کد خبر : 6587

طی دو روز اخیر قیمت انواع خودروهای داخلی و خارجی در کشور ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده و بازار به گونه ای شده که فروشنده زیاد است ولی خریدار نیست و مشتری ها منتظر کاهش بیشتر قیمت های تخیلی خودرو هستند.

بازار خودرو دیروز و امروز متأثر از روند کاهشی قیمت ارز با کاهش قابل توجه قیمت ها در انواع خودروهای داخلی و خارجی روبرو شده است.به اعتقاد فعالان بازار طی دو روز اخیر قیمت انواع خودروها 20 تا 25 درصد کاهش پیدا کرده که در صورت ادامه دار بودن کاهش قیمت ارز این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

 


خبرداغ:تتلو خبر ازدواج مهناز افشار را فاش کرد!/اظهار نظر تتلو!+عکس


 

یک از فروشندگان خودرو در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم می‌گوید: ماه گذشته قیمت خودرو به صورت دقیقه ای افزایش پیدا می‌کرد و الان با کاهش قیمت دلار، همین اتفاق امروز باز تکرار شده و قیمت ها به صورت دقیقه ای در حال کاهش هستند. البته باید این موضوع را تاکید کرد که بخش زیادی از این کاهش قیمت ها هیجانی و متأثر از قیمت دلار است، همانطور که افزایش قیمت هم هیجانی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر قیمت خودرو خیالی و بدون هیچ ضابطه‌ای افزایش پیدا کرده بود می‌گوید: امروز نیز بازار هیجانی شده اما نکته مهم اینجاست معاملات در بازار خودرو کلا به صفر رسیده و اکثر خریداران منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند

.

خودرو , گروه صنعتی ایران خودرو , گروه خودرو سازی سایپا ,

 

در حال حاضر بنا بر اذعان فروشندگان خودرو هیچ معامله‌ای در بازار انجام نمی شود و همه چشم به کاهش بیشتر قیمت ها دوخته اند البته بازار داغ دلال بازی نیز کم رونق شده و به نوعی فروشندگانی که می خواستند خودروها را گران بفروشند از کاهش قیمت ها نگرانند. از آن طرف مصرف کنندگانی که توانایی خرید خودرو در بازار را نداشتند خوشحال از این موضوع منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند.


خبرداغ:واکنش تند بهاره کیان افشار به دولت!+عکس


 

هم اکنون در بازار پژو 206 تیپ 2 از 230 میلیون تومان به 205 میلیون تومان و پژو 206 تیپ 5 از 350 میلیون تومان به 310 میلیون تومان رسیده است، قیمت پژو پارس نیز از 260 به 240میلیون تومان ، پژو 405 از240 میلیون تومان به 205 میلیون تومان، تیبا دو از 160 میلیون تومان به 140 میلیون تومان و پژو 207 اتوماتیک از 600 میلیون تومان به 500 میلیون تومان کاهش یافته است.

همچنین قیمت پژو 2008 از یک میلیارد و 100 میلیون تومان به 800 میلیون تومان، سمند ال ایکس از 240 میلیون به 195 میلیون تومان، ساندرو نیز از 600 میلیون به 480 میلیون تومان و سانتافه از سه میلیارد و 500 به دو میلیارد و 700 میلیون تومان رسیده است.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍