کد خبر : 9083

طالبان | طالبان در افغانستان | اخبار جنگ در افغانستان | نقشه طالبان برای افغانستان | رهبر افغانستان | عبدالغنی ملابرادر کشته شد؟

ماجرای تسویه حساب طالبان چیست؟

به گزارش ستاره پارسی :

به گزارش خبرگزاری رویترز، ملا محمد یعقوب وزیر دفاع طالبان افغانستان در پیامی صوتی گفت، به برخی از اشرار و سربازان بدنام سابق اجازه داده شده بود تا به واحدهای طالبان بپیوندند، جایی که آنها تعدادی از سوء استفاده‌ها را که در برخی موارد خشونت آمیز بود، مرتکب شدند.

وی ادامه داد: ما به شما دستور می‌دهیم تا آنها را از واحدهای خود بیرون کنید در غیر اینصورت اقداماتی جدی علیه شما اعمال می‌شود. ما نمی‌خواهیم چنین افرادی در واحدهای ما باشند.

این پیام از سوی یکی از ارشدترین وزرای طالبان افغانستان بیانگر مشکلات حاکمان جدید افغانستان در کنترل نیروهای خود همزمان با انتقال از شبه نظامی‌گری به یک دولت در دوران صلح هستند.

    برخی از ساکنان کابل درباره رفتار سوءاستفاده‌گرایانه نیروهای طالبان در خیابان‌های پایتخت شکایت کرده‌اند.

همچنین گزارش‌هایی مبنی بر تلافی علیه اعضای دولت سابق و فعالان نظامی یا مدنی علیرغم وعده عفو از سوی طالبان منتشر شده است.

وزیر دفاع دولت طالبان افغانستان همچنین ادامه داد،‌ گزارش‌هایی درباره اعدام‌های بدون مجوز وجود دارد و چنین اقداماتی قابل تحمل نیستند. همانطور که همه شما مطلع هستید، بر اساس عفو عمومی اعلام شده در افغانستان، هیچ نیروی طالبان حق انتقام از کسی را ندارد.

دقیقا مشخص نیست که ملا یعقوب به چه حوادثی اشاره کرده و چه چیزی باعث انتشار این پیام شده که در حساب‌های توییتری طالبان منتشر شده و به طور گسترده در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است.

 

ارسال نظر