کد خبر : 3315

بهرام رادان که لایو مشترکی با بزرگمهر حسین پور کاریکاتوریست معروف داشت، مقابل تابلوی زنان حرمسرای ناصرالدین شاه قرار گرفت و این اثر را معرفی کرد.

 بهرام رادان در  8 اردیبهشت ماه سال 1358 (28 آوریل 1979)، در تهران متولد شد. بهرام رادان  فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. او دوره بازیگری را در سال 1378 و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند و در همان سال برای بازی در فیلم شور عشق ساخته نادر مقدس انتخاب شد. بهرام رادان در اولین حضور سینمایی تنها به واسطه چهره اش شناخته شد:شور عشق اما فیلم به فیلم به دانش سینمایی خود افزود و توانست فوت و فن بازیگری را بیاموزد تا اینکه در چهارمین نقش آفرینی اش کاندید دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد در پنجمین جشن خانه سینما شد:آواز قو. بهرام رادان سپس موفق به کسب سیمرغ بلورین نقش اول مرد نیز شد که با انتقاداتی از سوی برخی محافل سینمایی روبرو شد.

 


 

تصویر لو رفته از الناز شاکردوست و عشق عجیبش+عکس


 

 

بهرام رادان که لایو مشترکی با بزرگمهر حسین پور کاریکاتوریست معروف داشت، مقابل تابلوی زنان حرمسرای ناصرالدین شاه قرار گرفت و این اثر را معرفی کرد.

 

 

 

 

 بهرام رادان پس از بازی در فیلم های شورعشق و آواز قو در سال 1379 در فیلم سینمای آبی به کارگردانی حمید لبخنده به ایفای نقش پرداخت. داستان آن این است که دختری به نام مهتاب (هدیه تهرانی) با جوانی به نام ارسطو (بهرام رادان) به عمد تصادف می کند و همین تصادف باعث آشنایی و درگیری آنها باهم می شود.

 


عکس منتشر شده از نفیسه روشن و بادیگاردهایش جنجالی شد+عکس


 

 

 

بهرام رادان و هدیه تهرانی در فیلم آبی

 

بهرام رادان در سال 1383 با بازی در فیلم سینمایی گاو خونی به کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی و تهیه کنندگی علی معلم بر اساس گاوخونی (رمان) نوشته جعفر مدرس صادقی موفق به کسب تندیس حافظ شد.

 

 

بهرام رادان در فیلم گاوخونی

 

 گاوخونی داستان کابوس های جوانی را حکایت می کند که خاطرات پدر مرده اش، شهر زادگاهش یعنی اصفهان و رودخانه زاینده رود او را به مرز پریشانی می رساند.

 

فیلم سربازهای جمعه به کارگردانی و نویسندگی مسعود کیمیایی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته ساخته سال 1382 است. بهرام رادان برای بازی در این فیلم موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم شد.  این فیلم داستان چند سرباز است که یک روز جمعه به همراه گروهبان خود به شهر می آیند. این روز تعطیل اما برای آنها حوادثی تازه در پی دارد و آنها را به نگاهی دیگر می رسان

 

 

بهرام رادان و محمدرضا فروتن در فیلم سربازهای جمعه

 

 فیلم سربازهای جمعه در بیست و دومین دوره جشنواره فیلم فجر (1382) در بخش بهترین بازیگر نقش دوم زن (مریلا زارعی) سیمرغ بلورین مسابقات را کسب کرده است.همچنین این فیلم در دو بخش بهترین بازیگر نقش دوم مرد (بیژن امکانیان) و بهترین صدابرداری (اسحاق خانزادی) نیز کاندیدا مسابقات بوده است.

 

هرام رادان به تازگی در فیلم سینمایی آتش بس 2 که ادامه فیلم آتش بس میباشد در کنار میترا حجار به ایفای نقش پرداخت این فیلم همانند سری نخست آن با استقبال خوبی رو برو شد و فروشی میلیاردی داشت.

 

بهرام رادان و میترا حجار در آتش بس

 

در خلاصه ی داستان این فیلم آمده است:«یک زوج جوان و تحصیلکرده که عازم سفری به خارج از کشور هستند، پس از سال ها مشاور خانواده ی خود را به طور اتفاقی در فرودگاه ملاقات می کنند و در مدت زمانی که منتظر پرواز خود هستند، اتفاقات سال هایی از زندگی خود را در مدتی که مشاور آن ها در خارج از کشور بود، مرور می کنند.»

 

خوانندگی:

 

بهرام رادان

 

رادان در یک آلبوم موسیقی تحت عنوان روی دیگر خوانندگی کرده است.

 

 فیلم شناسی بهرام رادان

سینمایی

 

 • 1379 

 

شور عشق 

 

آواز قو 

 

آبی 

 

 • 1381 

 

طلوع تاریک 

 

ساقی 

 

 • 1381 

 

گاوخونی 

 

عطش 

 

رز زرد 

 

 • 1382 

 

شمعی در باد 

 

سربازهای جمعه 

 

گیلانه 

 

 • 1383 

 

رستگاری در هشت و بیست دقیقه 

 

ازدواج صورتی 

 

 • 1384 

 

حکم 

 

تقاطع پدرام 

 

 • 1385 

 

خون بازی 

 

چهارانگشتی 

 

سنتوری  

 

 • 1386 

 

کنعان 

 

 • 1387 

 

بی پولی 

 

کارناوال مرگ 

 

زادبوم 

 

راه آبی ابریشم 

 

تردید 

 

 • 1388 

 

تهران 1511 

 

نقطه بی بازگشت

 

آدم کش 

 

 • 1389 

 

یکی از ما دو نفر 

 

 • 1390

 

پل چوبی 

 

نقش و نگار 

 

تراژدی

 

 • 1392
نقشِ نگار
تراژدی
 • 1393
آتش بس 
عصر یخبندان
 • 1394
من ناصر حجازی هستم...
بارکد

 

 

 

جوایز

 

نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از پنجمین جشن خانه سینما برای فیلم آواز قو - 1381

 

برنده تندیس حافظ برای فیلم گاوخونی - 1383

 

برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم برای فیلم سربازهای جمعه- 1382

 

برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای فیلم سنتوری- 1385
نامزد تندیس حافظ برای فیلم سنتوری - 1389
 
 
منبع:فیدایران
آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
از دنیای ورزش
از دنیای سینما و تئاتر
از دنیای مد و لباس
روی خط رسانه
‍‍‍