کد خبر : 8956

زلزله / زلزله مشهد

زلزله ساختمان ها را تخریب کرد.

به گزارش ستاره پارسی :

غلامرضا صیادی روز دوشنبه افزود: این خسارات از روستاهای عمارت، دیزادیز و جعفرآباد شرقی قوچان دریافت شده که درخواست حضور کارشناسان بنیاد مسکن را برای تخمین میزان خسارات نیز داشته‌اند.

زلزله شدید در خراسان رضوی

وی ادامه داد: گروه‌های ارزیاب هلال احمر به روستاهای خانکانلو، بوکانلو، یدک، الهیان و تبارک قوچان که زلزله با شدت بیشتری احساس شد رسیده‌اند اما هنوز گزارشی از خسارات احتمالی در این روستاها نداشته‌ایم.

معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی گفت: در روستاهای شهرستانهای کلات، چناران و درگز نیز که زلزله با شدت بالایی احساس شده است تاکنون گزارش تخریب جدی نداشتیم.

۱۰ تیم ارزیاب هلال احمر شهرستانهای درگز و قوچان به مناطق زلزله زده اعزام شده‌اند و در حال ارائه گزارش خسارات احتمالی ناشی از زلزله و امدادرسانی هستند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر ساعت هشت و ۳۲ دقیقه صبح دوشنبه حوالی قوچان در استان خراسان رضوی را لرزاند. این زمین‌لرزه در طول جغرافیایی ۵۸.۸۶ و عرض جغرافیایی ۳۷.۰۸ و در عمق ۶ کیلومتری زمین و در ۳۰ کیلومتری قوچان، ۳۵ کیلومتری چاپشلو و ۴۲ کیلومتری چکنه در استان خراسان رضوی رخ داده است.

شدت زلزله به حدی بود که در بسیاری از نقاط استان خراسان رضوی از جمله مشهد و برخی استان‌های همجوار احساس شد و شمار زیادی از مردم را در مشهد و قوچان از منازل به خیابان ها کشاند.

منبع : رکنا

ارسال نظر