کد خبر : 1310

در این تصویر لعیا زنگنه در کنار نوه هایش دیده می شود

به گزارش ستاره پارسی :

به گزارش ستاره پارسی؛ لعیا زنگنه زادهٔ ۱۴ مرداد ۱۳۴۴ در تهران است.لعیا زنگنه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است. لعیا زنگنه بازی در نمایش‌های حرفه‌ای را از سال ۱۳۷۱ و بازی در سینما را از سال ۱۳۷۵ با «راز مینا» کاری از «عباس رافعی» آغاز کرد. لعیا زنگنه که دارای مدرک کارشناسی تئاتر از دانشگاه هنر تهران می‌باشد، یک دوره کلاس آموزش نقاشی را نیز گذرانده‌است.استعداد هنری لعیا زنگنه توسط امین تارخ در سال ۱۳۷۱ کشف و با هدایت هنری و مشاوره محمدعلی کشاورز و ثریا قاسمی وارد عرصه تلویزیون و سینما شد

 

خانم لعیا زنگنه بازیگر خوب کشورمان است که ۵۵سال سن دارد. او که متاهل است و یک دختر دارد در فیلم و سریال های مختلفی بازی کرده است که سریال در پناه تو اولین اثر او بود که در خاطر مردم ماندگار شد. در ستاره پارسی می خواهیم تصاویری از نوه های لعیا زنگنه را به شما نشان دهیم که در اینستاگرام منتشر شده است.

زنگنه

نوه های لعیا زنگنه

عکسی که لعیا زنگنه از نمایی از سریال پدر به همراه نوه هایش در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است.

 

 

بد نیست درباره لعیا زنگنه بیشتر بدانید

خانم زنگنه متولد ۱۴ مرداد ۱۳۴۴ در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل لیسانس ادبیات نمایشی از دانشگاه هنر تهران است، دوره دیده کلاس نقاشی هم هست متاهل بوده و بشدت عاشق فوتبال و تیم آرژانتین است.

لعیا زنگنه

شروع فعالیت هنری خانم زنگنه

با دعوت و اصرار جمشید بهمنی در زمان دانشجوی با بچه های تئاتر دانشگاه فعالیت خود را بصورت مبتدی آغاز کرد و رفته رفته در تئاتر با بازیگران مشهوری کار کرد

 

 

در یکی از بازی های تئاتر رضا ایرانمنش با تمجید از بازی او را به غلامرضا رمضانی و او نیز به حمید لبخنده کارگردان معرفی کرد و به این شکل برای سریال در پناه تو انتخاب شد.

 

در سال ۱۳۷۴ سریال در پناه تو به کارگردانی حمید لبخنده از شبکه دو پخش شد، سریالی که بسیار پر بیننده شد و بازیگرانی چون لعیا زنگنه، پارسا پیروز فر، رامین پرچمی و مرحوم حسن جوهرچی را به شهرت رساند.

 

خانم زنگنه فرزند مهندس یاشار زنگنه معاون اسبق نظام مهندسی استان اصفهان و مهدیه موسوی است (اصالت لر بختیاری منطقه اقلید فارس) است

 

 

نمایشگاه نقاشی

خانوم زنگنه که در بین نقاشان و هنرمندان تجسمی صاحب نام است اولین بار در سال ۲۰۱۰ نمایشگاه خود را در تورنتو برپا کرد سپس در نمایشگاه پازل تهران موجب حیرت طرفداران خود شد.

 

ارسال نظر