کد خبر : 3204

احساسات منفی شما را رنج می دهند و موجب از دست دادن بسیاری از عوامل موفقیت در زندگی فردی و اجتماعی می شوند.

به گزارش شمانیوز به نقل از نمناک، احساسات منفی شما را رنج می دهند و موجب از دست دادن بسیاری از عوامل موفقیت در زندگی فردی و اجتماعی می شوند. به خودتان نگیرید و حساسیت را کنار بگذارید تا راه رهایی از این احساسات مخرب را بدانید.

1. تنفس و ریلکس کردن خودتان:

کل بدن شما وقتی که "هجوم" احساسات باعث می شود به حالت مبارز تبدیل شوید، محکم تر می شود. به طور خاص، تنفس شما بالا می رود و منقبض می شوید بنابراین به محض اینکه متوجه شدید چیزی منفی در درون شما بوجود آمده است، چند نفس آهسته و عمیق بکشید و کلمه "آرامش" را تکرار کنید.

وقتی چیزی شما را از تعادل خارج می کند، خوب نیست که خودتان را "مرکزش" کنید. احساسات را می توان درجه بندی کرد، بنابراین زمانی که ناراحتی شما به 8، 9 یا 10 می رسد، ضروری است که شدت آن را کاهش دهید. و کند کردن تنفستان نشان دهنده گام اولش است.

واضح است که هر چیز دیگری که شما می توانید برای آرام کردن خود در مواجهه با چیزی که به شدت آزاردهنده است انجام دهید، به شما کمک می کند کنترل خود را به دست آورید.

بنابراین، می توانید یک صحنه آرام را تجسم کنید - بگویید که آرام در ساحل خصوصی هستید و نسیم گرمی تمام بدن شما را تسکین می دهد. هرچه با موفقیت بیشتری بتوانید خود را در چنین محیط شاعرانه ببینید، زودتر می توانید شرایط را حل کنید.

مقابله با احساسات بد

2. ناراحتی هایتان را بشناسید و به چالش بکشید:

به طور معمول، چیزی که باعث می شود شما از لحاظ عاطفی زیاده روی کنید، باورهایی هستند که اغراق آمیز یا تحریف شده اند. پس از خود بپرسید:

(a) آیا می توانم خود را مجبور کنم (و شما واقعاً نیاز دارید که خودتان را مجبور کنید!) تا برخی ویژگی های مثبتم را پیدا کنم که آن ها که به من کمک می کنند با نور آرامش بهتری برخورد کنم - و به همین دلیل دشمنی من نسبت به آن ها را کاهش یابد؟

(b) آیا من فکر خوان هستم؟ یعنی، آیا من بدترین انگیزه ها را به رفتار آن ها نسبت می دهم؟

(c) آیا پیش بینی اینکه آن ها الان و همیشه مرا ناامید خواهند کرد، چون الان ناامیدتان کرده اند؟ و آیا این (تعمیم کلی) واقعا منطقی است؟

(d) آیا من شدت یا جدیت مسائل را بزرگتر یا جدی تر تلقی می کنم و واکنش های بیشتری دارم؟

(e) آیا "بایدها" مرا وادار می کنند تا به روش هایی که اصالت استانداردهای رفتاری خود را ، بیش از حد نسبت به مسائل واکنش نشان دهم - یعنی آنچه که "درست" یا "منصفانه" است، ؟

همانقدر که احساسات شما به طور مستقیم به افکار شما پیوند دارد، زمانی که احساسات شما شروع به تسلط بر داوری می کند، باید یک قدم به عقب بردارید و عقلانیت این افکار را کشف کنید و با جدیت تلاش کنید آن ها را "تنظیم کنید".

چالش کشیدن

3. به دنبال مثبت ها بگردید:

اگر شما از تجربیات آنی خود در رابطه با بی عدالتی، ترس، آسیب، یا ناامیدی خود تمرکز کنید، می توانید بر روی هر چیزی که تازه آشکار شده تمرکز کنید. مهم است که بفهمید چه چیزهایی را ممکن است از این تجربه یاد بگیرید که می تواند واقعاً به شما در آینده کمک کند.

4. نقطه مقابل (چشم انداز) خود را مشخص کنید - و روی دیگران امتحان کنید:

دوباره، در حالت عاطفی، این مساله شما را به چالش خواهد کشید. اما اگر تلاش کنید با دیدگاه دیگری پیش بروید، به خصوص با نیازها، خواسته ها و احساسات خود - احساسات آشفته شما احتمالاً تضعیف می شوند. آیا می توانید خودتان را بااعتماد به نفس کم تری خودمحور کنید؟

امتحان خود

5. بیشتر فکر کنید:

در واقع متفکر بودن چیزی است که اجازه ندهید احساسات شما را به سوی خودشان جلب کنند. کاری که اینجا باید انجام دهید این است که از احساس خاصی که تحریک شده است آگاه شوید، بنشینید و آن را پردازش کنید.

با آن دوست نشوید، یا به خودتان اجازه ندهید که در آن غوطه ور شوید. در عوض، خود را بیرون از خود تصور کنید و سپس از آن عبور کنید. حواستان را به چیز دیگری متمرکز کنید.

نتیجه غم انگیز درگیر شدن در احساساتتان این است که بهترین داوری تان، یا عملکرد بی نظیرتان دیگر در دسترس نیست. این خوب نیست، بنابراین توانایی شما برای پاسخ خردمندانه تان به طور جدی در خطر می افتد.

خودتان را بر اساس احساساتتان قضاوت نکنید. شما ممکن است با افکار منفی زیادی مواجه شوید. بارها و بارها تکرار کنید که این کاملاً بدیهی است، احساسات نه درست هستند و نه اشتباه، آن ها فقط هستند.

فکر بیشتر

آن ها واقعاً واکنشی هستند و می توانند در یک لحظه برسند. علاوه بر این، آن ها می توانند طی تجربیات گذشته، و چیزی که از پیغام های مختلفی که شما از دیگران دریافت کرده اید، بویژه خانواده تان، رسوب کنند.

در حقیقت، ترکیبی از خلق و خوی شما و هر چیزی که برای شما اتفاق می افتد مشخص می کند که چه احساسی (و چه مقدار از آن) شما را تحریک خواهد کرد.

در برخی موارد ضروری است که بیشتر آگاه شوید که چه چیزی شما را از دست می دهد. اما بدون توجه به احساسی که نسبت به آنها دارید، آن ها نباید به عنوان چیزی که به طور خاص در مورد شما منفاست، دیده شوند.

در نهایت، می توانید به خودتان آموزش دهید تا همه احساساتتان را به صورت حقیقی تایید کنید.

 

 

آموزش به خود

6. خودتان را کنترل کنید:

گاهی اوقات بهترین راه برای مقابله با احساسات دردآور این است که با خودتان مهربان باشید، کاری انجام دهید که ارزش شما را تایید می کند. حتی اگر کسی شما را رها کرده باشد، مجبور نیستید که شما هم خودتان را رها کنید.

7.به خودتان عشق بورزید:

اگر عادت دارید که مدام خود را تنبیه کنید، زدن اتهامات به خودتان اصلا خوب نیست.برای مثال باید به خودتان بگویید، انجام اشتباهات قطعا آدم را بد، احمق یا بی ارزش نمی کند.

و یک راه عالی برای آرام ساختن خودتان این است که به سادگی خوبی های خودتان را درک کنید، مثل مهربانی، بخشیدن خودتان به خاطر اینکه شما این توانایی را برای دیگران نشان داده اید.

 

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍