کد خبر : 2311

دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر گفت: قیمت طلا و سکه در بازار ایران متأثر از قیمت ارز افزایش می‌یابد و برای کاهش قیمت باید بازار ارز را کنترل کرد.

 دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر گفت: قیمت طلا و سکه در بازار ایران متأثر از قیمت ارز افزایش می‌یابد و برای کاهش قیمت باید بازار ارز را کنترل کرد.

 

به نقل از صدا و سیما، نادر بذرافشان با بیان اینکه قیمت طلا و سکه در چند روز اخیر افزایش داشته است، گفت: پیش بینی می‌شود با کنترل و نظارت بیشتر بانک مرکزی در بازار ارز، این قیمت‌ها با کاهش رو به رو شوند و ثبات بیشتری داشته باشند و به عبارت دیگر حباب بازار سکه و طلا کمتر شود.

 

دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران با بیان اینکه روند قیمت طلا و سکه در آخرین هفته فصل بهار ۹۹ صعودی بود، گفت: در طول این هفته هر قطعه سکه طرح قدیم با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید نیز با افزایش ۲۴۰ هزار تومانی، هفت میلیون و ۸۱۰ هزار تومان فروخته شد.

 

بذرافشان گفت: هم اکنون قیمت هر نیم سکه به سه میلیون و ۸۶۰ هزار تومان رسیده که افزایش ۸۰ هزار تومانی داشته است. ربع سکه و سکه‌های یک گرمی هر کدام با ۵۰ هزار تومان افزایش به ترتیب به دو میلیون و ۱۲۰ هزار تومان و یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسیده‌اند.

 

به گفته دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به ۷۶۳ هزار تومان رسید که یک رکورد در هفته‌های اخیر محسوب می‌شود.

 

این فعال بازار طلا با بیان اینکه در هفته آخر خرداد، هم قیمت اونس جهانی و هم نرخ ارز افزایش یافت، گفت: افزایش نرخ ارز به همراه افزایش قیمت جهانی اونس طلا بر بازار سکه و طلا تأثیر گذاشته و از مهم‌ترین عوامل افزایش قیمت طلا و سکه است.

 

بذرافشان با بیان اینکه تقاضا برای خرید مصنوعات طلا به شدت کاهش یافته است که می‌تواند به دلیل افزایش قیمت‌ها باشد، گفت: تنها حدود ۲۰ درصد معاملات مربوط به مصنوعات طلا (طلای ساخته شده) است و ۸۰ درصد معاملات به سکه و طلای آب‌شده تعلق دارد.

 

منبع:خبرگزاری مهر

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
از دنیای ورزش
از دنیای سینما و تئاتر
از دنیای مد و لباس
روی خط رسانه
‍‍‍