کد خبر : 3534

سعید حدادیان مداح با بیان اینکه سخنان اخیرش در مورد برگزاری مراسم عزاداری محرم از طرف برخی رسانه‌ها تقطیع شده است، تاکید کرد: «رعایت پروتکل‌ها مطابق قواعد فقهی است»

سعید حدادیان مداح در سال ۱۳۴۴ در تهران به دنیا آمده، اما اصالتا نابینا است و سال هاست مداحی می کند.سعید حدادیان از ده سالگی شعر گفتن را شروع کرده و از نوجوانی وارد عرصه مداحی شده است‌از شاگردان حاج منصور ارضی مداح اهل بیت بوده و مداحی را زیر نظر او شروع کرده است.سعید حدادیان همزمان با محمود کریمی و محمدرضا طاهری در اوایل دهه ۷۰ با ارائه کاست های مداحی به شهرت رسید.در سنین نوجوانی با حضور در جلسات و مراسم های مذهبی ، محبت اهل بیت در وجود سعید حدادیان جا گرفت.

 

سعید حدادیان گفت: سخنان اخیر بنده از طرف برخی رسانه‌ها تقطیع شده است. (سخنان حدادیان را در اینجا بخوانید) زیربنا و اصل حرف من، بر این اساس بود که جلسات عزاداری ماه محرم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود که این امر نیز مورد نظر و وفاق همگان است.

 

سعید حدادیان، مداح اهل بیت (ع) با اشاره به سخنان اخیر خود در مجلس عزاداری شهادت امام باقر (ع) در مهدیه امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: این سخنان بنده تقطیع شده است. زیربنا و اصل حرف من این اساس بود که جلسات عزاداری ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید برگزار شود که این امر نیز مورد نظر و وفاق همگان است.

 

وی افزود: در این جلسه مبنای بحث این قاعده فقهی بود: «الجمع مهما امکن اولی من الطرح» که بیانگر لزوم جمع دلالی بین دو دلیل متعارض، در صورت امکان است. معنایش آن است که متضمن عمل به هر دو دلیل تا حدامکان، است، زیرا عمل به هر دو دلیل، از کنار گذاشتن و عمل نکردن به آن‌ها بهتر است.

 

حدادیان تصریح کرد: بنابراین، کنار گذاشتن جلسات محرم نباید مطرح شود؛ زیرا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان برگزاری هست.

این مداح اهل بیت (ع) تصریح کرد: بارها اعلام کرده‌ام که مسئولین وزارت بهداشت کشور، خود اهل جلسات امام حسین (ع) و مجالس عبادی هستند، اما دشمنان در ایام منتهی به محرم تلاش دارند ما را در جبهه مقابل آن‌ها قرار دهند.

 

وی افزود: در خصوص برپایی دسته عزاداری نیز من گفتم اگر لازم باشد این گونه عزاداری کنیم که دسته در فضای باز تشکیل شود، با فاصله سه متری میان هر نفر از میدان آزادی تا انقلاب عزاداری می‌کنیم که این حرف نیز تقطیع شد.

 

حدادیان در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات عزاداری محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی میان همه مسئولین و هیأتی‌ها متفق‌القول است.

 

رزمنده جنگ

حاج سعید از مداحانی است که سابقه حضور در جبهه را دارد و از نوجوانی در جبهه های جنگ حضور داشته و در عملیات های مرصاد و والفجر یک، کربلای چهار، بیت المقدس ۲، ۳ و ۴ و حضور داشته است

 

سعید حدادیان

 

همسر سعید حدادیان

حدادیان خیلی زود ازدواج کرده و از سال ۱۳۶۳ وارد زندگی مشترک شده است.
او صاحب دو پسر به نام های محمدحسین و مهدی است و یک دختر دارد که ازدواج کرده است

عکس مهدی و محمدحسین پسران سعید حدادیان و سید باقر قائم مقامی داماد وی

 

سعید حدادیان

 

شهرت با یاد امام و شهدا

وی با خواندن مداحی ماندگار یاد امام و شهدا به شهرت رسید و این مداحی او بسیار گل کرد و یکی از پر دانلودترین مداحی ها چند دهه اخیر است.
او می گوید این نوحه را خواندم نا نسل جوان را به نسل خود و قبل خود گره بزنم و به نوعی به هم وصلشان کنم

بیشتر بخوانید :  بیوگرافی و عکس های سید رضا نریمانی مداح
 

عکس حضور در سوریه

عکسی از حدادیان و پسرش محمدحسین در سال ۹۴ با لباس های مخصوص جنگ در سوریه منتشر شد که نشان از حضور او و پسرش در سوریه را میداد
هرچند او گفته که مخالف انتشار این عکس بوده و فقط برای عرض ادب و احترا به خاک پای رزمنده ها به سوریه رفته بودند

 

سعید حدادیان

 

پاکت نمیگیرم

او گفته من پاکت نمیگیرم و بلکه به هیئت ها کمک هم میکنم
بعد از انتشار خبر و عکس چک های بیست میلیونی برخی مداحان در سال ۹۵ که نام سعید حدادیان با مهر بانک شهر در بین آنها بود وی واکنش نشان داده و گفته والله از این چک ها بی خبرم و نگرفتم

وی مداح و نوحه‌خوان ایرانی است که در مهدیه بزرگ امام حسن تهران هیئت برگزار می‌کند و از جمله مداحانی است که در بیت رهبری و در حضور رهبر انقلاب مداحی کرده است

 

سعید حدادیان

 

شغل اداری و استخدام دانشگاه

حدادیان از سال ۱۳۷۶ در استخدام دانشگاه تهران است و تا سال ۷۹ مسئول قرآن و از آن تاریخ مسئول دفتر ادبیات نمایندگی ولی فقیه این دانشگاه بوده‌ است

 

ماجرای من آقازاده ام محمدحسین پسر سعید حدادیان

محمدحسین پسر دوم حاج سعید حدادیان در گفتگویی خود را آقازاده‌ای توصیف کرد که با دیگر آقازاده‌ها فرق دارد. او گفت: هر طور دوست داشته باشم لباس می‌پوشم و هر جایی هم دوست داشته باشم می‌روم.
محمدحسین حدادیان پسر مداح مشهور در مصاحبه ای اینترنتی با تی وی پلاس گفته: من از وجود بابام است که مداح شدم وگرنه معلوم نیست کجا بودم.
سختش این است که پسر حاج سعید حدادیان که جوان است، حق ندارد جوان باشد. یعنی کارهایی که جوان ها می توانند انجام دهند، من نباید انجام دهم اما من همه کارهایی را که جوانان می کنند، انجام می دهم.

 

سعید حدادیان


تفریحات سالم مثل فوتبال، استخر و اسپورت بپوشم.


من کلا با همه آقازاده های فرق می کنم چون هر طور دوست داشته باشم لباس می پوشم و هر جایی هم دوست داشته باشم من آقازاده ام چون
بابام آقاست. از این لحاظ.
منظور من آن آقازاده هایی که می شنویم یا می شنوید نبود. منظورم از آقازاده، یک شخصیت مشهور و معروفی در جامعه است

 

انتقاد از نسترن های آبی ابی

وی در برنامه چهل چراغ با اجرای از نماهنگ و ترانه نسترن های آبی که ابی خواننده ایرانی خارج از کشور خوانده انتقاد کرد و گفت یگ خواننده ای درباره شهدا آهنگی خوانده و باید گفت که شهدا را مادرانشان از زیر قرآن رد کردند و وصیت نامه شهدا گواه بر آن است و آن شهیدی که شما نشان دادید شهید ما نیست.

 

منبع:جماران

ارسال نظر