کد خبر : 269

علی ابوالحسنی بازیگر سریال‌های طنز تلویزیون در دهه هفتاد، ساعاتی پیش بر اثر عارضه قلبی در تهران درگذشت.

به گزارش ستاره پارسی :

به گزارش ستاره پارسی؛ علی ابوالحسنی متولد ۱۳۵۱ در کرمانشاه متولد شد. علی ابوالحسنیبازیگر تئاتر و تلویزیون بود. علی ابوالحسنی شهرت او با راهیابی به مجموعه‌های طنز ساخته شده توسط مهران مدیری افزایش یافت.علی ابوالحسنی فارغ‌التحصیل لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه هنر و معماری بود.علی ابوالحسنی  فعالیت خود را از تئاتر شروع کرد سپس وارد بازیگری شد و مدتی هم مجری گری کرد.

نتیجه تصویری برای علی ابوالحسنی

 

فارغ‌التحصیل لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه هنر و معماری بود. فعالیت خود را از تئاتر شروع کرد سپس وارد بازیگری شد و مدتی هم مجری گری کرد. بازی در فیلم طلاق به سبک ایرانی

 

تئاتر

فعالیت خود را به‌صورت جدی از سال ۱۳۶۹ از انجمن نمایش کرمانشاه با تئاتر و کنار عارف لرستانی شروع کرد. پس از مدتی با مهران مدیری آشنا شد و بیشتر در سریالهای او به ایفای نقش پرداخت.

 

تحصیل در دانشگاه

بعد از سپری کردن سربازی در سال ۱۳۷۴ به همراه عارف لرستانی وارد دانشگاه شد و با کامبیز دیرباز، حمید گودرزی و حساب نواب صفوی هم کلاس بود.

 

تلویزیون

سریال جُنگ ۷۷ از مهمترین کارهای تلویزیونی او به‌شمار می‌آید که در سال ۱۳۷۷ از شبکه سوم سیما پخش می‌شد. جُنگ ۷۷ نام مجموعه ای تلویزیونی به کارگردانی مهران مدیری بود که به‌صورت روزانه پخش می‌شد. علی ابوالحسنی در این مجموعه در کنار بازیگرانی چون مهران مدیری، حمید برزگر، عارف لرستانی، بیژن محتشم، لاله صبوری، سروش صحت، یوسف جاوید و محمدرضا عرفانی قرار گرفت و ایفای نقش نمود.

وی تا سال ۱۳۸۱ با مدیری همکاری موفقی را تجربه نمود.

 

توقف کار در تلویزیون

او در دهه ۱۳۸۰ از طنزهای تلویزیونی فاصله گرفت و به اجرا و برنامه سازی در شبکه‌های استانی رو آورد. او در مورد توقف فعالیتش در این دوره گفت:

مسائلی پیش آمد و من و مهران از هم جدا شدیم که بعد از آن ماجرای سال ۱۳۸۱ هر قراردادی می‌نوشتم کارم کنسل می‌شد.

نمی‌گویم مهران مدیری باعث کم‌کاری ام بود، خودم هم نفهمیدم چرا بعد از سوء تفاهی که بین من و مهران بوجود آمد قراردادهایم در دقیقه آخر جلویش گرفته می‌شود.

او در خصوص نقش مهران مدیری در موفقیت هنری خود گفته بود:

بچه کرمانشاه بودم و جوان بودم و سرم باد داشت؛ اما اگر الآن بود باز آن کارها را نمی‌کردم؛ ولی همیشه همه جا گفته ام که دار و ندارم از هنر را از مهران مدیری دارم.

 

ورود مجدد به اجرا

مدتی بعد دنبال تله فیلم رفت. از جمله فعالیتش در سینما، بازی در فیلم سینمایی «مانی و ندا» است؛ اما حضور او در دهه ۱۳۸۰ و ۱۳۹۰ در کارهای طنز تلویزیون رو به کاهش رفت.

از کارهای تلویزیونی غیرطنز او می‌توان به «ارمغان تاریکی» و «معمای شاه» اشاره کرد.

وی در فعالیت جدیدی که از سال ۱۳۹۶ داشت اجرای برنامه «شب خند» در شبکه زاگرس را بر عهده داشت.

علاوه بر این، در برنامه‌های «سفر دیگر» به عنوان مجری و «شهرداری تا شهر» به‌عنوان نویسنده و مجری که از شبکه‌های سراسری پخش می‌شوند، حضور داشت و مدتی بود که به کرمانشاه بازگشته و مدیریت کافی شاپ کوچک به نام «کاپ» را نیز در محله ۲۲ بهمن به عهده داشت.

 

خانواده

او دارای یک فرزند پسر با نام طاها است.

 

درگذشت

وی حدود ساعت ۶ عصر ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ در پی عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شد و در سن ۴۷ سالگی درگذشت.

 

ارسال نظر