کد خبر : 3527

خسرو سینایی به دلیل کرونا در بیمارستان بستری شد.

به گزارش ستاره پارسی :

خسرو سینایی، کارگردان، نویسنده و آهنگ ساز سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «عروس آتش»، فیلم سینمایی «زنده باد...» و فیلم سینمایی «مرثیه گمشده» فعالیت داشته است.خسرو سینایی کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال 1359 در فیلم زنده باد... به عنوان کارگردان فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدی خسرو سینایی مانند فیلم عروس آتش، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای خسرو سینایی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون ثریا قاسمی، مهدی هاشمی، غلامرضا طباطبایی و اسماعیل محمدی را تجربه کرد.

 


اخبار جنجالی:

عکس آزاده صمدی با لباس شنا در دریا فاش شد+عکس دیده نشده

 


 

 

حبیب احمدزاده نوشته: ”هرگز دوست ندارم از هیچکس چنین درخواست دردمندانه‌ای داشته باشم ولی اکنون به دعای خیر شما عزیزان دل، برای دوست گرانقدر و انسان شریف و برادر بزرگوارم جناب استاد  خسرو سینایی  به خالصانه‌ترین شکل محتاجم.

 

واقعا مگر سینمای ایران چند مرد کهن اینچنینی دارد ؟

او اکنون به واسطه عفونت توامان ریه و نیز بیماری کرونا در بخش ویژه بیمارستان امیر اعلم از دیروز بستری است و تحت تنفس کمکی با دستگاه ونتیلاتور است .

همگی از ته دل برای بهبودش با هرزبانی دعا کنیم.” 

 

 

خسرو سینایی کیست؟

به گزارش گروه هنری رکنا،  خسرو سینایی  متولد ۲۹ دی ۱۳۱۹ در ساری است. او کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و آهنگساز ایرانی است. آثار او معمولاً بر پایه مستندهای اجتماعی استوار هستند.  سینایی  در سال ۱۳۸۷ موفق به دریافت نشان ویژه کشور لهستان از سوی رئیس‌جمهور این کشور شد. او این نشان را به خاطر ساخت فیلم مستند مرثیه گمشده که روایت‌گر مهاجرت هزاران لهستانی به ایران در سال‌های ۱۹۴۱ و ۱۹۴۲ است، دریافت کرد

 

خسرو سینایی در سال 1378 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم خسرو سینایی در این سال، فعالیت در فیلم عروس آتش به عنوان کارگردان محسوب می‌شود.

 

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی خسرو سینایی فعالیت در فیلم عروس آتش بوده است. خسرو سینایی سال 1378 فیلم عروس آتش را کارگردانی کرد که توانست خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. از خسرو سینایی نقل قول شده است که برای کارگردانی در فیلم عروس آتش و همکاریش با عوامل و بازیگران اعلام رضایت کرده است. خسرو سینایی توانست با فعالیت در فیلم عروس آتش تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر سعید پورصمیمی، حمید فرخ‌نژاد، سلیمه رنگزن و مهدی احمدی توانست سطح کاری او را متحول کند.

 

خسرو سینایی علاوه‌بر فیلم عروس آتش، سال 1369 فیلم در کوچه‌های عشق را کارگردانی کرده است. خسرو سینایی این‌بار با هنرمندانی چون مهدی احمدی، یوسف جوکار، بهرام زندی و محمد ابراهیم جعفری همکاری داشت.

 

با اینکه خسرو سینایی را بیشتر بعنوان کارگردان می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. خسرو سینایی علاوه‌بر کارگردان به‌عنوان نویسنده، آهنگ ساز، تدوینگر و تهیه کننده نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار خسرو سینایی در حرفه‌ی نویسنده، فیلم جزیزه رنگین، فیلم مثل یک قصه، فیلم گفتگو با سایه ها، فیلم عروس آتش، فیلم کوچه‌ی پاییز، فیلم هیولای درون، فیلم مرثیه گمشده و فیلم زنده باد... است. مهم‌ترین آثار خسرو سینایی در حرفه‌ی آهنگ ساز، فیلم مثل یک قصه، فیلم عروس آتش، فیلم کوچه‌ی پاییز، فیلم در کوچه‌های عشق، فیلم یار در خانه و... و فیلم مرثیه گمشده است. مهم‌ترین آثار خسرو سینایی در حرفه‌ی تدوینگر، فیلم مثل یک قصه، فیلم کوچه‌ی پاییز، فیلم در کوچه‌های عشق، فیلم یار در خانه و... و فیلم مرثیه گمشده است. مهم‌ترین آثار خسرو سینایی در حرفه‌ی تهیه کننده، فیلم گفتگو با سایه ها، فیلم کوچه‌ی پاییز و فیلم در کوچه‌های عشق است.

 

خسرو سینایی سال 1378 برای فیلم عروس آتش توانست در 18مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ برای جایزه سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه برنده شود. همچنین خسرو سینایی سال 1362 برای فیلم هیولای درون توانست در 2مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ برای جایزه سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی برنده شود.

 

در بیوگرافی خسرو سینایی آثار مهمی وجود دارد. اگر می‌خواهید با بیوگرافی خسرو سینایی و زندگی حرفه‌ای و آثار او بیشتر آشنا شوید، حتما به صفحه هر یک از آثار خسرو سینایی در منظوم سر بزنید. همه 10 اثر مهم خسرو سینایی در منظوم یک پروفایل اختصاصی دارند که اطلاعات کامل معرفی آنها تهیه شده است. امتیازی که هر یک از آثار خسرو سینایی در منظوم دارند، نمره و امتیازی است که مردم از یک تا ده به آنها داده‌اند. در واقع هر چقدر خسرو سینایی در آثار ارزشمندتری فعالیت کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی خسرو سینایی درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی خسرو سینایی بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، فیلم عروس آتش محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی خسرو سینایی کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم جزیزه رنگین محسوب می‌شود.

 

اگر در مورد بیوگرافی خسرو سینایی نکات بیشتری می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید تا کمکی بزرگ به همه مخاطبان و طرفداران خسرو سینایی کرده باشید. مثلا اگر اطلاعاتی دقیق‌تر در مورد بیوگرافی خسرو سینایی، آثار خسرو سینایی، جوایز خسرو سینایی، همکاران خسرو سینایی، گالری عکس خسرو سینایی، قد خسرو سینایی، وزن خسرو سینایی، رنگ چشم خسرو سینایی، وضعیت تأهل و همسر خسرو سینایی، فرزندان خسرو سینایی، حواشی خسرو سینایی و کودکی خسرو سینایی می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید.

 

منبع:رکنا

ارسال نظر