کد خبر : 3249

هزارنفر از اقوام و دوستان و آشنایان را برای شرکت در مراسم عروسی دعوت کرده بودند اما کرونا که فراگیر شد و زندگی همه مردم کشور را درگیر کرد برنامه عروسی آنها نیز به هم خورد.اما این اتفاق باعث شد که ایده یک کار خیر به ذهن آنها خطور کند و در اقدامی خیرخواهانه با هزینه عروسی خود شرایط آزادی 5 زندانی جرایم غیرعمد را فراهم کر دند.

به گزارش ستاره پارسی :

 قرار و مدار  جشن عروسی  را گذاشته بودند، طبق برنامه ریزی آخرین روزهای اسفند ماه پس از برگزاری مراسم عروسی باشکوه و پر از مهمان به خانه بخت می رفتند. اما وقتی سروکله کرونا پیدا شد مراسم عروسی آنها هم مثل هزاران مراسم عروسی دیگر کنسل شد.

 

زوج جوان طبسی چند ماه انتظار کشیدند تا سرانجام شرایط برای برگزاری مجدد  جشن عروسی  آغاز شد اما این بار موج دوم کرونا بود که باعث شد کار آنها دوباره به بن بست برسد.

دوباره انتظار و سرانجام دوباره تعیین وقت برای برگزاری مراسم عروسی .اما این بار زوج جوان تصمیم خود را برای بزگرای مراسم عروسی تغییر دادند .

 

رهایی زندانی به جای عروسی

زکیه عباسیان  و  مرتضی شایان فر  همان زوج طبسی هستند که به جای عروسی خود چند زندانی را آزاد کردند.

زکیه در گفت وگو با خبرنگار رکنا ماجرا را اینطور بازگو می کند.

وقتی به خاطر  کرونا  چند باری مراسم عروسی کنسل شد سرانجام فکر دیگری به ذهنم خطور کرد. من کارمند دانشگاه علوم پزشکی بجنورد هستم و به همین خاطر گاهی اوقات به مناطق محروم منطقه می رفتیم. در جریان همین سفرهای کاری بود که متوجه شدم یکی از مهم ترین دلایلی که باعث به وجود آمدن فقر و مشکلات دیگر درخانواده هاست زندانی بودن سرپرست خانوار است. وقتی مرد یک خانواده به عنوان سرپرست خانوار پشت میله های زندان باشد اعضای خانواده اش دچار فقر می شوند.

 

یک ایده تازه برای زندگی بخشیدن

وی در ادامه افزود: همین موضوع باعث ایده آزاد کردن زندانی به ذهنم خطور کرد. ابتدا موضوع را با همسرم در میان گذاشتم . موافقت او سپس موافقت خانواده ام را گرفتم . سپس با هماهنگی ستاد دیه و همکاری خیلی خوبی که آقای هاشمی رئیس سازمان زندان های خراسان جنوبی با ما داشتند کار آزادی زندانیان را آغاز کردیم.

وی در ادامه افزود :شاید باورکردن این ماجرا کمی سخت باشد اما واقعا مابا پرونده یک زندانی روبه رو شدیم که برای 2 میلیون و 700 هزار تومان در زندان بود.

 

آزادی 5 زندانی غیر عمد

حالا با تلاش این زوج جوان طبسی 5 زندانی جرایم غیرعمد آزاد شده و به آغوش خانواده اشان بازگشته اند.اما این پایان ماجرا نیست .  زکیه عباسیان  می گوید: شیرینی این کار آنقدر برایمان لذت بخش بود که حالا من و همسرم تصمیم گرفتیم به این کار ادامه بدهیم.

عباسیان ماجرای جالب دیگری هم برای تعریف کردن دارد و می گوید: همین چند روز پیش بود که تصویر یک کارت عروسی برایم ارسال شد. متن کارت عروسی همان متنی بود که خودم برای کارت عروسی مراسم خودمان نوشته بودم .اما این زوج جوان که اهل سیستان وبلوچستان بودند برای کمک به نیازمندان هزینه عروسی اشان را خرج کرده بودند. همین موضوع باعث شد بیشتر از قبل برای تصمیم درستی که گرفته ایم پابه فشاری کنیم.

 

منبع:رکنا

ارسال نظر