کد خبر : 1828

در این تصویر فاطمه معتمد آریا همبازی قدیمی آقای مجری در جشن تولد ایرج طهماسب دیده می شوند

به گزارش ستاره پارسی :

ایرج طهماسب زادهٔ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۳۸ است.ایرج طهماسب متولد تهران است.ایرج طهماسب مجری تلویزیون، بازیگر،عروسک گردان،کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی است.ایرج طهماسب فارغ‌التحصیل رشتهٔ تئاتر از دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.ایرج طهماسب فعالیت هنری‌اش را با بازی در فیلم آن سوی مه به کارگردانی منوچهر عسگری‌نسب در سینما آغاز کرد. 

 

ایرج طهماسب را می توان همه کاره سینمای کودک دانست. کسی که در همه عرصه ها فعالیت کرده و موفق بوده است. معروف ترین کار او کلاه قرمزی است که از سال های دور در خاطر مردم مانده است. امروز در ستاره پارسی می خواهیم تصویری از جشن تولد ایرج طهماسب را به شما نشان دهیم. با ما همراه باشید

 

جشن تولد ایرج طهماسب در کنار خانواده

عکسی از تولد ۵۹ سالگی ایرج طهماسب در کنار همسر و دخترانش منتشر شده است.

 

جشن تولد این بازیگر، نویسنده و کارگردان موفق با حضور همسر و دخترانش و همچنین فاطمه معتمدآریا برگزار شد.

ایرج طهماسب

جشن تولد ایرج طهماسب مجری

بد نیست درباره ایرج طهماسب بیشتر بدانید​

ایرج فعالیت خود را از تمرینات تئاتر دانشجویی آغاز کرد، سپس با عروسک‌گردانی در مجموعه مدرسه موش‌ها به کارگردانی مرضیه برومند در سال ۱۳۶۳ وارد عرصه حرفه‌ای هنر شد.

 

او نخستین بار با ایفای نقش در فیلم آن سوی مه محصول سال ۱۳۶۴ سینما را تجربه کرد و در همان سال دومین تجربه بازیگری را با ایفای نقش در فیلم خط پایان به دست آورد.

ایرج طهماسب

ایرج طهماسب و حمید جبلی

طهماسب در سال ۱۳۷۳ با اکران فیلم پر فروش کلاه قرمزی و پسرخاله معروف شد، این فیلم یکی از به‌یادماندنی‌ترین کارهای کودک و نوجوان در ایران است.

 

طهماسب که تجربه همکاری با فاطمه معتمدآریا را در کلاه قرمزی داشت در فیلم عینک دودی (محمدحسین لطیفی، ۱۳۷۸) با او هم‌بازی شد و این دو به یک زوج سینمایی مشهور در ایران تبدیل شدند. این فیلم کاندید بهترین فیلم‌نامه از چهارمین جشن خانه سینما شد.

 

او در سال ۱۳۷۹ یکی بود یکی نبود را کارگردانی کرد که مانند کلاه قرمزی ویژگی عروسکی بودن را دارا بود ولی به‌اندازه آن دیده نشد.

ایرج طهماسب

ایرج طهماسب و دختران

ایرج طهماسب سال ۱۳۸۰ بازیگر و کارگردان فیلم دختر شیرینی فروش بود و در این فیلم بازهم در کنار معتمدآریا و حمید جبلی ایفای نقش کرد.

 

تصاویر خانوادگی

ایرج طهماسب

ایرج طهماسب

ایرج طهماسب

منبع: پرشین وی

ارسال نظر