کد خبر : 7821

در آستانه رسیدن به شب یلدا با کمک به نیازمندان دست نیاز آنها را بگیر...

مراسم باستانی و ایرانی الاصلِ یلدا، بهانه ای برای شاد بودن و امیدوار شدن به زندگی است که هنوز قسمت هایی از خاک ایران با آن آشنایی ندارند.

 

کودکان مناطق محروم بلوچستان با مراسم شب یلدا آشنایی چندانی ندارند.

بنابراین موسسه ی خیریه ی کودکان فرشته اند، با در نظر گرفتن کامل شرایط بهداشتی و هدف گذاری و برنامه ریزی کاروان 12 نفره ای برای زنده کردن رسم یلدا به بلوچستان، منطقه ی تلنگ فرستاد.

aHR0cDovL3Nubi5pci8vZmlsZXMvZmEvbmV3cy8xMzk5LzkvMjkvMTIzODQwNF8yNTMuanBn

برای آبادانی بیشتر و پیشرفت روز افزون، آگاهی و تقویت فرهنگ جز اولین نکات است.بنابراین کودکان فرشته اند به عنوان پویشی فرهنگی برای مردم مناطق محروم اقدام کرد.

  •  

در کنار هدف بزرگ فرهنگی و جهاد اجتماعی این پویش، داوطلبین اعزام شده به منطقه ی تلنگ، بلوچستان، برای رسیدگی به بهداشت و رفاه و البته شادی بیشتر کودکان تلنگ اقدام هایی کردند:

تهیه و بسته بندی پک های اهدایی، به نام و عنوان "هدیه ی یلدایی" که شامل لوازم بهداشت فردی(شامپو، مسواک، صابون و...)، مواد خوراکی بسته بندی و کاملا بهداشتی (آبمیوه، کیک، میوه ی انار و...) و درست کردن تاج های یادگاری برای کودکان با نماد های شب یلدا.

02087ec2-3697-461b-ad5b-b89737c93c40

برپایی جشن شب ها و اجرای نمایش متناسب با شب یلدا برای آگاهی افزایی و معرفی رسم باستانی یلدا (در فضای باز و با رعایت فاصله های اجتماعی) و آتش بازی به قصد روحیه دهی و شادی افزایی برای کودکان عزیز بلوچستان بخش تلنگ.

پخت غذای نذری برای 2700 نفر، با رعایت کامل بهداشت و در نظر گرفتن تمام شرایط

موسسه خیریه کودکان فرشته اند با کمک خیرین و داوطلبین عزیز طی یک سفر 4 روزه هوایی به بلوچستان، از 24 آذر ماه 1399 تا 28 آذر ماه 1399، به تقویت بنیاد ها و زیرساخت های فرهنگ کشور برای آبادانی بیشتر اقدام کرد.

رسم باستانی یلدا برای اولین بار در بلوچستان و مناطق محروم تلنگ شناخته و معرفی شد و برای اولین بار در این مناطق از کشور شاهد به رسمیت شناختن و برپایی جشن یلدا بودیم.

لبخندی سرخ، به رنگِ یلدا.

باهم و برای هم، 

خانواده ی کودکان فرشته اند 

33dd986d-d478-4fca-a798-c89262c9daca

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍