کد خبر : 9469

حقوق بازنشستگان|افزایش حقوق بازنشستگان

یک کارشناس حوزه کار گفت: باتوجه به شرایط اقتصادی و وضع معیشت آحاد جامعه و به منظور پرهیز از تبعیض در پرداخت حقوق‌ها، شایسته است که تمهیدات لازم درخصوص بازنگری در افزایش حقوق کارمندان و کارکنان دولت و بازنشستگان انجام شود.

حمید نجف با اشاره به افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار کرد: دولت درخصوص بازنشستگان تأمین اجتماعی افزایش ۳۸ درصد به علاوه ۵۱۵ هزار تومان ثابت را لحاظ کرد که احکام آن از شهریورماه صادر شد ولی درباره بازنشستگان کشوری و لشکری همچنان ۱۰ درصد افزایش حقوق لحاظ می‌شود که این امر نیاز به بازنگری دارد.

وی افزود: بازنشستگان کشوری و لشکری، چشم‌انتظار تصمیم دولت هستند که آیا برای آن‌ها نیز این افزایش منظور خواهد شد یا نه؟

این کارشناس حوزه کار خاطرنشان کرد: وقتی از تورم صحبت می‌کنیم این تورم همه افراد و گروه‌ها را شامل می‌شود و کارمند و کارگر و بازنشسته را در برمی‌گردد. در حال حاضر با مشکلات و نارسایی‌های ناشی از تورم روبه‌رو هستیم ولی دولت‌ها همه ساله تلاش می‌کنند، بر اساس تورم حقوق‌ها را افزایش دهند البته امسال اتفاقی که رخ داد این بود که بر خلاف سنوات قبل ناهماهنگی در افزایش حقوق و پرداختی‌ها را شاهد بودیم.

نجف تصریح کرد: در سال‌های گذشته تفاوت در پرداخت‌ها شاید در حد دو سه درصد بود ولی امسال در حوزه بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی افزایش ۳۸ درصدی را در نظر نگرفتند و مثل شاغلان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری، افزایش ۱۰ درصد تعیین شد. این مساله برخی نگرانی‌ها در جامعه بازنشستگان را ایجاد کرد اما در نهایت خواسته به حق آن‌ها محقق شد.

وی با این اعتقاد که افزایش ۱۰ درصدی حقوق شاغلان و بازنشستگان دولت با توجه به نرخ تورم منصفانه نیست، افزود: قرار بود در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و شاغلان دولت نیز تصمیماتی گرفته شود که هنوز خبری نیست و تکلیفشان روشن نشده است.

این کارشناس حوزه کار در پایان بر ضرورت اجرای نظام پرداخت هماهنگ حقوق برای همه شاغلان و بازنشستگان تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تورمی و وضعیت معیشت آحاد جامعه لازم است که نسبت به افزایش حقوق کارمندان و کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری نیز همچون بازنشستگان تأمین اجتماعی تمهیدات شایسته و لازم هرچه سریع‌تر پیش بینی شود.

 

ارسال نظر