کد خبر : 1623

مهران مدیری شب گذشته در «دورهمی» با خواننده موسیقی سنتی کشورمان گفت‌وگو کرد.

به گزارش ستاره پارسی :

به گزارش ستاره پارسی؛ علیرضا افتخاری مهیاری زادهٔ ۱۰ فروردین ۱۳۳۷ است.علیرضا افتخاری زاده اصفهان است.علیرضا افتخاری  خواننده موسیقی سنتی ایرانی است.علیرضا افتخاری خوانندگی بیش از شصت آلبوم موسیقی را بر عهده داشته‌است و در سال ۱۳۸۹ موفق به اخذ نشان چهره‌های ماندگار شد.رسانه‌ها علیرضا افتخاری را پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین خواننده ایران می‌دانند.به سبب خوانندگی در مقام ها و سبک های مختلف موسیقی پاپ و تلفیقی و سنتی لقب مرد هزارچهره موسیقی ایران را به علیرضا افتخاری داده اند.

 

علیرضا افتخاری

در بخشی از برنامه مدیری از افتخاری سوال کرد که آیا تا به حال شده از خواندن ترانه‌ای پشیمان شود و این خواننده پاسخ داد: اتفاقاً از هر ترانه‌ای که پشیمان شدم، گُل کرد؛ مثلاً «یاد استاد» را می‌خواستم پاک کنم، اما مورد استقبال قرار گرفت. حتی برای ترانه «مستانه» گفتم دو ترانه دیگر می‌خوانم، اما ناشر آن را خرید.

 

وی ادامه داد: کار‌هایی که اساتید بزرگ برای من ساختند، شاید پایین‌ترین تیراژ را پیدا کرد!

 

در بخشی از برنامه مدیری از دلایل کمرنگ بودن افتخاری سوال کرد. او گفت: زندگی زیر و بم‌های بسیار دارد؛ تا جایی که گاه آدم با خودش می‌گوید، بهتر است کنار برود قبل از اینکه کسی او را کنار بگذارد. البته من جای کسی را تنگ نکرده‌ام، اما جوانان ما هم حقی دارند و باید خودشان را نشان بدهند.

افتخاری درباره ازدواج خود هم گفت: ۵۵/۵/۵ با دختر دایی‌ام ازدواج کردم و از همسرم عذر خواهی می‌کنم که زمان‌هایی که باید کنارش باشم، در استودیو بوده و هستم.

 

افتخاری درباره حواشی بغل کردن محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان هم گفت: همیشه می‌خواستم یک رئیس جمهور را بغل کنم و ببینم چه حسی دارد. بعد از اجرایی که داشتم، همدیگر را بغل کردیم ولی حواشی خاصی ایجاد شد و به من گفتند چرا بغلش کردی؟!

علیرضا افتخاری

وی افزود: آقای احمدی نژاد فوتبال بازی کرد، با خیلی‌ها روبوسی کرد و با هنرمندان بسیاری دیدار داشت، اما نمی‌دانم چرا قرعه به نام افتاد! من هیچ وقت ادعایی در کارم نداشتم؛ فقط دوست دارم در فضای حرفه‌ای کار به یکدیگر احترام بگذاریم. بعد از آن حواشی حتی یک نفر هم احوال من را نپرسید. حتی به من گفتند رانت گرفتی. من هیچ وقت از دولت پولی نگرفتم. از خدا می خواهم آن‌هایی که این حرف‌ها را می‌زنند، به راه راست هدایت کند.

 

این خواننده در پایان درباره فضای امروز موسیقی کشور اظهار کرد: بچه‌های موسیقی خیلی احساساتی هستند و این موضوع به خودشان ضربه می‌زند.

 

ارسال نظر