کد خبر : 404

بیوگرافی فاطمه رهبر نماینده مجلس شورای اسلامی و همسرش به همراه عکس های جدید و شغل فرزندانش را در ستاره پارسی می خوانید.

به گزارش خبرنگار ستاره پارسی؛ فاطمه رهبر متولد ۱۳۴۳ در تهران،  فاطمه رهبر فارغ التحصیل دکترای رشته مدیریت استراتژیک می باشد که فاطمه رهبر  فعالیت خود را از بسیج دانشجویی و جامعه زینب شروع کرد فاطمه رهبر  حالا نماینده مجلس شده است. در ادامه بیئ گرافی فاطمه رهبر را می خوانید :

فاطمه رهبر

در انقلاب

بنا بر گفته خود در سال ۱۳۵۷ وقتی دختر نوجوان ۱۴ ساله بود با حضور در جنبش های انقلابی و مردمی وارد عرصه سیاست شده است.

 

در تهیه کوکتل مولوتوف

 

در انقلاب روزها به راهپیمایی می رفتیم و شب ها با بچه های همسایه جمع می شدیم و صابون رنده می کردیم و برادرهایم کوکتل مولوتف درست می کردند.

 

از بسیج تا جامعه زینب

 

بعد از گرفتن دیپلم، وارد دانشگاه شد و بصورت جدی فعالیت خود را از بسیج دانشجویی شروع کرد تا اینکه وارد جزب جامعه زینب (س) و در نهایت سال ۷۵ وارد حزب موتلفه اسلامی شد.

فاطمه رهبر

معلمی و صدا و سیما

 

بعد از لیسانس بعنوان معلم مشغول تدریس شد سپس فوق لیسانس ارتباط تصویری گرفت و مدیر تولید شبکه اینترنتی جوان وابسته به سازمان صدا و سیما شد.

 

شکست در مجلس ششم

 

ایشان اولین بار سال ۱۳۷۸ وقتی تنها ۳۵ سال داشت از حزب موتلفه اسلامی در لیست متحده اصولگرایان نامزد مجلس شد اما کسی از این لیست رای نیاورد.

 

مجلس هفتم تا یازدهم

در نهایت خانم رهبر ۱ اسفند ۱۳۸۲ وقتی ۳۹ ساله بود با کسب ۵۱۷/۷۴۳ رای توانست بعنوان نفر ۲۲ در لیست اصولگرایان وارد مجلس شود.

 

خانم رهبر با کسب ۴۴۳/۱۲۸ رای در مجلس هشتم و با کسب ۳۱۶/۸۰۸ رای در مجلس نهم حضور داشت، او بعد از یک دوره استراحت با ۷۸۷/۴۸۵ در دوره یازدهم به مجلس بازگشت.

 

از کمیسون فرهنگی تا توگو

 

خانم رهبر در تمام دوره های حضور خود در مجلس عضو کمیسون فرهنگی بود و در فراکسیون قرآن و عترت و حمایت حقوق معلولان نیز حضور داشته است.

 

او عضو گروه دوستی ایران و استرالیا بوده و در گروه دوستی کشورهای نه چندان مورد توجه توگو و مالی هم حضور داشت

 

ازدواج

 

فاطمه رهبر دی ماه ۱۳۶۱ وقتی دختری ۱۸ ساله بود ازدواج کرد که حاصل زندگیشان یک پسر و یه دختر است، او و خواهرش با هم جاری هستند.

 

فاطمه رهبر و همسرش

 

همسرش نیز مثل خود از آموزش و پرورش شروع کرد و با تشکیل جهاد سازندگی جذب آنجا شد و در رشته راه و ساختمان در راه های روستایی سال ها فعالیت کرد.

بعدها با انحلال جهاد در وزارت راه مشغول شدند و از آنجا بازنشسته هستند.

 

فعالیت فرزندان

پسرم فوق لیسانس مدیریت خوانده و در سازمان صدا و سیما مشغول است و دخترم فوق لیسانس حقوق دارد و در یک شرکت حقوقی بیمه ای کار می کند.

 

در کمیته امداد

 

فاطمه رهبر در سال ۹۴ بعد حضور پرویز فتاح به عنوان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به معاونت حمایت و سلامت خانواده این کمیته منصوب شد.

 

حمایت از قالیباف

 

آقای محمدباقر قالیباف یکی از چهره های مهم نظام است.

 

او تنها کسی است که رهبر انقلاب او را مدیر جهادی خواندند، قالیباف در شهرداری وعده بر زمین مانده نداشت و به شدت عملیات بود.

 

توضیحات در مورد لایحه خانواده

 

خانم رهبر در مجلس نهم که عضو کمیسون زنان بود در مورد لایحه خانواده گفت : این لایحه در کمیسون قضایی نهایی شد و از شروط ازدواج مجدد آقایان اجازه همسر اول است.

 

به گفته او، برای آن که آقایان بتوانند ازدواج دائم دیگری داشته باشند باید بتوانند تمکن مالی خود و توانایی برقراری عدالت بین همسرانشان را در دادگاه محرز کنند.

 

علت فوت فاطمه رهبر

 

فاطمه رهبر چند روز بعد از انتخابات مجلس بخاطر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری تهران؛ بخش مراقبت های ویژه بستری شد.

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
از دنیای ورزش
از دنیای سینما و تئاتر
از دنیای مد و لباس
روی خط رسانه
‍‍‍