کد خبر : 3878

عکس رضا داوودنژاد و همسرش را در سایت ستاره پارسی می بینید:

به گزارش ستاره پارسی :

رضا داوود نژاد از بازیگران خوب سینمای ایران است.رضا داوود نژاد فرزند علیرضا داوود نژاد است.رضا داوودنژاد بازیگری را با بازی در فیلم های پدرش شروع کرد.رضا داوود نژاد متاهل است.

 


 

عکسی که رضا داوود نژاد به مناسبت دهمین سالگرد ازدواجشان در اینستاگرام منتشر کرد.

 

actor-reza-davood-nejad

بیوگرافی و زندگینامه رضا داوودنژاد

نام:رضا

نام خانوادگی:داوودنژاد

تاریخ تولد:1359/2/29

محل تولد:تهران (چهارراه لشکر)

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

نام همسر:غزل بدیعی

تاریخ ازدواج:مهرماه 1389

------------------------------------------

رضا داوودنژاد یک خواهر بزرگتر به نام زهرا و یک برادر کوچکتر به نام علی دارد ، دیپلم انسانی است ، رضا داوودنژادفعالیت سینمایی را با بازی در فیلم های پدرش علیرضا داود نژاد تجربه کرد.

 

«بی پناه» (1365)، نخستین فیلم سینمایی رضا داوودنژادست. «مصائب شیرین»، نام رضا داوودنژاد را بر سر زبان ها انداخت و نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر شد و دعوت برای حضور در جشنوارة سینمایی فوکوئوکای ژاپن را برای رضا داوودنژاد به ارمغان آورد.

 

«بچه های بد»، حضور مؤثر رضا داوودنژاد را در فیلم های پدرش به دنبال داشت. رضا داوودنژاد در این فیلم، فیلمنامه نویس، بازیگر، دستیار کارگردان و برنامه ریز بود. در «بانوی کوچک» (مهدی صباغ زاده) رضا داوودنژاد به عنوان بازیگری پول ساز به بدنه ی حرفه ای سینمای کشور معرفی شد و در مستند «روزگار ما» ساخته ی رخشان بنی اعتماد، رضا داوودنژاد حضور در عرصه های روشنفکرانه ی سینمای ایران را تجربه کرد. بازی در مجموعه های تلویزیونی گوشه ای دیگر از دغدغه های هنری رضا داوودنژادست.

 

«چراغ جادو» نخستین آن و بازی در مجموعه ی سی قسمتی «پشت کنکوری ها» به کارگردانی پریسا بخت آور دومین تجربه رضا داوودنژاد در این زمینه است. رضا داوودنژاد در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوان در اصفهان یکی از اعضای هیئت داوران در بخش مسابقه سینمای ایران بوده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • زهرا

    مبارک باشه عروسیشون خوشبخت و عاقبت بخیر بشن ان‌شاءالله با تندرستي الهی