کد خبر : 2500

رئیس اتحادیه دامداران با بیان اینکه با توجه به کاهش قیمت دام زنده، گوشت قرمز باید به قیمت کمتری از آنچه در بازار موجود است، عرضه شود، گفت: براساس پولی که به دامدار داده می‌شود اکنون باید گوشت گوساله حداکثر به قیمت ۷۰ و گوشت گوسفندی نهایتا معادل ۸۵ هزار تومان عرضه شود.

اخیرا قیمت گوشت قرمز در بازار روند کاهشی پیدا کرده به گونه‌ای که اکنون گوشت گوساله به قیمت ۸۵ هزار و گوشت گوسفندی نیز، معادل ۹۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. به گفته دامداران این کاهش قیمت به دلیل انباشت دام‌های زنده در دامداری‌ها و عدم تقاضا برای خرید آنها است.

 

 در این رابطه، سعید سلطانی سروستانی - رئیس اتحادیه دامداران - قیمت هر کیلو دام زنده سنگین را ۲۷ هزار و دام سبک را ۴۱ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: انباشت و افزایش تعداد دام در دامداری‌ها ارتباطی به شیوع بیماری‌ها در آنها ندارد.

 


اخبار داغ:

گریم مردانه ی شقایق فراهانی همه را متعجب کرد

ناراحتی آزیتا ترکاشوند از مرگ اسبش دجی

فیلم رقصیدن ارژنگ امیرفضلی در پشت صحنه ی یک فیلم لورفت


 

وی با بیان اینکه به دامداران اجازه بدهند تا گوساله‌های پروار شده صادر شوند، اظهار کرد: سیستم توزیع گوشت قرمز باید در اختیار دامداران باشد و باید یک مجموعه نظارتی واحد بر واردات، صادرات و توزیع گوشت قرمز نظارت کند.

 

سلطانی در پایان اظهار کرد: به دلیل اینکه اکنون در داخل کشور مشکلی در جهت تولید و توزیع گوشت نداریم، متاسفانه اکنون دامداران با انباشت دام‌های پروارشده مواجه هستند، به‌گونه‌ای که در نتیجه این امر قیمت هر کیلو دام زنده از ۴۰ به ۲۷ هزار تومان کاهش پیداد کرده است.

 

این اظهارات در حالی است که پیش از این معاون امور دام وزارت کشاورزی گفته بود: با توجه به کاهش قیمت گوشت گاوی در بازار، اگر این کاهش قیمت ادامه داشته باشد؛ صادرات دام سنگین آزاد خواهد شد.

 

منبع:دنیای اقتصاد

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

نظرات کاربران
 • ناشناس

  شما را به خدا به فکر دام سنگین باشین زندگیمون قرض شده واسه خرید خوراک و قیمت بالای خوراک نخریدن دام سنگین

 • ناشناس

  سلام
  به خدا موندیم چی کنیم.اگه سرمایه ای که برای گوساله هزینه کردیم
  با این همه دردسرش جای دیگه ای سرمایه گذاری میکردیم الان پنج برابر شده بود.ولی الان بعداز۱۷ماه پول خودمون هم دستمون را نمیگیره

 • ناشناس

  سلام یه فکری به حال مابکنید.اگه کیلویی ۲۷هزارهم بفروشیم سودی نمیکنیم هیچ.ضررم کردیم.هزینه دارو هزینه علوفه ودانه وکنسانتره ودامپزشک وکارگربالارفته ولی درآمدمون اصلابالانرفته.چیکارکنیم ما؟

آنچه دیگران میخوانند :
از دنیای ورزش
از دنیای سینما و تئاتر
از دنیای مد و لباس
روی خط رسانه
‍‍‍