کد خبر : 4122

اولین جلسه محاکمه گروه محمد امامی مشاور بخشایش - مدیرعامل وقت بانک سرمایه - و 32 متهم دیگربا حضور نماینده دادستان ، متهمان ، وکلای مدافع به ریاست قاضی مسعودی مقام روز گذشته برگزار شد.

به گزارش ستاره پارسی :

محاکمه تهیه کننده  سریال شهرزاد در دادگاه ویژه اقتصادی برگزار شد.

 
در این جلسه قهرمانی نماینده دادستان به قرائت بخش اول کیفرخواست 240 صفحه ای متهمان و دلایل انتساب جرم پرداخت.
 

اخبار جنجالی:

بازگشت بهروز وثوقی به ایران به زودی!

 

پس از قرائت بخش اول کیفرخواست از سوی نماینده دادستان، قاضی مسعودی مقام با اعلام ختم جلسه گفت: جلسه بعدی دادگاه متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

گفتنی است ،  محمد امامی  تهیه کننده برخی سریال‌های پر مخاطب است از جمله شهرزاد که نامش بارها در خلال رسیدگی به پرونده‌های مربوط به بانک سرمایه ازجمله بخشایش و هادی رضوی و احسان دلاویز مطرح شد.

 

محاکمه تهیه کننده سریال شهرزاد

اکنون پس از گذشت ماه‌ها از رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با این فرد اکنون روز گذشته - دو شنبه - نوبت به محاکمه این متهم رسیده است.

 

فردی که سال گذشته تعدادی از هنرمندان با ارسال نامه‌ای به قوه قضائیه در خواست آزادی وی را داشتند اما سخنگوی قوه قضائیه این نامه را غیر هنرمندانه خواند.

 

رسول قهرمانی در بیستمین جلسه محاکمه پرونده مدیران بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی و پس از پایان دفاعیات مجید زاهدی یکی از متهمین این پرونده اظهار کرد: بر اساس تحقیقات و بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم زاهدی پاشنه آشیل محمد امامی است.

 

قهرمانی افزود: آقای سید محمد امامی و سید هادی رضوی برای غارت  بانک  به هم پاسکاری می‌کردند به این شکل که آقای رضایی برای گرفتن وام ۱۰ درصد سپرده می‌گذاشت و ۵۰ درصد وثیقه مورد نیاز به صورت غیرقانونی به ۳۰ درصد تقلیل می‌یافت و رضوی در ادامه از بانک می‌خواست به جای  وثیقه  پول سپرده بگذارد.

 

وی تاکید کرد: امامی در اینجا ایفای نقش می‌کرد و پول مورد نیاز را به سپرده می‌گذاشت.

 

قهرمانی ادامه داد: بعد از اینکه تسهیلات ۶۰ میلیاردی و ۳۰ میلیاردی به آقای رضوی پرداخت می‌شد، اول اقدام به خرید ملک و خودرو می‌کند و سپس ملک مورد نظر را به جای وثیقه در رهن بانک می‌گذارد و پول‌های آقای امامی بازگردانده می‌شود.

 

همچنین قهرمانی درجلسه رسیدگی به پرونده اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه ،چند بار از گروه موسوم امامی نام برده و او را مشاور بخشایش معرفی کرده است.

 

منبع:رکنا

ارسال نظر