقیق نسبت به مشاغل زیر و در فضای سربسته اعمال محدودیت شود:

١ –رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها، به صورت پذیرایی در فضای بسته (ولی بصورت بیرون بر می توانند فعالیت کنند)

٢ –تالارهای پذیرائی

٣ –سالن های سینما و تئاتر

۴ –پاساژها و بازارهای سربسته ( به استثناء پاساژهای تخصصی نظیر لاستیک، قطعات یدکی، آهن‌آلات، کامپیوتر (به جز پوشاک، کیف، کفش و موبایل)

۵ –استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدن سازی

۶ –شهربازی و باغ وحش ها

٧ –نمایشگاه های عمومی و تخصصی

همچنین با توجه به کاهش چشمگیر میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی درسطح کشور و تنزل آن به ۴٨ درصد، در بازه زمانی ١۶ تا ٢٣ تیر جاری، لذا مقرر شد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، درقالب کمیته عالی نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی (در سطوح ملی و استانی) و با همکاری کامل وزارت صنعت، معدن و تجارت، دادستانی کل کشور، نیروی انتظامی و اتاق اصناف ایران درسطح ملی، و رده‌های متناظر آنها در سطح استان های کشور؛ در چارچوب «طرح جامع مدیریت تجمع و تردد عمومی متناسب با وضعیت و روند بیماری کؤوید ١٩ در شهرهای کشور» (موضوع بند(١) مصوبات چهل وچهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا – مورخ ۱۳۹۹٫۸٫۲۴) و همچنین تأکیدات مصرح دربند(١) مصوبات هفتاد و ششمین جلسه ستاد ملی (مورخ۱۴۰۰٫۴٫۱۹) با عنوان« تشدید اعمال محدودیت ها در شهرهای قرمز» اقدامات لازم را اجرایی کنند (اتاق اصناف ایران).

 

پرسش و پاسخ

  • تاریخ تعطیلات کرونا
    تعطیلات کرونا در مرداد ماه از تاریخ 25 مرداد تا 30 مرداد شروع مس شود
ارسال نظر