کد خبر : 1872

شهاب عباسی کارگردانی که بعد از مجموعه« خنده بازار» به شهرت زیادی رسید. پدر شهاب عباسی از قهرمانان سابق بوکس آسیا بوده است

شهاب عباسی بازیگر، کارگردان و فیلم نامه نویس ایرانی در روز 27 آذر 1352 در محله ای نزدیک به سه راه امین شهر تبریز در خانواده ی 5 نفره زاده شد.  شهاب عباسی  فرزند دوم خانواده و دارای یک خواهر و برادر است. پدر شهاب عباسی از قهرمانان سابق بوکس آسیا بوده است عباسی از آن دسته هنرمندانی است که در اغلب شاخه های هنری دستی داشته و همه آن ها را تجربه نموده است. از نقاشی و طراحی، گویندگی، بازیگری، نویسندگی، کارگردانی و حتی خوانندگی، شهاب عباسی قبل از قبولی در دانشگاه در رشته ی نقاشی در رادیو تبریز فعالیت داشته است. شهاب عباسی در دانشکده هنر با «سیدجواد رضویان» و «مهران غفوریان» و « حسین رفیعی» ( یک دوره بالاتر) هم دوره بود. پس از پایان زمان دانشگاه بتدریج از نقاشی فاصله گرفت و به واسطه« علی سلیمانی» با آقای« کاردان» آشنا شد و با انجام تست توانست نظر مساعد او را جلب و در بعضی از کارهای وی حضور پیدا کند.

شهاب عباسی

شهاب عباسی در اواخر سال 1389  با تماس از « هومن حاجی عبداللهی»، و معرفی شدن به« فرید شبخیز» تصمیم به ساخت مجموعه ای به نام« خنده بازار» گرفت و پس از ساخت این مجموعه به شهرت زیادی دست یافت.

 

شهاب عباسی در بین کارگردانان طنز، کارهای « رضا عطاران»، « مجید صالحی» و« سعید آقاخانی» را بیشتر می پسندد و در بین بازیگران به بازی« اکبر عبدی» و« پرویز پرستویی» علاقه دارد.

 

علاقمندی های شهاب عباسی

از دیگر شاخه های هنری که در آن تبحر بسیاری دارد آشپزی است و به کوفته تبریزی و دلمه علاقه ی خاصی دارد. اوقات فراغت را با دوستانش ایکس باکس بازی می کند. در رانندگی بسیار قانونمدار است و حوصله ترافیک را ندارد همچنین طرفدار دو آتیشه تیم تراکتورسازی تبریز است.

شهاب عباسی

دل مشغولی شهاب عباسی

وقتی شما یک چیزی را یاد گرفتید نباید به اصطلاح« از این شاخه به آن شاخه بپرید». من با طنز و کمدی بزرگ شدم، عاشق طنز هستم و هم چنان در این ژانر کار می کنم ولی برای کار در سینما قدری متفاوت است، یکی از دل مشغولی هایم ساخت فیلم سینمایی در حوزه ی کودک است. به اعتقاد من سینما باید تخیل و افسانه باشد، داستانی غیرواقعی که شما پول بدهید و آن را تماشا کنید و لذت ببرید. امیدوارم روزی شرایط برای ساخت طرحم فراهم شود و بتوانم آن را بسازم.

 

 آثار سینمایی شهاب عباسی

سال نام فیلم سمت کارگردان
۱۳۸۸ شرط اول نویسنده مسعود اطیابی
۱۳۹۲ کالسکه بازیگر آرش معیریان

شهاب عباسی

مجموعه های تلویزیونی با بازی شهاب عباسی

سال تولید عنوان سِمَت کارگردان
۱۳۹۸ کامیون نویسنده، بازیگر مسعود اطیابی
۱۳۹۷ ناخونک بازیگر یزدان فتوحی
۱۳۹۵ شهر گمشده (شکر آباد ۲) کارگردان، بازیگر، نویسنده شهاب عباسی
۱۳۹۵ افسانه هزارپایان کارگردان شهاب عباسی
۱۳۹۴ دست به نقد کارگردان، بازیگر شهاب عباسی
۱۳۹۳ شکرآباد کارگردان، بازیگر شهاب عباسی
۱۳۹۱ شکرپنیر کارگردان، نویسنده، بازیگر شهاب عباسی
۱۳۸۹ خنده بازار کارگردان هنری شهاب عباسی
۱۳۸۸ دارا و ندار بازیگر مسعود ده نمکی
۱۳۸۷ ایستی سویوخ بازیگر ...
۱۳۸۵ هیوا بازیگر ...
۱۳۸۲ کوچه اقاقیا نویسنده رضا عطاران
۱۳۸۱ پاورچین بازیگر مهمان مهران مدیری
۱۳۸۱ آشتی کنان بازیگر مجید صالحی
۱۳۸۰ زیر آسمان شهر بازیگر مهران غفوریان
۱۳۷۹ خندان بازیگر قاسم جعفری
۱۳۷۷ باغ ستاره بازیگر شیرین جاهد
۱۳۷۵ صد سال به این سال‌ها بازیگر بیژن صمصامی

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍