کد خبر : 582

شیوا طاهری بازیگری است که با اولین بازی اش در یک سریال تلویزیون به شدت درخشید و تبدیل به یکی از چهره های نو ظهور سینما و تلویزیون شد.

به گزارش ستاره پارسی :

به گزارش ستاره پارسی؛ شیوا طاهری در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۶۹  متولد شد.شیوا طاهری در تهران به دنیا آمد.شیوا طاهری لیسانس کامپیوتر (مهندسی نرم افزار) دارد .شیوا طاهری مادرش خانه دار و پدرش بازنشسته ارتش است و با حمایت او وارد عرصه هنر شده است. پدر شیوا طاهری نویسنده، شاعر، خطاط و نقاش هم است و یک کتاب هم به نام “مروارید” دارد که سال ۷۶ آن را چاپ کرده است.

 

زندگینامه شیوا طاهری

در این سریال بازیگران معروفی بازی می‌کردند و این موضوع برای منی که تا آن زمان هیچ کارنامه‌ای نداشتم استرس زا بود.

اما فریدون‌حسن‌پور، به من یاد داد که به جای اضطراب داشتن از این بازیگران ، یاد بگیرم . فریدونحسن‌پور، پله به پله تمام تکنیک‌های بازی را به من آموخت و در تمام لحظات پشتیبانم بود. او مرا به فضای سال‌های ۲۰‌ تا‌ ۵۷ می‌برد و امکان راحت‌تر بازی کردن را برایم فراهم می‌کرد.

همچنین درباره پشت صحنه سریال گذر‌ از‌ رنج‌ ها گفت: شرایط تصویر‌برداری خیلی سخت بود اما خوشبختانه با تلاش‌رهای فراوان گروه پشت صحنه‌ی آرام و مطمئنی داشتیم و از نظر روحی و جسمی احساس آرامش می‌ کردیم. ارتباطم‌ با بازیگران هم خوب و صمیمی بود و همین امر توقع من را برای انتخاب کارهای بعدی‌ام بالا برد.

 

شیوا طاهری

بازیگری با حمایت پدر

پدرم ارتشی است و احتمالا درباره افراد نظامی این ذهنیت وجود داارد که آن ها از دنیای هنر دور هستند اما پدرم بشدت به هنر علاقه‌ دارد و دوست داشت من هم در کنار درس ، هنر‌های مختلف را یاد بگیرم

خانواده‌ ام از من خیلی حمایت کردند و از آنها ممنونم

 

 

شروع فعالیت هنری

از بچگی دوست داشتم بازیگر شوم اما خانواده ام روی تحصیل به شدت تاکید داشتند و دوست داشتند در یکی از رشته های فنی درس بخوانم. من هم سراغ رشته کامپیوتر رفتم و بعد از فارغ التحصیلی سراغ بازیگری رفتم

سال ۱۳۹۱ در ۲۲ سالگی دانشجوی ترم دو بازیگری بودم بودم که فراخوان تست بازیگری سریال گذر از رنج ها را دیدم ، رفتم و شرکت کردم . ۳ ماه بعد سر کار بدم و خوشبختانه با این سریال در نقش دنیا به شهرت رسیدم.

 

 

پرتوقع شدن

پس از این سریال به دلیل گروه حرفه ای و شخص خود آقای حسن پور بسیار پرتوقع شدم . چند کار بعد از گذر از رنج ها امجا دادم و آنجا بود که تفاوت بین یک گروه حرفه ای و کار بلد و بقیه گروه ها را فهمیدم و تصمیم گرفتم دیگر در هر کاری بازی نکنم و در انتخاب نقش هایم دقت بیشتری کنم.

 

 

شیوا طاهری

جراحی زیبایی شیوا طاهری

من اعتقاد دارم که بازیگران نباید به صورتشان دست بزنند و خودم هم جراحی زیبایی نکرده ام چون که از نظر من همیشه زیبایی طبیعی جذاب تر و دوست داشتنی است مگر اینکه فردی نقصی داشته باشد.

البته من فوبیای جراحی دارم.

اتفاقا در مورد من می گفتند که شیوا طاهری تزریق لب کرده یا زاویه سازی فک کرده یا عمل بینی. اتفاقا بینی من اصلا بی ایراد نیست و از یه زاویه هایی خیلی واضح هست که عمل بینی نکردم.

 

 

دوست داشتید کدام نقش را شما بازی کنید

نقش یلدا در فیلم سینمایی اینجا بدون من را خیلی دوست داشتم و جای او بازی کنم.

البته نگار جواهریان خیلی خوب آن نقش را بازی کرده‌ اند.

و همینطور نقش سارا در فیلم خون بازی را هم خیلی دوست داشتم.

 

 

مدل شدن شیوا طاهری

عکس های مدلینگ شیوا طاهری باعث شد که عده ای تصور کنند که او از بازیگری فاصله گرفته ولی خودش در این مورد گفته : ما در ایران چیزی به اسم مادلینگ نداریم و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند بیشتر فوتو مدل هستند .

من با حسن روح پروری که یک طراح لباس بسیار معروف و حرفه ای سینما است و حتی مرغ آمین سریال شهرزاد ، طرح ایشون بود و طراح صحنه شهرزاد بود؛ در سریال گذر از رنج ها کار می کردم و ایشون گفتند که ما قرار است یک برند لباس به نام “دومد” را تاسیس کنیم و شما مدل این برند باشید.

من به صورت اختصاصی با این برند همکاری کردم و علاقه ای به مدلینگ ندارنم و در ایران هم چیزی به اسم مادلینگ وجود ندارد!

 

شیوا طاهری

انتقاد پذیری شیوا طاهری

شنیدن انتقاد برای هر کسی سازنده و مفید است ولی هنوز کسی از کارم انتقاد نکرده است و چیزی در این رابطه نخوانده ام ولی خیلی دوست دارم روزی کسی این کار را انجام دهد و ایرادهای کارم را بگوید.

 

علاقه شیوا طاهری به عکاسی

شیوا طاهری یک عکاس حرفه ای است و به این کار خیلی علاقه دارئ. قبل از بازیگری عکاسی حرفه ای را شروع کرده و یک نمایشگاه نقاشی را با یغما گلرویی برگزار کرده که باعث اعتماد به نفسش شده.

 

 

واکنش شیوا طاهری به بازیگر شدن ریحانه پارسا بدون تجربه قبلی

خب اتفاق بازیگری برای عده ای زود می افتد و شاید کسی پس از ده سال بتواند وارد حرفه بازیگری شود و شاید حتی کسی نتواند هیچوقت بازیگر شود اما این موضوع یک اتفاق است و مقداری دست خود آدم است و بقیه شاید تقدیر یا شانس و اقبال.

حالا برای ریحانه پارسا این اتفاق خیلی زود و خوب اتفاق افتاده .

 

آیا این اتفاق برای شما افتاد ؟

بله . من بی نهایت فیدبک منفی گرفتم ولی من برای همگی آرزوی آرامش کردم و دعا کردم که هرچه زودتر بهترین اتفاق برای آن ها هم بیافتد.

به من می گفتند که پول داده آمده و پارتی داشته ولی هر کسی که فریدون حسن پور را بشناسد می تواند بفهمد که آقای حسن پور بسیار هنرمند هستند و اصلا اهل این حرف ها نیستند و البته خود آقای حسن پور هم من و آماده کردند.

 

 

گروه بازیگری شمارا راحت قبول کردند؟

اولش خیلی سخت قبول کردند اما کم کم قبول کردند و حتی آن هایی که خیلی به من گارد داشتند هم در طول یک مدت بعد از شناخت من گاردشون باز شد و من و قبول کردند.

 

ارسال نظر