کد خبر : 2295

«بکُشش»؛ این پیامکی بود که «سیبت اندیه»، سخنگوی دولت فرانسه در جریان آخرین نشست مطبوعاتی خود از طرف نخست وزیر، ادوار فیلیپ دریافت کرد.

 «بکُشش»؛ این پیامکی بود که «سیبت اندیه»، سخنگوی دولت فرانسه در جریان آخرین نشست مطبوعاتی خود از طرف نخست وزیر، ادوار فیلیپ دریافت کرد.

 

به نقل از یورو نیوز، هفته گذشته حاضران در نشست مطبوعاتی دولت، هنگامی که خانم اندیه در میانه جلسه با تعجب به تلفن همراه خود نگریست، متوجه رسیدن این پیامک شدند. اما کسی نمی‌دانست که محتوای آن چیست.

 

روزنامه فرانسوی لوپاریزین، چاپ پاریس که ادعا می‌کند به محتوای این پیامک دست یافته، می‌نویسد پیامک مورد نظر فقط حاوی عبارت «بکُشش» (یا «این را برای من بکُش») بوده است.

 

یعنی چه؟

از زمان آغاز قرنطینه کرونا تا کنون محبوبیت ادوار فیلیپ در جامعه فرانسه از رئیس جمهوری، امانوئل ماکرون بیشتر شده است.

 

به همین جهت شایعه‌ای در فرانسه وزیدن گرفت که بر اساس آن ادوار فیلیپ سودای ریاست جمهوری در سر می‌پرورد. این شایعه تا آنجا پیش رفت که گفته شد ماکرون و فیلیپ بر سر این موضوع شدیدا با یکدیگر اختلاف پیدا کرده‌اند. برخی نشریات از قول تحلیل‌گران نوشتند که اگر ادوار فیلیپ در انتخابات دور دوم شوراهای شهر به پست شهرداری لوهاور دست یابد، اقدام بعدی او نامزدی ریاست جمهوری خواهد بود.

 

ادوار فیلیپ نامزد انتخابات شورای شهر در لوهاور است، اما دور دوم این انتخابات هم اکنون به دلیل کرونا به تعویق افتاده است.

 

آن گونه که روزنامه لوپاریزین می‌نویسد، نخست وزیر فرانسه از شنیدن شایعات در رسانه‌ها به تنگ آمده و ناگهان با پیامک «بکُشش» از سخنگو خواسته است تا ضمن تکذیب شایعات در همان نشست مطبوعاتی، به این شائبه خاتمه دهد.

 

هم اکنون محبوبیت ماکرون در فرانسه افت کرده به طوری که بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها، از هر ۱۰ فرانسوی، ۷ نفر دوست ندارند که او بار دیگر رئیس جمهوری شود. اما ادوار فیلیپ به دلیل آن که این روزها مدام باید درباره سیاست‌های کلان مربوط به کرونا اطلاع‌رسانی کند، بسیار بیشتر از ماه‌های پیش در رسانه‌ها دیده می‌شود و با وجود ادامه نارضایتی‌های اجتماعی، مجبوبیتش بالا رفته است.

 

 

منبع:پایگاه خبری انتخاب

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍