کد خبر : 3372

بهزاد فراهانی، دربرنامه «دورهمی» ماجرای متقلب بودنش را در بازی شطرنج و کتکی که از همسرش خورده بود، تعریف کرد.

بهزاد فراهانی متولد اول بهمن ماه ۱۳۲۳ در اراک است. بهزاد فراهانی دوره‌هایی از تئاتر را در فرانسه گذراند و در کارگردانی، بازیگری و نویسندگی فارغ التحصیل شد.بهزاد فراهانی پدر شقایق فراهانی و گل‌شیفته فراهانی است که هر دو بازیگر سینمای ایران هستند.او فعالیت هنری خود را با بازی در تئاتر آغاز کرد. سپس به سینما روی آورد و با بازی و نگارش فیلمنامه فیلم «تجاوز» به کارگردانی حمید مصداق، به جمع اهالی هنر هفتم پیوستفراهانی سه دهه است که حضوری مستمر در سینما، تلویزیون و تئاتر دارد. از میان آثار تلویزیونی بهزاد فراهانی  هم باید به سریال امام علی(ع) اشاره کرد که بازی فراهانی در آن به یادماندنی بود.

 


 

مانی رهنما ممنوع الکار شد!؟


 

 

 

Behzad-1

 

 برنامه «دورهمی» با اجرای مهران مدیری شب گذشته (جمعه ۳مرداد) میزبان بهزاد فراهانی، بازیگر عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون بود. این بازیگر درباره ماجرای تقلب در بازی شطرنج و کتک خوردن از همسرش صحبت کرد.

 

در بخشی از این برنامه این بازیگر درباره احترام بیش از اندازه به همسرش صحبت کرد و ادعا کرد تنها مرد در ایران زمین است که از همسرش کتک خورده است.

 

او درباره این موضوع گفت: «من به شدت برای همسرم احترام قائلم و می‌توانم بگویم تنها مردی در ایران زمینم که از همسرش کتک خورده است. ماجرای این موضوع‌ هم باز می‌گردد به سال‌های قبل زمانی که بچه‌ها به مدرسه می‌رفتند. در آن زمان بسته‌های پستی از یک کشور دیگر برای ما ارسال می‌شد که حاوی یک مقدار وسیله برای تمام افراد خانواده بود و ما هنگام باز کردن آن هدایا دور یکدیگر جمع می‌شدیم. یکبار فصل امتحان بچه‌ها بود و همسرم به من گفت که نگذارم بچه‌ها متوجه موضوع شوند، تا درسشان تمام شود. اما بچه‌ها متوجه آن بسته پستی شدند و از من خواستند تا آن را باز کنم من هم قبول کردم.»

 

 

او در ادامه گفت: «پس از آنکه بسته را باز کردیم، همسرم از آشپزخانه بیرون آمد، در حالی که بسیار عصبانی بود، با حالت خشم با دستش یک ضربه به پشت من زد. از آنجایی که همسر من بسیار لاغر است و این ضربه بسیار محکم بود، دست خودش درد گرفت و شروع به گریه کرد. در واقع هم کتک خوردم هم عذرخواهی کردم.»

 

در بخش دیگری مهران مدیری با تداعی خاطرات همبازی شدن با بهزاد فراهانی در ورزش شطرنج گفت: «ایشان یک مهارت خاص و عجیبی دارند، به این صورت که می‌توانند در عین اینکه سرباز را حرکت می‌دهند اسبشان را هم حرکت می‌دادند. اصلا هم اهل تقلب نبودند.»

 

فراهانی در پاسخ به این موضوع گفت: «آن پیاده‌ای که من تکانش می‌دادم اسب هم تکان می‌خورد، خر بود. شما هم فکر نکنید که آقای مدیری الکی به این جایگاه رسیده است. او بسیار مستعد و باهوش است و می‌داند کجا چه کاری  انجام دهد.»

 

هزاد فراهانی متولد اول بهمن ماه ۱۳۲۳ در اراک است. دوره‌هایی از تئاتر را در فرانسه گذراند و در کارگردانی، بازیگری و نویسندگی فارغ التحصیل شد. او فرزند دوم غلامرضا، همسر فهیمه رحیمی نیا و پدر شقایق فراهانی و گل‌شیفته فراهانی است که هر دو بازیگر سینمای ایران هستند.او فعالیت هنری خود را با بازی در تئاتر آغاز کرد. سپس به سینما روی آورد و با بازی و نگارش فیلمنامه فیلم «تجاوز» به کارگردانی حمید مصداق، به جمع اهالی هنر هفتم پیوست. فراهانی سه دهه است که حضوری مستمر در سینما، تلویزیون و تئاتر دارد. از میان آثار تلویزیونی وی هم باید به سریال امام علی(ع) اشاره کرد که بازی فراهانی در آن به یادماندنی بود.

 

تولد : اول بهمن ماه ۱۳۲۳

روستای درمنک از توابع فراهان ، اراک

فعالیت: بازیگر، کارگردان، نویسنده، گوینده

تحصیلات: کارشناسی نمایش از دانشکده هنرهای دراماتیک، کارشناسی ارشد نمایش از تئاتر ملی فرانسه(استراسبورگ)، ۱۹۷۷، ۱۹۷۸

download (1)

فیلم‌شناسی


* پرچم‌های قلعه کاوه
*  یک وجب از آسمان (فیلم)
* تردست (فیلم)
*  مظفرنامه (فیلم)
* زن بدلی (۱۳۸۵)
* چپ دست (فیلم) (۱۳۸۴)
*  قلب‌های ناآرام (۱۳۸۱)
*  خاکستری (فیلم ۱۳۷۹)
* دختری به نام تندر (۱۳۷۹)
*  سگ کشی (۱۳۷۹)
*  هفت پرده (۱۳۷۹)
*   شیدا (۱۳۷۷)
*  طوطیا (۱۳۷۷)
*  مهره (۱۳۷۷)
*  ماه مهربان (۱۳۷۴)
* راه افتخار (۱۳۷۳)
* دستمزد (۱۳۶۸)
* راز کوکب (۱۳۶۸)
*  بلندی‌های صفر
*  مار (۱۳۶۶)
* گرگ بیزار (۱۳۵۲)
* میعادگاه خشم (۱۳۵۰)
* نقره داغ (۱۳۵۰)

 

منبع:خبر آنلاین

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍