کد خبر : 2049

در این بخش از ستاره پارسی عکس نرگس محمدی با همسرش علی اوجی در کانادا را میبینید.

نرگس محمدی زاده ۹ فروردین ۱۳۶۴ است.نرگس محمدیدر تهران متولد شد. نرگس محمدی ابتدا به تئاتر مشغول شد. نخستین حضور جدی سینمایی نرگس محمدی در فیلم ریسمان باز بود.نرگس محمدی با بازی در فیلم آناهیتا نشان داد که استعداد مناسبی در این زمینه دارد و پخش مجموعهٔ تلویزیونی ستایش و نقش آفرینی کم نظیر نرگس محمدی نیز زمینه شهرت وی را فراهم کرد. 

 

تصاویر نرگس محمدی و علی اوجی در کانادا

نرگس محمدی

نرگس محمدی

نرگس محمدی

نرگس محمدی

نرگس محمدی

بیوگرافی و عکس های نرگس محمدی

 • نام:نرگس
 • نام خانوادگی :محمدی
 • تاریخ تولد :1364/1/9
 • محل تولد :تهران
 • تحصیلات :تحصیلکرده رشته پرستاری

نرگس فرزند بزرگ خانواده است و یک خواهر و برادر به نام های سارا و محسن دارد. خانواده او نسبت به بازیگری گارد منفی نداشتند و از حضورش در عرصه هنر استقبال هم می کردند.

نرگس محمدی

نرگس محمدی و خواهر و برادرش

نرگس محمدی می گوید مادرم کارمند صدا و سیما بود و با محیط های هنری آشنایی داشت، از طرفی تمام اعضای خانواده ام به فیلم علاقه مند بودند. اما موضوعی که وجود داشت این بود که خانواده ام اصرار داشتند اول درسم تمام شود و بعد به طور جدی وارد عرصه بازیگری شوم که خدا را شکر این اتفاق هم افتاد.

نرگس محمدی

نرگس محمدی و مادرش

نرگس محمدی همانند ستایش در سریال ستایش مهربان و صبور است او عاشق مادرش و بهترین دوست اوست. 

 

فعالیت بازیگری نرگس محمدی

همزمان با تحصیل در رشته پرستاری دانشگاه در کلاس های بازیگری «کارنامه» هم شرکت می کرد و از آنجا بود که برای بازی در فیلم «مرگ یک پینوکیو» معرفی شد،نرگس محمدی پس از بازی در این فیلم حدود یک سال در تئاتر به فعالیت خود ادامه داد که در همین مدت موفق شد جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره «ماه» حوزه هنری دریافت کند.

 

نرگس محمدی پس از تجربه ای که در تئاتر کسب کرد به سینما بازگشت و در فیلم هایی چون ریسمان باز، آناهیتا، سوپراستار و اخراجی های 2 بازی کرد. وی با بازی در فیلم سینمایی آناهیتا نشان داد که استعداد خوبی در این زمینه دارد و پخش سریال ستایش نیز زمینه شهرت وی را فراهم کرد.

نرگس محمدی

نرگس محمدی

محمدی در این سریال نقش میانسالی ستایش را بازی می کند. او درباره سختی های این نقش می گوید:خب اگر قرار بود که در سریال دیگری نقشی با این سن و سال را بازی کنم هرگز نمی پذیرفتم اما ستایش نقش مورد علاقه من است و خودم آن را بازی کردم و با آن آشنا هستم اما قطعا بازی کردن در چنین نقشی سخت است.

نرگس محمدی

نرگس محمدی در ستایش 2 

آخر چهل ساله بودن نه پیری است و نه جوانی. نه می توانی مثل پیرزن ها حرف بزنی نه آنقدر جوانی که پرانرژی باشی. این کار را برای من سخت می کرد و برای همین تصمیم گرفتم در فیزیکم تغییر ایجاد کنم و اضافه وزن داشته باشم.

نرگس محمدی

نرگس محمدی

محمدی پس از بازی در سریال ستایش در سریال های معمای شاه و زعفرانی به ایفای نقش پرداخت.

نرگس محمدی

نرگس محمدی 

نرگس محمدی در فیلم در حال ساخت نیمکت به کارگردانی فلورا سام با گریمی شبیه دختران قجری ظاهر میشود.

 

مصاحبه ای کوتاه با نرگس محمدی

نرگس محمدی برای اولین بار همراه با خواهر و برادرش جلوی دوربین قرار گرفت و از فراز و نشیب های بازی در فصل دوم سریال محبوب «ستایش» و همچنین زندگی خصوصی اش گفت.

در مورد «ستایش 2» نام بازیگران مختلفی برای بازی در نقش ستایش مطرح بود. چی شد که این نقش یک بار دیگر به تو سپرده شد؟

– راستش از ابتدا هم بنا بر این بود که اگر تست گریم جواب داد خودم این نقش را بازی کنم. تست گریم انجام شد و اتفاقا نتیجه قابل قبولی هم در پی داشت اما به دلیل برخی از مشکلاتی که در آ« زمان وجود داشت با هم به توافق نرسیدییم وقرار شد بازیگری دیگری برای این نقش انتخاب شود. در نهایت خانم لعیا زنگنه برای بازی در نقش «ستایش» انتخاب شدند و حتی جلوی دوربین هم رفتند اما به دلیل مشکلاتی که به وجود آمد طرفین تصمیم گرفتند به همکاری با هم ادامه ندهند و این شد که دوستان یک بار دیگر این نقش را به من پیشنهاد دادند و در نهایت قسمت این بود که خودم این نقش را بازی کنم.

 

ظاهرا به جز لعیا زنگنه نامه های دیگری مثل مریلا زارعی و ماه چهره خلیلی هم برای بازی در نقش ستایش مطرح بود، درسته؟

– گزینه های مختلفی در رسانه ها مطرح شد اما واقعیتش این است که هیچ کدام یک از این گزینه ها به صورت جدی مطرح نبودند و بیشتر در حد حرف بود.

 

کامبیز دیرباز بعد از درخشش در اخراجی ها وقتی برای بازی در «اخراجی ها 2» دعوت شد، این پیشنهاد را رد کرد و گفت نمی خواهم خاطره خوبی که مردم از نقشم در قسمت اول دارند را خراب کنم. با توجه به اینکه معمولا سری دوم مجموعه های تلویزیونی در ایران موفقیت سری اول را به دست نمی آورند، بازی در سری دوم «ستایش» ریسک نبود؟

– متاسفانه مردم ما به سریال های 40-30 قسمتی عاتدت کرده اند و دوست دارند زودتر انتهای داستان را ببینند. این در حالی است که در همه جای دنیا اکثر سریال ها، بالای 100 قسمت است و مردم با اشتیاق آن را دنبال می کنند. با توجه به اینکه قرار بود سن میانسالی ستایش را بازی کنم یک مقدار نگران بودم اما از متن، قصه و کارگردانی کاملا مطمئن بودم و می دانستم آقای مطلبی (نویسنده) و آقای سلطانی (کارگردان) به خوبی کارشان را بلد هستند. نگرانی دیگری که داشتم این بود که شاید مردم دوست نداشته باشند من را در این سن و سال ببینند که فکر می کنم این نگرانی تا حدی درست بود چون حس می کنم دوست دارند من را در قالب همان ستایش جوان ببینند.

نرگس محمدی

یکی از انتقاداتی که در مورد «ستایش 2» وجود دارد گریمی است که برای تو طراحی شده. به نظر می رسد می شد سن و سال بالای ستایش را کمی عمیق تر از یک عینک نشان داد…

– شاید کسانی که این انتقادات را مطرح می کنند فصل اول ستایش را به خوبی ندیده اند. ما در فصل اول سریال از دوران دبیرستانی بودن ستایش با او همراه شدیم و قصه 5-4 سال بعد به پایان رسید. در واقع قصه ستایش در فصل اول در سن 24-23 سالگی به پایان رسید. فصل دوم سریال هم 20 سال بعد را به تصویر می کشد که در این صورت ستایش حدود 40 سال سن دارد. با این تفاسیر نمی دانم چرا برخی دنبال گریم عجیب و غریبی هستند که ستایش را زنی چروکیده نشان دهد.

 

خودت از گریم رضایت داشتی؟

– هر بازیگری دوست دارد به زیباترین نحو ممکن جلویدوربین دیده شود اما یک بازیگر باید بتواند هر نقشی را بازی کند و این گریم هم جزو اقتضاعات نقش بود. باید از این طریق از محسن بابایی (طراح گریم) تشکر کنم که با توجه به تایم بلند تصویربرداری «ستایش 2» با تدابیری که اندیشید باعث شد همه چیز خیلی خوب پیش برود. نمی دانم چرا بعضی ها به دنبال دیدن یک ستایش پیر هستند؛ فکر نمی کنم یک زن 45-44 ساله چین و چروک عجیب و غریبی داشته باشد. تنها ایده ای که به ذهن مان رسید این بود که در فیزیکم تغییر ایجاد کنیم که فکر می کنم بیش از هر چیزی به نقش کمک کرد.

 

ایجاد تغییر در فیزیک یعنی چه؟

– بله، با مشورتی که با عوامل کار داشتم تصمیم گرفتیم برای نشان دادن سن میانسالی ستایش، کمی وزنم را افزایش دهم. سن 45-44 سال سنی است که نه پیر است و نه جوان و به همین دلیل هم هست که نشان دادنش کار آسانی نیست. راستش خودم را جای ستایش گذاشتم و فکر کردم اگر دوتا بچه داشتم و به آن سن می رسیدم، شاید کمی دچار اضافه وزن می شدم و در نهایت هم این تصمیم را عملی کردیم و مقداری وزنم را افزایش دادم.

 

با توجه به اختلاف سنی کمی که با حدیث میر امینی داری، فکر می کنی رابطه مادر – دختر شما خوب از آب درآمده؟

– من فکر می کنم این اتفاق افتاده است. برای اینکه به درک درستی از هم برسیم و بتوانیم این رابطه را باورپذیر کنیم در تمام طول تصویبرداری من و حدیث در یک خانه و با هم زندگی می کردیم و در این زندگی سعی می کردم به همه چیز مادرانه نگاه کنم تا بتوانیم این رابطه مادر – دختری را به صورت باورپذیر ارائه دهیم. امیدوارم که این اتفاق افتاده باشد و مردم با آن ارتباط خوبی برقرار کنند.

 

در این سریال هم نقش اصلی کار را برعهده داری؟

– این سریال چهار کاراکتر اصلی دارد که هر چهار نفر دزد هستند و من هم نقش همسر یکی از این دزدها را بازی می کنم که برزو ارجمند ایفاگر نقش همسرم است. من بازی در این سریال را برای این قبول کردم که در حال و هوای عید ساخته می شد و دوست داشتم در لحظات نوروزی مردم سهم کوچکی داشته باشم، ضمن اینکه حضور آقای اوجی (تهیه کننده) و خانم فلورا سام و همچنین بازیگران عزیزی که در این پروژه حضور داشتند باعث شد در انتخابم مصمم شوم.

نرگس محمدی

نرگس محمدی جزو بازیگران خانواده دوست است، از خانواده ات برایمان بگو.

– فکر می کنم همه خانواده ها از با هم بودنلذت می برند و از اینکه در کنار یکدیگر هستند احساس خوشبختی می کنند و ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم. من هم خانواده ام را دوست دارم و به هیچ عنوان حاضر نیستم بدون آنها و به صورت مستقل زندگی کنم. از خدا می خواهم روزی آنقدر پول داشته باشم که بتوانم یک خانه بسیار بزرگ بخرم تا بتوانیم همیشه در کنار هم زندگی کنیم.

 

خانواده تنها نعمت خداوند به انسان است که تکرارپذیر نیست و باید از لحظه لحظه با خانواده بودنلذت برد. محسن، سارا و مادرم را از ته قلبم دوست دارم و حاضر نیستم حتی یک روز هم از آنها جدا باشم. روزهایی که از آنها دور بوده ام هم به خاطر کار بوده و به جز الزامات کاری که گاهی پیش می آید، هیچ چیز دیگری نمی تواند ما را از هم جدا کند. ما در کنار هم خوشبختیم و آن را با چیزی عوض نمی کنیم.

 

سارا و محسن علاقه ای به بازیگر شدن ندارند؟

– محسن در یکی دو فیلم کوتاه بازی کرده بود اما چون درگیر کار خودش شده فرصت نمی کند زیاد به بازیگری بپردازداما سارا در کلاس های بازیگری شرکت می کندتا اگر روزی فرصتش پیش آمد با دانش و نگرش درست جلوی دوربین قرار بگیرد.

 

حرفی مانده که برایمان بگویی؟

– از این فرصت استفاده می کنم و سال نو را به همه مردم کشورم تبریک عرض می کنم و از صمیم قلبم آرزو می کنم همه در کنار هم شاد و موفق باشند.

 

 

فیلم شناسی نرگس محمدی

فیلم های سینمایی نرگس محمدی

 • عملیات مهد کودک (1391)
 • ساعت شلوغی (فیلم 1390) (1390)
 • آناهیتا (فیلم) (1387)
 • سوپر استار (فیلم) (1387)
 • اخراجی ها 2 (1387)
 • ریسمان باز (1386)

 

نرگس محمدی در تلویزیون

 • 1394 زعفرانی
 • 1393 معمای شاه
 • 1393 ما فرشته نیستیم (مجموعه تلویزیونی)
 • 1392 ستایش (مجموعه تلویزیونی) (سری دوم)
 • 1391 میلیاردر
 • 1390 شاید برای شما هم اتفاق بیفتد
 • 1390 ششمین نفر
 • 1390 ستایش

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍