کد خبر : 173

محسن یگانه خواننده سبک پاپ ایرانی است.

به گزارش ستاره پارسی :

به گزارش ستار ه پارسی؛ محسن یگانه زاده ۲۳ اردیبهشت ۱۳۶۴است.محسن یگانه در گنبد کاووس متولد شد.محسن یگانه خواننده سبک پاپ ایرانیاست.محسن یگانه دانشجوی رشته مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی بود که محسن یگانه در دانشگاه آزاد تهران واحد جنوب تحصیل می‌کرد .

زندگی هنری

 

کنسرت محسن یگانه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران. عکاس: امیر فرزانه

 

محسن یگانه اولین ترانه خود را در کنار محسن چاوشی و حامد هاکان با نام نشکن دلمو با ترانه‌سرایی و آهنگسازی خودش و تنظیمی از محسن چاوشی اجرا کرد.

آلبوم اول او با نام سال کبیسه به صورت زیر زمینی منتشر شد. بعد از این آلبوم محسن یگانه فعالیت خود را با انتشار تک‌آهنگ ادامه داد؛ ناگفته نماند که اغلب همین تک‌آهنگ‌های پخش شده، برای جلوگیری از پراکندگی دور هم جمع می‌شد و به اسم آلبوم بروی سایت‌ها قرار می‌گرفت.

او چند سال به عنوان خواننده غیرمجاز شناخته می‌شد که بعد از مدتی تصمیم مجدد به اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفت.

نتیجه تصویری برای محسن یگانه

 

بعد از مدتی سکوت و کش و قوس‌های زیاد عاقبت در ۱۷ تیر ۱۳۸۷ آلبوم نفس‌های بی هدف را منتشر کرد. آلبوم فروش موفقی داشت.

بعد از اولین آلبوم رسمی محسن یگانه با فاصله دو سالی که در وقفه آلبوم محسن یگانه افتاد او بیشتر وقتش را صرف اجرای کنسرت می‌کرد و با وسواس‌هایی که به خرج داد، زمان زیادی را صرف آلبوم رگ خواب کرد.

رگ خواب در مرداد ۱۳۸۹ وارد بازار شد و ترانه سرآلبومی این آلبوم با نام سکوت بسیار مورد استقبال قرار گرفت و محبوب‌ترین آهنگ سال "۱۳۸۹" شناخته شد.

آلبوم بعدی او با نام حباب، ۲ سال بعد و در مهر ۱۳۹۱ با ۱۴ قطعه وارد بازار شد.

محسن یگانه آلبوم حباب را آخرین آلبوم خود خوانده بود و در عین حال در اظهار نظر عجیبی گفته بود: این آخرین آلبوم من است.

سپس به درخواست هوادارانش تصمیم خود را عوض نموده و تصمیم به انتشار مجدد آلبوم گرفت و این قول را به هوادارانش داد که پس از انتشار چند تک‌آهنگ کار آلبوم را آغاز کند.

سرانجام در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ آلبوم چهارم وی با نام نگاه منتشر شد.

محسن یگانه ترانه‌سرایی بیشتر قطعاتش را خودش به عهده گرفته‌است. او هم چنین برای خوانندگانی چون علی لهراسبی و رامین بیباک و محمد اصفهانی ترانه سروده و آهنگسازی و تنظیم کرده‌است.

 

حواشی

او ترانه ای به نام گله کرکس‌ها اجرا کرده که محتوای آن یهودستیزانه قلمداد شده‌است.

ازین رو کنسرت او در سال ۲۰۱۷ در سالن مایکروسافت تئاتر شهر لس آنجلس با تحریم و تظاهرات جامعه کلیمیان ایرانی تبار همراه بود.[۱۳][۱۴] با وجود اینکه عده‌ای اعلام کردند که از ۷۱۰۰ نفر ظرفیت سالن تنها ۱۰۰۰ بلیط فروش رفته اما با منتشر شدن تصاویر و فیلم‌های کنسرت و همچنین مصاحبه مدیربرنامهٔ محسن یگانه با ایسنامعلوم شد که ظرفیت سالن تقریباً تکمیل بوده و کنسرت به خوبی و بدون هیچ مشکلی برگزار شده است.

آثار

ترانه‌شناسی محسن یگانه

سال

نام آلبوم

ناشر(ها)

توضیحات

۱۳۸۵

سال کبیسه

اینترنتی

تنها آلبوم غیررسمی

۱۳۸۷/۰۴/۱۷

نفس‌های بی‌هدف

آوای نکیسا

اولین آلبوم رسمی

۱۳۸۹/۰۵/۲۰

رگ خواب

آوای هنر

دومین آلبوم رسمی

۱۳۹۱/۰۷/۳۰

حباب

آوای هنر

سومین آلبوم رسمی

۱۳۹۲/۱۲/۲۷

EP

اینترنتی

آلبوم چندآهنگه

۱۳۹۴/۰۲/۲۰

نگاه من

آوای فروهر

چهارمین آلبوم رسمی

 

جوایز و افتخارات

  • برنده تندیس بهترین اجرای زنده موسیقی پاپ، بخش کارشناسی (مشترکاً «احسان خواجه امیری» و «محسن یگانه»)، از اولین جشنوارهٔ سالانهٔ موسیقی ما، در سال ۱۳۹۱[۲۱]

  • دریافت تندیس سالن تئاتر نوکیا لس آنجلس (Nokia Theatre L.A. Live) و ثبت نام او به عنوان یکی از مشاهیر این تالار

  • برنده تندیس بهترین ترانه‌ساز (Songwriter) از دومین مراسم جایزه ترانه افشین یداللهی در سال 1397

 

ارسال نظر