کد خبر : 2069

پخش عصر جدید بعد از پایان محدودیت های کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی از سر گرفته شده است .

نرگس محمدی زاده ۹ فروردین ۱۳۶۴ است.نرگس محمدیدر تهران متولد شد. نرگس محمدی ابتدا به تئاتر مشغول شد. نخستین حضور جدی سینمایی نرگس محمدی در فیلم ریسمان باز بود.نرگس محمدی با بازی در فیلم آناهیتا نشان داد که استعداد مناسبی در این زمینه دارد و پخش مجموعهٔ تلویزیونی ستایش و نقش آفرینی کم نظیر نرگس محمدی نیز زمینه شهرت وی را فراهم کرد. 

 

عصرجدید مسابقه بزرگ استعدادیابی است که احسان علیخانی عهده دار تولید ان است . امین حیایی ، بشیر حسینی ، رویا نونهالی و اریا عظیمی نژاد داوران عصرجدید هستند . عصرجدید روزهای شنبه ، یکشنبه و دوشنبه پخش می شود . تیکه احسان علیخانی به نرگس محمدی در عصرجدید را در ادامه ببینید : 

اشکال برنامه «عصر جدید» کجاست؟

تلویزیون بخش عمده ای از مخاطب جدی‌اش را از دست داده، مخاطبی که به جز ساعتی برای سرگرم شدن‌، بخواهد نقدهای جدی این رسانه را هم دنبال کند و به دنبال فهمیدن کم و کیف برنامه‌هایی باشد که می‌بیند برنامه «عصر جدید» علیرغم تبلیغات گسترده ، برآورد بالا و پول کلان تبلیغاتی که نصیب خودش و سازمان صدا و سیما می‌کند، برنامه موفقی نبوده و نیست.

 

به چندین و چند دلیل:

۱. برنامه از روی نمونه ی خارجی اش کپی شده ، پس زحمتی برای طراحی اولیه این برنامه در کار نبوده و نیست.

 

۲. شاید در طول یک دوره از عصر جدید بین ٧٠ تا ١٠٠ شرکت کننده حضور پیدا کنند. این شرکت کننده ها کشف نشده اند و کسانی هستند که از بین فیلم های ارسالی انتخاب می شوند، پس زحمت چندانی برای پیدا کردن شان کشیده نمی شود. درصد بالایی از افراد انتخاب شده ، برای تست خوانندگی می آیند که ساده ترین راه برای انتخاب است ، آنچنان که اگر در جمعیت مدرسه ای تست خوانندگی بگیرید قطعا به چند صدای خوب برمی خورید ، در حالی که میان همین انتخاب شده های خوانندگی در میدان عصر جدید ، به ندرت به صدای درست و خوب و حرفه ای برمی خوریم. در عین حال در هر دو سری از برنامه عصر جدید دیده ایم که در میان این انتخاب شده ها هم ، تعداد دانه درشت هایی که استحقاق واقعی برای حضور در چنین جایگاهی را دارند، در هر دوره ، به تعداد انگشت های یک دست هم نمی رسند.

 

۳. در هیچکدام از برنامه های استعدادیابی دنیا ، تافته ی جدا بافته‌ای به نام مجری وجود ندارد که گاهی از داورها بخواهد نظرشان را عوض کنند و زنگ طلایی را روی میز خودش بگذارد به علاوه اینکه پخش آنچه گذشت و توضیح تکراری و طولانی هر قسمت توسط مجری‌، وقت زیادی از برنامه می‌برد که حساب تک تک این ثانیه‌ها و دقیقه ها را در برآورد کلی برنامه از حساب بیت المال نوشته شده است.

 

۴. احسان علیخانی آدم به شدت باهوشی‌ست. خوب می داند چطور وقت برنامه اش را پر کند. چطور نسبت بالایی از سوژه های معمولی را با تک و توک اتفاق های ریز و درشت بپوشاند و درنهایت با چند اتفاق خوب برنامه را به پایان ببرد تا در ذایقه عمومی مخاطبان برنامه اش کادرست و حرفه ای جلوه کند.احسان علیخانی پایان خوش را بلد است.

 

۵. القا اصل مهمی در باور آدم هاست. صدا و سیما آمارهایی را اعلام می کند که معلوم نیست از کجا آمده اند. مردم پرمخاطب بودن پایتخت را می فهمند چون همه ی آدم های اطراف شان مشغول دیدن این سریالند و درباره اش حرف می زنند اما عصر جدید قطعا جزو برنامه های پرمخاطبی نیست که همه جا حرفش باشد. با این حال می بینیم که اعلام آمارهایی شبیه درصد بالای رضایت مخاطبان ،در نیمه راه برنامه در اذهان مردم ، جا باز می کند.

 

۶. نکته آخر این که اگر چهار داور دیگر، از سر اتفاق، روی آن چهار صندلی می‌نشستند ، کم و بیش باز با همین نتیجه و همین درجه از انفعال نظر می‌دادند. داورهایی که قطعا در خیلی زمینه‌ها صاحب نظر نیستند ، هیچ استادی و تبحری در کلام‌شان نیست و جز لجبازی‌های گاه و بیگاه شان ، اتفاقی از این همه رای و نظر ، در ذهن مخاطب از این چهار نفر به یاد نمی‌ماند.

 

بیوگرافی احسان علیخانی

احسان علیخانی متولد 15 آبان 1361 درتهران، احسان علیخانی کارگردان و مجری است.احسان علیخانی  فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران است، احسان علیخوانی دو خواهر و یک برادر بزرگتر از خود دارد که همگی ازدواج کردند. احسان علیخانی مادرش پرستار بازنشسته است، او در این سال ها فراز و نشیب های فراوانی داشته و علاوه بر اجرا و کارگردانی، تهیه کنندگی و بازیگری نیز کرده است

 

وقتی درس الویت نوزدهم میشود

احسان علیخانی : خیلی به کارگردانی و بازیگری علاقه داشتم در مقطع پیش دانشگاهی که بودم خیلی مشورت کردم و به این نتیجه رسیدم که به مقوله ی هنر به عنوان شغل دوم نگاه کنم بنابر این خوب درس خواندم و مدیریت بازرگانی قبول شدم اما در کنار آن در این زمینه هم فعالیت میکردم  با این وجود در حال حاضر این کار در اولویت من قرار گرفته و درس و دانشگاه در اولویت نوزدهم.

 

شروع فعالیت

او در دفتر یکی از فیلمسازان به عنوان یکی از اعضای گروه صحنه و دستیار کارگردان فعالیتش را آغاز کرد، سپس به تلویزیون وارد شد و به ساخت کارهای تبلیغاتی، تیزر سازی و مستند های کوتاه مشغول شد

 

اولین‌ بار در برنامه تلویزیونی «پسرهای ایرونی» درسال 1383 به عنوان مجری، جلوی دوربین رفت و بعد از اجرای برنامه «جزر و مد» با «ماه‌ عسل» یک چهره شد

 

احسان علیخوانی

بازیگری

او در سریال پرونده های مجهول به کارگردانی جمال شورجه هم کار بازیگری رو برعهده داشت و هم دستیار کارگردان بود، میگوید نقش خیلی بدی داشتم و در پارک نقش اول های سریال رو معتاد میکردم

 

برنامه ماه عسل

ماه عسل از سال 87 با اجرای و تهیه کنندگی علیخانی با استقبال خوب مردم شروع کرد

این برنامه در سال 88 هم توسط وی اجرا شد اما در سال 89 بخاطر اختلافات پیش آمده اجرای برنامه به حسن جوهرچی سپرده شد، در این مدت ریزش مخاطب شدیدی برنامه گرفت که دوباره اجرای آن به علیخانی برگشت.

 

و در طی این مدت دوباره در سال 91 اجرای برنامه به توسط علی ضیا هم مورد رضایت قرار نگرفت و درنهایت برنامه ماه عسل به صاحب اصلی خود احسان علیخانی برگشت و او با اجرا های دلنشین خود جذب مخاطب موفقی در این برنامه مناسبتی ماه رمضن داشته است

احسان علیخوانی

ازدواج احسان علیخانی و همسرش

احسان علیخانی در این مدت همواره عنوان کرده است که مجرد است و ازدواج نکرده، البته انتشار عکس های وی به همراه یکی طرفداران خود شایعه متاهل بودن وی را منتشر داد که این خبر کذب است

منبع: رصد اقتصادی

 

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
از دنیای ورزش
از دنیای سینما و تئاتر
از دنیای مد و لباس
روی خط رسانه
‍‍‍