کد خبر : 2457

علیرضا راهب شاعر کشور مان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بامداد امروز درگذشت.

به گزارش ستاره پارسی :

علیرضا راهب شاعر، ترانه‌سرا، مترجم، نظریه‌پرداز ادبی و از چهره‌های نامدار ادبیات امروز ایران است. وی دانش‌آموخته رشته حقوق از دانشگاه تبریز است. راهب شعر را از سال‌های دهه 60 آغاز کرد. وی یک دوره ده ساله در شهر تبریز سکونت گزید و این فرصت مناسبی بود تا زبان و ادبیات ترکی را بیاموزد.«دو استکان عرق چهل‌گیاه» و «عشق پاره‌وقت»، مجموعه شعرهای به‌جامانده از علیرضا راهب است.

 

بامداد امروز علیرضا راهب شاعر و ترانه سرای مشهور کشور به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بیمارستان آتیه درگذشت.علیرضا راهب، از شاعران، ترانه‌سرایان و نظریه‌پردازان ادبی، که چند روز پیش، در صفحه شخصی اینستاگرامش از ابتلایش به ویروس کووید ۱۹ خبر داده بود، ساعاتی پیش براثر ابتلا به این بیماری، درگذشت. 

 

آخرین پست اینستاگرامی  علیرضا راهب

او، دیروز و ساعتی پیش از بستری شدن در بیمارستان، آخرین پست اینستاگرامی خود را به شرح زیر منتشر کرد:

 

«دوستان تست کووید ۱۹ من مثبت شده. بعد از حدود دو هفته مداوا و درگیری و تنگس نفس و تپش قلب، دارم آماده می‌شم به بیمارستان آتیه بروم. خواهش می‌کنم با من تماس نگیرید. قادر به پاسخگویی نیستم! بچه‌های انجمن ونداد و دوستان نزدیکم از من خبر خواهند داشت... عطر نفس، دعا و انرژی مثبتتون شفاست.»

 

 

زمان تشییع پیکر علیرضا راهب مشخص شد

 

درگذشت علیرضا راهب شاعر به دلیل کرونا + عکس

 
 
مراد عباسپور، با اشاره به  درگذشت علیرضا راهب بر اثر ابتلا به کرونا و ایست قلبی، زمان برگزاری مراسم تشییع علیرضا راهب را روز شنبه هفتم تیر اعلام کرد. 
 

مجموعه های ماندگار شعری راهب 

از جمله آثار علیرضا راهب می‌توان به «دو استکان عرق چهل گیاه»، «عشق پاره وقت» و «به احترام سی و پنج سال گریه نکردن» اشاره کرد.

کتاب «به احترام سی و پنج سال گریه نکردن» اثر حامد ابراهیمپور است که به اهتمام علیرضا راهب در انتشارات فصل پنجم منتشر شد.

 

منبع:راهبردمعاصر

ارسال نظر