کد خبر : 2762

کانیه وست، رپر، ترانه‌سرا، تهیه‌کننده موسیقی و طراح مد آمریکایی روز شنبه رسما اعلام کرد که برای انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر در ایالات متحده نامزد خواهد شد.

کانیه وست متولد ۸ ژوئن ۱۹۷۷ یک رپر، ترانه‌سرا، تهیه‌کننده موسیقی و طراح مد آمریکایی است.کانیهوست در شیکاگو، ایلینوی بزرگ شد و نخستین بار با آهنگسازی برای ناشری به نام راک-آ-فلا و برای هنرمندانی مانند جی-زی و آلیسیا کیز، در اوایل دهه ۲۰۰۰ شناخته شد.با هدف ادامهٔ فعالیت به عنوان یک خوانندهٔ تک، اولین آلبوم خود را به نام انصراف از کالج در ۲۰۰۴ منتشر کرد.این آلبوم با تحسین منتقدین و موفقیت در فروش همراه بود و به خاطر آن جایزهٔ بهترین آلبوم رپ سال را در ۴۷مین دوره جوایز گرمی برنده شد.کانیه وست در آلبوم‌های بعدی‌اش یعنی ثبت‌نام دیروقت (۲۰۰۵)، «فارغ‌التحصیلی» (۲۰۰۷) و «۸۰۸ و دل‌شکستگی» (۲۰۰۸) قالب‌های مختلفی از موسیقی را امتحان کرد و برای دو آلبوم اول جایزه‎ی گرمی برای بهترین آلبوم رپ را برنده شد.کانیه وست یکی از تحسین‌شده‌ترین خواننده رپ قرب بیست و یک است و با فروش بیش از ۳۲ میلیون آلبوم و ۱۰۰ میلیون دانلود دیجیتال، یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان تاریخ است.ازدواج کانیه وست با مدلی به نام کیم کارداشیان در سال ۲۰۱۴ نیز به‌طور گسترده توسط رسانه‌ها پوشش داده شد.

 

 

این خواننده سرشناس که از هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده به شمار می رود پیش تر اعلام کرده بود که خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آماده می کند، اما در یک تغییر موضع ناگهانی از آمادگی برای نامزدی در انتخابات ماه نوامبر خبر داده است.

 

کانیه وست با انتشار توییتی ضمن اعلام رسمی تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در کشورش نوشت: «ما باید اکنون با توکل به خدا، یکپارچه کردن دیدگاه ها و تلاش برای ساختن آینده، در راه تحقق وعده آمریکایی گام برداریم.»

 

این خواننده ۴۳ ساله که جدا از شهرت از ثروت مالی هنگفتی نیز برخوردار است بدون شرحِ توضیحی بیشتر، تاکید کرده که مصمم است تا به عنوان نامزد در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر شرکت کند.

 

گام بلندپروازانۀ کانیه وست برای رقابت با چهره های سرشناس سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری را می توان برگرفته از روحیه جاه طلبی وی دانست که به صورت نمادین در یکی از ترانه های وی منعکس شده است.

 

او در ترانه ای با مضمون «ستاره را هدف بگیر» این ایده را مطرح می کند که اگر سقف آرزوی تو رسیدن به ستاره ها باشد در این صورت اگر به ستاره نرسی و سقوط کنی دست کم روی ابر ها خواهی افتاد.

 

کانیه وست با اتکا به حدود ۳۰ میلیون دنبال کننده در شبکه اجتماعی توییتر امیدوار است بتواند آراء قابل ملاحظه ای در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کسب کند.

 

او با توجه به دیدگاه جاه طلبانه ای که دارد امیدوار است حتی در صورت تحقق نیافتن سقف آرزوها، همان طور که در ترانه «ستاره را هدف بگیر» اشاره شده به مرتبه ای بالاتر از آنچه هست، دست یابد.

 

کانیه وست، همسر کیم کارداشیان، مدل، بازیگر و چهره مشهور تلویزیونی در ایالات متحده طی سال های اخیر به دلیل مشکلات روان پریشی، اظهارات جنجالی در باره برده داری و نیز حمایت از دونالد ترامپ بار ها مورد توجه رسانه ها قرار گرفته و به تیتر یک روزنامه ها در این کشور تبدیل شده بود.

 
منبع:یورونیوز
ارسال نظر