کد خبر : 2144

ابوترابی در گفتگو با شمانیوز:

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس یازدهم یازدهم با بیان اینکه اگر بخش مسکن به حرکت در بیاید بیش از 400 بخش صنعتی هم به حرکت در خواهد آمد، گفت: اما دولت در بخش مسکن توفیقی نداشته و این عدم توفیق رکود سایر بخش‌های اقتصادی را به همراه داشته است.

به گزارش ستاره پارسی :

ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف‌آباد در گفتگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره افزایش چشمگیر قیمت مسکن اظهار کرد: دولت آقای روحانی برخلاف وعده‌ها و شعارهایش که گفته بود گشایش‌های اقتصادی ایجاد خواهد کرد، نه تنها گشایشی در دولت ایشان ایجاد نشد، بلکه امیدهای اقشار ضعیف و طبقه متوسط را برای خانه‌دار شدن یا خرید ماشین را ناامید کرد.

وی افزود: بخش مسکن مهمترین بخش در زندگی مردم است که دولت براساس قانون اساسی موظف است، شرایط و بسترهای لازم برای خانه‌دار شدن اقشار ضعیف را فراهم کند، ولی دولت او نه تنها این بسترها را فراهم نکرد، بلکه به حدی قیمت مسکن افزایش یافت که مستأجران هم توان اجاره مسکن ندارند، چه برسد به خرید خانه! 

ابوترابی معتقد است که هرینه‌های سنگینی در حوزه مسکن به مردم تحمیل شده است و سپس با ابراز تأسف از اقدامات دولت در این حوزه گفت: دولت آنقدر در حوزه مسکن شعار داده که مردم از این شعارها خسته شده‌اند و به طرح‌های دولت مانند مسکن ملی و سایر طرح‌ها اعتماد ندارند و مردم احساس می‌کنند که دولت می‌خواهد یک سال پایانی را هم با شعار به پایان برساند.

وی در خصوص مسکن مهر تأکید کرد که دولت دولت پروژه مسکن مهر را به درستی اجرایی نکرد و وعده اجرای طرح مسکن اجتماعی را مطرح کرد، اما متأسفانه همین طرح هم مانند دیگر برنامه‌های دولتی به هیچ وجه تحقق نیافته است و این مسئله موجب شد که بازار مسکن با یک کمبود شدید در عرصه تولید مسکن مواجه شود.

این نماینده مچلس یازدهم با بیان اینکه اگر بخش مسکن به حرکت در بیاید بیش از 400 بخش صنعتی هم به حرکت در خواهد آمد، گفت: اما دولت در بخش مسکن توفیقی نداشته و این عدم توفیق رکود سایر بخش‌های اقتصادی را به همراه داشته است؛ لذا شاهد هستیم که بخش ساخت و ساز با رکود شدید همراه است و این رکود بیکاری گسترده را به همراه داشته است.

ابوترابی بیان کرد: بازار مسکن بیش از اینکه از تصمیمات دولت تأثیر بگیرد از فضای مجازی و شایعات تأثیر می‌پذیرد و این نشان می‌دهد که دولت هیچ نظارتی بر بازار مسکن ندارد و این بازار را به حال خود رها کرده است.

وی از سازمان تعزیرات و دولت خواست تا بر روند تعیین قیمت مسکن در بنگاه‌ها نظارت کنند و اجازه ندهند مالکان یا بنگاه‌های مسکن هر قیمتی را که می‌خواهند برروی مسکن بگذارند.

 

 

منبع:شمانیوز

 

 

ارسال نظر