کد خبر : 6403

امروز سوم نوامبر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار خواهد شد. اغلب مراکز رأی‌گیری ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران باز و در دیرترین زمان تا ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه بسته خواهند شد.

 امروز سوم نوامبر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار خواهد شد. اغلب مراکز رأی گیری ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران باز و در دیرترین زمان تا ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه بسته خواهند شد.

در بسیاری از ایالت ها، آرایی که در فاصله چند روز از انتخابات از طریق پستی دریافت می شود، شمرده خواهد شد. بنابراین تعیین نتیجه تا زمان شمرده شدن آرای پستی طول خواهد کشید.

تایید نتایج ایالت ها از ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) آغاز خواهد شد که البته اگر نیاز به بازشماری آرا باشد، در این تاریخ ممکن است تاخیر ایجاد شود.

بعد از انتخابات عمومی، الکتورها در روز ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) آرای خود را ارائه کرده و به واشنگتن می فرستند و در ششم ژانویه (۱۷ دی) اعضای کنگره برای شمارش آرا تشکیل جلسه داده و بعد از آن برنده اعلام خواهد شد.

با اخبار لحظه به لحظه این انتخابات همراه باشید.

 

انتظار ترامپ از دادستان در صورت شکست در انتخابات

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۴:۳۲

ترامپ از چندهفته قبل به مشاوران خود گفته است که در صورت شکست در انتخابات انتظار دارد با رسیدگی های جدی از سوی دادستان روبرو شود

او نه تنها در مورد تحقیقات موجود، بلکه از احتمال تحقیقات جدید فدرال نگران است.

 

رویترز: دویچه بانک روابط خود با ترامپ را قطع می کند

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۴:۱۸

طبق گفته سه مقام ارشد دویچه بانک آلمان، این بانک به دنبال راه هایی برای پایان دادن به رابطه خود با دونالد ترامپ پس از انتخابات ریاست جمهوری است چرا که از تبلیغات منفی ناشی از ارتباط با ترامپ خسته شده اند.

 

اعلام کمیته ملی جمهوری خواهان آمریکایی-آسیایی از بایدن

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۳:۵۱

نشریه هیل نوشت: کمیته ملی جمهوری خواهان آمریکایی-آسیایی اعلام کرد در انتخابات ریاست جمهوری از بایدن حمایت می کند.

 

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۳:۳۶

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رسماً آغاز شد

رای ۷۱ درصد اقلیت مسلمان آمریکا به بایدن است

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۳:۳۴

براساس نظرسنجی کنسولگری مذاهب اسلامی آمریکا (CAIR) که یکی از بزرگترین سازمان های مسلمان غیردولتی کشور محسوب می شود، ۷۱ درصد جمعیت مسلمانان آمریکا در نظر دارند در انتخابات سوم نوامبر (امروز برابر با ۱۳ آبان) به بایدن از حزب دمکرات رأی دهند. در حالی که تنها ۱۸ درصد آنها برای رای دادن نظر به ترامپ دارند. براساس این نظرسنجی ۸۹ درصد مسلمانان راغب به حضور در انتخابات هستند و ۱۱ درصد از آنها به شرکت در این انتخابات تمایل نشان ندادند.

 

اوباما ترامپ را "دیکتاتوری بی ارزش" نامید

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۳:۰۲

باراک اوباما در واکنش به گزارش هایی مبنی بر اینکه ترامپ به محض پایان رای گیری و قبل از شمارش همه آراء، اعلام پیروزی زودهنگام خواهد کرد گفت: "او در چهار سال گذشته دیکتاتورها را در آغوش گرفته و اکنون، ظاهراً می گوید که ممکن است قبل از شمردن همه آراء اعلام پیروزی کند. این چیزی نیست که شما بخواهید بشنوید، این کاری نیست که رهبر یک دموکراسی انجام می دهد. این کاری است که یک دیکتاتور بی ارزش انجام می دهد. اگر کسی به دموکراسی اعتقاد داشته باشد، باید شمارش همه آراء را مطالبه کند."

 

توییتر: فقط ۷ رسانه مجازند نام برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کنند

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۲:۵۶

طبق بیانیه توییتر، برای اعلام رسمی نام برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تنها به ۷ رسانه ABC News، خبرگزاری AP، CNN، CBS News، «Decision Desk HQ»، Fox News و NBC News می توان اعتماد کرد. اگر خبرنگار یا هر کاربری در توییتر بدون استناد به یکی از منابع هفتگانه تایید شده، نتیجه انتخابات را توییت کند، ممکن است توییت او حذف یا نشر نشود. توییتر برای آن توییت پوستری نشر خواهد کرد که بر آن نوشته شده: «منابع رسمی هنوز نام برنده را اعلام نکرده اند»، بنابرین ذکر نام برنده به مرکز اطلاعات انتخابات در شبکه توییتر محول شده است

.

دومین نتیجه رسمی انتخابات آمریکا / ترامپ در روستایی کوچک در نیوهمپشایر ۱۶ بر ۵ پیروز شد

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۲:۱۷

در «میلسفیلد» نیوهمپشایر، صندوق های رای در اولین دقایق بامداد امروز باز شد. براساس آن، ترامپ در آنجا با ۱۶ رای به پیروزی رسید و بایدن پنج رای به دست آورد.

قوانین انتخاباتی در نیوهمپشایر به مناطقی با کمتر از ۱۰۰ سکنه اجازه می دهد تا حوزه های اخذ رای را نیمه شب باز کنند و بعد از آنکه همه رای دهندگان ثبت نامی رای دادند، شعب را ببندند.

 

سخنان رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۱:۲۰

سخنان امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات آمریکا به شرح زیر است: سیاست ما در قبال آمریکا مشخص است و با رفت و آمد اشخاص تغییری نمی کند. اینکه چه کسی برود و بیاید برای ما فرقی نمی کند. بله، حتماً با آمدن افراد تغییراتی ایجاد می شود اما این تغییرات به ما ربطی ندارد و کاری به آن نداریم.

قطع نظر از اینکه چه کسی در آمریکا انتخاب می شود، باید به این توجه کرد که رژیم آمریکا به شدت دچار انحطاط مدنی، اجتماعی و سیاسی و اخلاقی است. این را من به عنوان تحلیل نمی گویم، خود آمریکایی ها در کتاب هایی که در آنجا منتشر کردند، می گویند.

وقتی که کار یک رژیم به اینجا رسید، دیگر چندان عمر طولانی نخواهد داشت. برخی که سرکار بیایند ممکن است دیرتر موجب نابودی آن شوند و برخی دیگر این روند را تسریع بخشند.

ترامپ: اگر شمارش آرای پستی تا چند روز بعد از روز رای گیری ادامه یابد، تقلب حتمی است

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۰:۳۱

دونالد ترامپ باز هم به آرای پستی حمله کرد. وی که در پنسیلوانیا- یکی از ۵ ایالت کلیدی در انتخابات آمریکا- سخنرانی می کرد مسئولان این ایالت را تهدید کرد اگر شمارش آرای پستی سه روز بعد از روز انتخابات – سه شنبه- هم ادامه پیدا کند، دادگاه عالی را وارد میدان خواهد کرد چون حتماً تقلب صورت گرفته است.

 

ایالت های آمریکا با گارد ملی خود را برای ناآرامی های پس از انتخابات آماده کرده اند

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۰:۲۵

در سراسر آمریکا، فرمانداران از گارد ملی خواسته اند تا در صورت ناآرامی و اعتراضات پیرامون انتخابات برای استقرار آماده باشند. به همین خاطر هزاران نیرو به حالت آماده باش درآمده اند.

به نوشته روزنامه میلیتری تایمز، "چارلی بیکر"، فرماندار ماساچوست یک هزار تن از اعضای گارد ملی را به حالت آماده باش درآورده است.

"کیت براون"، فرماندار اورگان از امروز (سه شنبه) ساعت ۱۷ به وقت محلی به مدت ۲۴ ساعت وضعیت فوق العاده اعلام کرده و گارد ملی را به حالت آماده باش درآورده است.

بایدن به ترامپ: زمان آن رسیده که چمدانت را ببندی و به خانه بروی

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۰:۲۴

جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا در توئیتی با ابراز امیدواری به پیروزی خود مقابل ترامپ نوشت: «بیایید فردا یک پیام واضح به دونالد ترامپ بفرستیم: زمان آن رسیده که چمدانت را ببندی و به خانه بروی».

 

رئیس مجلس نمایندگان: در صورت اختلاف نظر در نتیجه انتخابات، آماده تصمیم گیری هستیم

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۹:۵۷

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به رادیو ملی آمریکا گفت در صورت اختلاف نظر در نتیجه انتخابات این کشور، کنگره آماده تصمیم گیری است. پلوسی گفت: ما می دانیم قانون چیست و متوجه نقش برجسته کنگره و بخصوص مجلس نمایندگان وقتی مسئله شمارش آراست، هستیم.

رئیس دموکرات مجلس در همین خصوص افزود: ما آماده هستیم. آمادگی داریم. ما خیلی وقت است که آماده ایم به خاطر این که شاهد بی مسئولیتی رئیس جمهور بوده ایم، بی احترامی او به قانون اساسی، به دموکراسی ما و به صحت انتخابات ما. بنابراین ما برای (مقابله با اقدامات) او آماده هستیم.

 

 

آمار نهایی آرای «پیش از موعد» انتخابات آمریکا: ۹۸ میلیون رای

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۹:۲۲

براساس گزارش "پروژه انتخابات آمریکا" در دانشگاه فلوریدا، ۹۸ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۲۹۷ آمریکایی تا روز دوشنبه آرای خود را به صندوق های رای انداخته یا در انتخابات پستی شرکت کرده اند؛ آماری که حکایت از بالاترین میزان مشارکت در انتخابات دوران معاصر آمریکا دارد.

این تعداد بی سابقه برابر با ۶۹ درصد از کل تعداد رای دهندگان در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی است.

کارشناسان پیش بینی می کنند که میزان مشارکت در انتخابات ۲۰۲۰ به راحتی از ۱۳۸ میلیون تنی که در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی شرکت کردند، خواهد گذشت. در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی تنها ۴۷ میلیون رای پیش از روز انتخابات اخذ شده بود.

 

۵ سناریوی احتمالی در صورت شکست ترامپ

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۹:۱۷

اما اگر بایدن، نامزد دموکرات ها پیروز شود روز پس از انتخابات آمریکا با چه سناریوهایی احتمالی روبرو خواهد بود؟

نخستین سناریو: ترامپ شکست را می پذیرد

دومین سناریو: دخالت کاخ سفید در شمارش آرا

سومین سناریو: اختلاف بین رای دهندگان و مجمع گزینندگان

چهارمین سناریو: ترامپ شکست را قبول نمی کند

سناریوی پنجم: خودداری ترامپ از ترک کاخ سفید

نخستین شمارش آرا

نتیجه انتخابات در روستای کوچک «دیک ویل ناچ»: ۵ نفر شرکت کردند؛ هر ۵ رای به بایدن

 

آخرین نظرسنجی های انتخاباتی؛ بایدن همچنان پیشتاز است

در میانگین نظرسنجی های انجام شده که در تارنمای ۵۳۸ منتشر شده است، بایدن برتری خود را با ۵۱.۴ درصد در برابر دونالد ترامپ با ۴۳.۴ درصد حفظ کرده است.

 

بایدن: احساس پیروزی دارم

نامزد دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آخرین نطق تبلیغاتی خود در پیتسبورگ، جایی که نخستین برنامه انتخاباتی خود را در آوریل ۲۰۱۹ از همین شهر آغاز کرد، گفت احساس می کنم فردا برای یک پیروزی بزرگ گرد هم خواهیم آمد.

وی با بیان اینکه "پیام من ساده است"، ادامه داد: قدرت تغییر در این کشور در دستان شما است، تلاش های دونالد ترامپ برای من اهمیت ندارد، هیچ چیزی نمی تواند مانع رای دادن مردم این کشور شود. تمام.

وی تاکید کرد: ای مردم، هر کسی می داند که دونالد ترامپ کیست. بیایید به آنها نشان دهیم ما چه کسانی هستیم. ما امید را بر ترس، اتحاد را بر تفرقه، علم را بر تخیل و حقیقت را بر دروغ، دروغ پس از دروغ انتخاب می کنیم. بیایید عزت و نجابت را به کاخ سفید برگردانیم.

ترامپ: اگر واکسن[کرونا] می خواهید، به من رای دهید

نشریه هیل نوشت: ترامپ می گوید اگر واکسن[کرونا] می خواهید، به من رای دهید

خوش و بش بایدن و لیدی گاگا

این ستاره موسیقی آمریکا که جوایز متعدد گرمی و همچنین یک جایزه اسکار گرفته است در آخرین برنامه تبلیغاتی جو بایدن و کامیلا هریس در پیتسبورگ پنسیلوانیا حاضر شده است.

 
 
 
 

تصویر

 
 

تلاش جمهوری خواهان برای ابطال ۱۲۷ هزار رأی ناکام ماند

یک قاضی فدرال در آمریکا تلاش جمهوری خواهان برای ابطال ۱۲۷ هزار رأی را که به دلیل کرونا به روشی جدید اخذ شده بودند ناکام گذاشت.

حزب جمهوری خواه در شکایتی مدعی شده بود اقدام برخی از شهروندان در دادن رأی بدون خروج از خودرو و حضور در داخل ساختمان محل رأی گیری غیرقانونی بوده و این آرا باید باطل شوند.

 

تبلیغات انتخاباتی ترامپ در روز انتخابات صفحه اصلی یوتیوب را به دست می گیرد

انتخاب: کمپین انتخاباتی ترامپ اوایل نوامبر فضای تبلیغاتی بالای وب سایت ویدیویی پربازدید کشور را خریداری کرد. این توافق تضمین می کند که ترامپ در روزهایی که رأی دهندگان در سراسر کشور آماده می شوند تا در 3 نوامبر به پای صندوق های اخذ رای بروند، تبلیغ خواهد شد.

یوتیوب، به صاحبان تبلیغات اجازه می دهد تا براساس عوامل مختلفی کاربران را هدف قرار دهند، البته اخیراً این گزینه ها را برای محتوای سیاسی محدود کرده است.

مدیران یوتیوب از اظهار نظر در مورد این قرارداد امتناع ورزیدند اما گفتند که خرید تبلیغات اصلی برای تبلیغ کنندگان سیاسی امری عادی است

 

ستاد بایدن: ترامپ شب انتخابات برنده اعلام نمی شود

یکی از مقامات ستاد انتخاباتی «جو بایدن» نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا دوشنبه شب به وقت تهران اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده قادر به اعلام پیروزی خود نخواهد بود.

«جی او مالی دیلون» مدیر ستاد انتخابات جو بایدن در این زمینه گفت: «تحت هیچ سناریویی، دونالد ترامپ در شب برنده انتخابات اعلام نخواهد شد.

 

کمپین دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا لیدی گاگا، خواننده مشهور آمریکایی را یکی از "فعالان کمپین ضد استخراج نفت" خواند.

این ستاره موسیقی آمریکا که جوایز متعدد گرمی و همچنین یک جایزه اسکار گرفته است قرار است امشب در آخرین برنامه تبلیغاتی جو بایدن و کامیلا هریس در پیتسبورگ پنسیلوانیا حاضر می شود.

لیدی گاگا در واقع به عنوان یک فعال ضد استخراج نفت شهرت ندارد اما رئیس دفتر ارتباطات دونالد ترامپ در توییتی او را اینگونه توصیف کرد.

 

تصویر

 

استناد او به یک پست فیسبوکی لیدی گاگا بوده است که هشت سال پیش او بدون هیچ اظهارنظری لینک هنرمندان مخالف حفاری برای استخراج نفت را بازنشر کرده بود.

ترامپ هم با اشاره به این توصیف در توییتی نوشت: "الان فهمیدم که در کمپین جو بایدن چرتی در پنسیلوانیا، لیدی گاگا حضور داره؛ یکی از اعضای گروه هنرمندان ضد حفاری برای نفت. این یک مدرک دیگه است که ثابت میکنه بایدن حفاری برای استخراج نفت را ممنوع خواهد کرد و قیمت انرژی سر به آسمان خواهد گذاشت."

لیدی گاگا هم در مقابل در توییتی آقای ترامپ را خطاب قرار داد و نوشت: "خوشحالم فکرت را مشغول کرده ام."

 

بایدن درباره پیروزی خود در انتخابات اطمینان داد!

«جو بایدن» نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ماه) آمریکا امروز دوشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد که به پیروزی خود مطمئن است!

نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری فردا در این خصوص نوشت: من این کارزار را شروع کردم؛ در حالی که می گفتم ما به دلیل روح ملت مان می جنگیم و امروز من بیش از پیش به آن اطمینان دارم.

وی در ادامه خطاب به حامیان خود اعلام کرد: اشتباه نکنید: این مبارزه ای است که ما می توانیم در آن پیروز شویم.

 
 

تصویر

 
 

جو بایدن: ما رئیس جمهور را اخراج می کنیم

جوبایدن در سخنرانی خود به اخراج دکتر فائوچی متخصص ارشد بیماری های عفونی از سوی ترامپ واکنش نشان داد.

این نامزد دموکرات گفت: دیشب ترامپ گفت که قصد دارد دکتر فائوچی را اخراج کند. من ایده بهتری دارم، مرا انتخاب کنید! من قصد دارم دکتر فائوچی را استخدام کنم و ما دونالد ترامپ را اخراج خواهیم کرد!

 

ترامپ نتیجه نظرسنجی های انتخاباتی را رد کرد

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا با رد نتایج نظرسنجی های انتخاباتی گفت که وضعیت خوبی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری دارد.

 

هشدار توییتر به نامزدهای انتخاباتی آمریکا درباره ادعای پیروزی پیش از موعد

انتخاب: جروزالم پست نوشت: توییتر روز دوشنبه طرحی را اعلام کرد که بر اساس آن بر روی توییت های کاندیداهای انتخابات ایالات متحده و کمپین های انتخاباتی که پیش از اعلام نتایج رسمی ادعای پیروزی زود هنگام کنند، برچسب هشدار خواهد زد.

توییتر اعلام کرده اولویتش پوشش انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست و البته ممکن است اطلاعات گمراه کننده قابل توجهی در توییت ها وجود داشته باشد.

 
 

تصویر

 

پلیس نیویورک «هاک نیوسام» از مقامات ارشد بلک لایوز متر BLM را دستگیر کرده است. او گفته بود درصورت برنده شدن ترامپ خونریزی به پا می کند.

 
 
 

تصویر

 

رکوردشکنی رأی گیری زودهنگام در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا:

 

تصویر

 
 
این خبر به روز رسانی می شود.
 
آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍