کد خبر : 2425

گوهرخیراندیش در آغوش ابی در عروسی دختر گوهرخیراندیش که ویدیو با جنجال زیادی همراه شد عروسی دختر گوهرخیراندیش در آمریکا برگزار شد.

به گزارش ستاره پارسی :

گوهر خیراندیش در اول شهریور ماه سال 1333 در شیراز متولد شد. گوهرخیراندیش دارای مدرک کارشناسی بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا میباشد.گوهرخیراندیش فعالیت هنری خود را از سال 1349 و در دوران دبیرستان با گروه تئاتر در شیراز آغاز کرد. در همین سال بود که با جمشید اسماعیل خانی آشنا شد که این آشنایی منجر به ازدواج این دو گشت.جمشید اسماعیل خانی در سال 1329 در فرگ از توابع داراب متولد شد و در سال 1381 فوت کرد.  بازی در تئاتر را سال 1349 تجربه کرد. همچنین آغاز بازی در سینما از سال 1368 با فیلم «زیر بام های شهر» به کارگردانی اصغر هاشمی بود.حاصل ازدواج گوهر خیراندیش و جمشید اسماعیل خانی یک پسر و دو دختر به نام های امید، آزاده و آناهیتا بود.

 

qCpnnXTXLmYc

 

گوهرخیراندیش در آغوش ابی در عروسی دختر گوهرخیراندیش که ویدیو با جنجال زیادی همراه شد عروسی دختر گوهرخیراندیش در آمریکا برگزار شد و ویدیو و تصاویر جنجالی زیادی از گوهرخیراندیش و دخترش منتشر شد که در ادامه مطلب مشاهده می کنید .گوهر خیراندیش بازیگر پیشکسوت و توانمند  سینمای ایران  که همسر مرحوم جمشید اسماعیل خانی می باشد . او ۳فرزند دارد. چند روز پیش او برای شرکت در مراسم  ازدواج  دخترش آناهیتا به آمریکا رفته بود. در پرشین وی تصاویر عروسی دختر گوهر خیراندیش را مشاهده می کنید.

 

آناهیتا دختر  گوهر خیراندیش  که در آمریکا زندگی میکند در ماه فوریه ۲۰۲۰ و ۱۲ بهمن ۹۸ طی مراسمی در آمریکا ازدواج کرد.گوهر خیر اندیش بازیگر و مدرس سینما و  تئاتر  است.همچنین وی در رادیو نیز گویندگی کرده است.
 

سال ۱۳۴۹ با مرحوم اسماعیلخانی آشنا گردید که منجر به ازدواج شان شد و سالها در سینما و تئاتر در کنار هم بودند و او سه فرزند دارد یک پسر و دو دختر.دختران گوهر خیراندیش, آزاده و آناهیتا نام دارند. آزاده اسماعیل خانی در  ایران  حضور داشته به عنوان بازیگر تئاتر و  تلویزیون  فعالیت می کند اما آناهیتا اسماعیل خانی در آمریکا زندگی می کند.

 

گوهر خیراندیش و همسرش جمشید اسماعیل خانی

گوهر خیراندیش و همسر مرحومش جمشید اسماعیل خانی

سال ۱۳۵۷ بعد از  انقلاب  در  دانشگاه تهران  قبول شد و با همسر و فرزندانش به تهران آمد و از آن موقع در تهران زندگی کردند. باید بگویم من و همسرم در شیراز تئاتر کار میکردیم و پس از آمدن به تهران، هنگام درس خواندن به کار تئاترم ادامه دادم چون کارمند اداره  فرهنگ و هنر  شیراز بودم و پس از آمدن به تهران کارشناس امور هنری ارشاد  استان تهران  شدم

تحصیلات: گوهر خیراندش دارای مدرک  کارشناسی  بازیگری و کارگردانی تاتر از دانشکده هنر های  زیبایی  می باشد.

 

جمشید اسماعیل خانی همسر گوهر خیراندیش می باشد که در سال ۱۳۸۱  فوت  شد. جمشید اسماعیل خانی بازیگر تاتر و سینما بود.دختر گوهر خیراندیش تجربه بازیگری را نیز در کنار مادرش در سریال معمای شاه را داشته است.

 

عروسی دختر گوهر خیراندیش

عروسی دختر گوهر خیراندیش

آزاده اسماعیل خانی فرزند زنده یاد جمشید اسماعیل خانی و گوهر خیراندیش از تجربه بازیگری در کنار مادرش سخن گفت.

فرزند زنده یاد جمشید اسماعیل‌خانی درباره بازی در سریال «معمای شاه» گفت: من در این سریال نقش آفاق دختر دکتر وزیری را  بازی  می‌کنم. آفاق علاوه بر اینکه به عنوان دختر  خانواده  سرگرم کارهای خانه و تحصیل است، اما همیشه نگران  پدر و مادر  و رفتارهای آن‌ها است.

 

آزاده اسماعیل خانی در معمای شاه

گوهر خیراندیش و دخترش آناهیتا

گوهر خیراندیش با همسرش در شیراز به فعالیت تئاتر می پرداختند و همچنین کارمند اداره فرهنگ و هنر شیراز بود. او در سال 1357 در دانشگاه تهران قبول شده و به همراه همسر و فرزندانش به تهران می آید. در تهران در کنار درس خواندن به فعالیت تئاتر می پردازد و همچنین کارشناس امور هنری ارشاد استان تهران می شود.

 

گوهر خیراندیش و جمشید اسماعیل خانی

گوهر خیراندیش به همراه همسرش

خیراندیش سپس بازی را در سینما، تئاتر و تلویزیون ادامه می دهد. او با فیلم روزهای انتظار فعالیتش را در سینما آغاز کرد و با فیلم بانو خوش درخشید. گوهر خیراندیش همیشه در نقش های متفاوت ظاهر شده است. وی همچنین چندین سال در برنامه صدای عبرت شبکه سراسری رادیو به فعالیت مشغول است.

 

گوهر خیراندیش

او یکی از اساتید ثابت کانون سینماگران جوان است و همچنین سابقه برگزاری کارگاه آموزشی در چند دانشگاه معتبر آمریکا را دارد.
 

 گوهرخیراندیش در کنار پوران درخشنده

حادثه هنگام فیلمبرداری
گوهر خیراندیش در 29 مهرماه 1392، در هنگام ایفای نقش در فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران»، به کارگردانی بهروز افخمی بر اثر سانحه  تصادف  دچار مصدومیت شد و از ناحیه سر و استخوان ترقوه دچار شکستگی شد.
 

گوهر خیراندیش

جوایز و افتخارات

 1.    برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم رسم عاشق کشی (بیست و دومین  جشنواره بین المللی فیلم  فجر بهمن 1382)
 2.     برنده  دیپلم  افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم ارتفاع پست (بیستمین دوره  جشنواره فیلم  فجر، 1381)
 3.     برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم دعوت (دوازدهمین جشن خانه سینما، 1387)
 4.     برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم دنیا (هفتمین جشن خانه سینما، 1382)
 5.     برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم واکنش پنجم (هفتمین جشن خانه سینما، 1382)
 6.     بهترین بازیگر نقش مکمل زن سال برای فیلم ارتفاع پست (هفدهمین دوره منتخب نویسندگان و منتقدان، 1381)
 7.     نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن برای فیلم واکنش پنجم (بیست ویکمین جشنواره فیلم فجر، 1381)
 8.     نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم جنگجوی پیروز (هفدهمین جشنواره فیلم فجر، 1377)
 9.     نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم چهره (چهاردهمین جشنواره فیلم فجر، 1374)
 10.     نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم زیر بام های شهر (هشتمین جشنواره فیلم فجر، 1368)
 11.     نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم ارتفاع پست (ششمین جشن خانه سینما، 1381)

 

 

منبع:رصداقتصادی

ارسال نظر