کد خبر : 2223

امروز 26 خرداد همزمان با سالروز تولد باقر صحرارودی از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از او آشنا میکنیم.

به گزارش ستاره پارسی :

سالروز تولد چهره های مشهور ایرانی در 26 خرداد

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به بیست و ششمین روز از خردادماه رسیدیم . اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که سالروز تولد هنرمندان و چهره های مشهور برایتان جالب است ادامه این مطلب از چهره های ستاره پارسی را از دست ندهید. ما در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی متولد 26 خرداد آشنا میکنیم.

 

این چهره های مشهور ایرانی متولد 26 خردادند

باقر صحرارودی

باقر صحرارودی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 26 خرداد 1321 در فسا متولد شد.

باقر صحراوردی

 

باقر صحرارودی بازیگر کشورمان در 26 خرداد متولد شد

باقر صحرارودی از سال 1334 وارد دنیای هنر شد و 8 تیرماه سال 93 از دنیا رفت. ملک سلیمان ، ازدواج به سبک ایرانی و صنوبر از فیلم های مشهور او در این سالها است.

باقر صحراوردی

باقر صحرارودی تحصیلات خود را در دانشکده ادبیات فسا و شیراز و دانشکده ادبیات و دانشکدهٔ هنرهای زیبای تهران به انجام رسانید. وی از سال ۱۳۳۴ فعالیت هنری خود را آغاز کرد و از آن هنگام در حرفه هنری خود که بخش اعظم آن شامل کارهای تلویزیونی بود در مقام بازیگر، تهیه کننده، نویسنده و کارگردان به ایفای نقش پرداخت. نخستین حضور او در سینما در نقش معلم صمد بود. او حدود ۱۸ روز به دلیل مشکلات ریوی در بخش آی سی یو بیمارستان لاله بستری بود و سرانجام در هشتم تیر درگذشت .

منبع: نمناک

 

ارسال نظر