کد خبر : 6289

در این بخش از سایت ستاره پارسی مروری زندگینامه “یاسمینا باهر” بازیگر سینما و تلویزیون و عکس های دیدنی وی و همسرش خواهیم داشت ؛ همراه ما بمانید.

یاسمینا باهر  متولد ۱۶ اسفند ۱۳۶۸‎است.یاسمینا باهر دانش آموخته رشته سینما در دانشگاه سوره است.یاسمینا باهر بعد از مدتی فعالیت در تئاتر و همچنین بازی در تئاتر “دو طفلان مسلم” جذب کارهای تصویری شد و تله فیلم “این سکوت شاعرانه نیست” نخستین کار تصویری که در آن بازی کرد. فیلم “بدون اجازه” اولین تجربه سینمایی یاسمینا باهر است. یاسمینا باهر با امیریل ارجمند ازدواج کرده است.

 

زندگی شخصی

خانواده

یاسمینا باهر بازیگر 31 ساله کشورمان بزرگ شده تهران است.این بانوی هنرمند تنها یک خواهر دارد که جالب است هردو متولد یک روز هستند.

 

یاسمینا باهر و خواهرش

 

تحصیلات

یاسمینا فارغ التحصیل لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه غیرانتفاعی سوره است

 

ازدواج

 یاسمینا  و امیریل ارجمند سال 93 پای سفره عقد نشستند و زندگی مشترکشان را درر در سال 94 آغاز کردند.

 

ماجرای آشنایی

 یاسمینا باهر: داریوش ارجمند، پدر امیریل در دانشگاه سوره استاد بازیگری من بود

 

بعد از مدتی رابطه ما از شکل استاد و دانشجویی خارج شد و روابط خانوادگی به خود گرفت و پدرم و استاد ارجمند رابطه نزدیکی با یکدیگر پیدا کردند

 

طی این رفت و آمدهای خانوادگی من و امیر یل هم با یکدیگر آشنا شدیم و بعد از شناخت کافی که 4 سال طول کشید با یکدیگر ازدواج کردیم

 

یاسمینا باهر و همسرش

 

امیریل ارجمند کیست؟

 امیریل ارجمند متولد 1353 در تهران، بازیگر است

 

فارغ التحصیل لیسانس مکانیک از دانشگاه ژنو اتریش و لیسانس تئاتر است بجز بازیگری بعنوان آهنگساز و خواننده می باشد او در سریال معمای شاه در نقش محمود وزیری به شهرت رسید

 

در زمینه موسیقی هم فعالیت دارد و تاکنون آهنگ سازی فیلم های بدون اجازه و جرم مسعود کیمیایی را در کارنامه‌ اش به ثبت رسانده است وی خوانندگی چند تیتراژ سریال را هم برعهده داشته است

 

یاسمینا باهر و همسرش

 

قسمتی از گفتگوی این زوج هنرمند درباره ازدواجشان

 ازدواجی دور از حواشی و در خلوت

امیریل ارجمند در مورد این سوال که چرا ازدواج شان در سکوت خبری انجام شد و شامل جار و جنجال‌های مرسوم ازدواج‌های هنری نشد توضیح داد:

 باید بگویم که من و یاسمینا هر دو بیشتر از هر موضوع دیگری به شروع زندگی مشترک‌مان در آرامش فکر می‌کردیم و اینکه مسائل حاشیه‌ای از هر جهت سایه‌ای روی زندگی ما نیندازد.

 

 از طرفی فوت عمویم «انوشیروان ارجمند» هم مزید بر علت شد که ترجیح دهیم روی این موضوع مانور چندانی نداشته باشیم. این اتفاق ناگوار در شرایطی رخ داد که ما تمام برنامه‌ریزی‌های مربوط به برگزاری مراسم ازدواج‌مان را انجام داده بودیم به همین خاطر لغو آن سختی‌های خاص خودش را به دنبال داشت، در نهایت تصمیم بزرگان و خواست ما این بود که این مراسم کمی به تاخیر بیفتد ولی پیش از سال 94 برگزار شود به همین خاطر ما تمایلی نداشتیم که با رسانه‌ای کردن این موضوع پیرامون ازدواج‌مان هیاهو ایجاد کنیم.

 

شیرینی تفاوت ها

 یاسمینا باهر: وقتی امیریل به خواستگاریم آمد و موضوع ازدواج ما مطرح شد، بعضی‌ها به من گفتند بین شما تفاوت‌های زیادی وجود دارد که بخشی از آن به دلیل فاصله سنی 10 ساله شماست. بعضی‌ها هم اختلافات ظاهری مثل تفاوت قدی را بهانه قرار می‌دادند اما واقعیت این است که من و امیریل با وجود تفاوت‌های ظاهری و رفتاری به‌شدت با یکدیگر تفاهم داشتیم و همدیگر را درک می‌کردیم. این درک باعث می‌شد به یکدیگر آرامش بدهیم و حس کنیم از پس حل مشکلات در کنار هم بر خواهیم آمد.

 

امیریل: موضوعی که به نظرم در مورد ازدواج و دوام آن اهمیت دارد، مساله بخشش است چون اگر افراد نسبت به هم بخشش نداشته باشند هرقدر هم که به هم نزدیک باشند بین‌شان بعد از مدتی فاصله ایجاد می‌شود. چرا که زندگی مشترک پر از فراز و فرودهای غیر قابل پیش بینی است که گذشت افراد باعث می‌شود آنها از پس گذر از این چالش‌ها برآیند. این موضوع بخشش از ابتدا بین من و یاسمینا وجود داشت و همین مساله هم با وجود همه تفاوت‌هایی که همسرم از آن حرف زد ما را به هم نزدیک می‌کرد.

 

سفره عقد

یاسمینا باهر:  شاید برای بعضی‌ها عجیب به نظر برسد اما وقتی موضوع ازدواج ما مطرح شد به تنها مساله‌ای که فکر نمی‌کردم کلیشه‌هایی بود که این روزها بسیاری درگیر آن هستند. برای من اصلا مهم نبود که سفره عقدم چطور است و مراسم قرار است کجا برگزار شود و حتی چه چیزی را برای مراسم می‌پوشم. آن چیزی که برایم اهمیت داشت این بود که می‌خواهم زندگی مشترکم را با امیریل شروع کنم. نتیجه این موضوع هم آن شد که مادرشوهرم سفره عقد من را انتخاب کرد و مادرم هم جهیزیه‌ام را خرید و در طول این دوران من اصلا خودم را درگیر این حواشی نکردم و با خیال راحت به مسائل کاری و ترسیم زندگی مشترکم با همسرم پرداختم.

 

نقش مادر شوهر و مادر زن

امیریل ارجمند: من و یاسمینا هیچ کدام اهل تفکیک کردن روابط خانوادگی‌مان با هم نبودیم. خوشبختانه نه تنها از دخالت‌های خانواده‌ها در امان بودیم بلکه در بسیاری موارد مورد حمایت آنها قرار می‌گرفتیم اما متاسفانه برخی از زوج‌ها به قدری در خانواده‌شان ذوب می‌شوند که یادشان می رود خودشان خانواده‌ای تشکیل داده اند. به‌طور مثال دختر مدام می‌خواهد زمینه دخالت مادرش را فراهم کند و پسر هم همین رفتار را با مادر خودش تکرار می‌کند؛ این نوع روابط بیش از آنکه به زوج کمک کند، باعث دوری آنها از هم می‌شود.

 

 نظر پدر

امیریل ارجمند: برای انتخاب همسر آینده‌ام نظر خانواده‌ام به ویژه پدرم برایم اهمیت زیادی داشت به همین خاطر همیشه یکی از دلواپسی‌هایم این بود که اگر روزی دختری را برای ازدواج انتخاب کنم و آن فرد مورد پسند خانواده‌ام نباشد، چه تصمیمی می‌گیرم و در نهایت به این نتیجه می‌رسیدم که آن فرد را برای ازدواج انتخاب نمی‌کردم. وقتی موضوع ازدواج با یاسمینا را در خانه مطرح کردم، بهترین عکس‌العمل را از پدر گرفتم. او با خوشحالی از این موضوع استقبال کرد. بعدها وقتی نظر مثبت پدر یاسمینا را هم شنیدم از صمیم قلب خوشحال شدم درست مانند کسی که حس می‌کند بازی را برده است.

 

فرزند

این زوج در سال 98 صاحب فرزند پسری به نام یلسان شدند.

 

یاسمینا باهر

 

یاسمینا باهر در این باره در اینستاگرام خود نوشت :

امسال بهترین سال تولدمه،چی بخوام از خدا جز سلامتی شما دوتا، خدا بهترین فرشته هاش رو به من هدیه داده.دو تا عشق دارم که زندگیم رو عوض کردن کلی آرزو داشتم برای اولین تولدم با تو ولی … بمونه برای روزهای بهتری که تو راهه. یلسان عزیزم امیدوارم وقتی بزرگ شدی دنیا جای بهتری باشه برای زندگی تو اما تو این روزهای بد تو تنها معجزه ای هستی که دنیای من و بابا رو زیباتر کردی.تو به ما یادآوری میکنی که هنوز دلیلی هست برای خندیدن

 

خصوصیات رفتاری

یاسمینا باهر: من در زندگی شخصی‌ ام زیاد درسخوان نبودم. همچنین آدم درونگرایی هستم و رفتارهایم را بروز نمی‌ دهم

 

آشپزی

یاسمینا باهر: انصافا دستپختم بد نیست اما ما در خانه برای پختن غذا دچار محدودیت هستیم. امیریل نمی‌ تواند از گوشت قرمز و حبوبات استفاده کند

 

چرا که بلافاصله بعد از خوردن آنها اسید اوریک خونش بالا می‌ رود، به همین خاطر در فریزر ما خبری از گوشت قرمز نیست و من مجبورم در طبخ غذاها صرفا از گوشت سفید استفاده کنم

 

 فعالیت هنری

آغاز بازیگری

یاسمینا باهر در اولین تجربه بازیگری اش در سال 88 به عنوان بازیگر مقابل دوربین فیلم کادوی دربه در ساخته یوسف تیموری رفت.

 

یاسمینا باهر,بیوگرافی یاسمینا باهر

 

ورود به دنیای هنر

آشنایی با علی مسعودی نویسنده فیلم کادوی دربه در نقطه عطفی در دنیای بازیگری یاسمینا باهر بود و علی مسعودی معرف خانم بازیگر در دو کار بعدی اش بود.

 

اولین تجربه ی تلوزیونی

سریال شب شیشه ای به کارگردانی مسعود رشیدی در سال 92 اولین حضور یاسمینا باهر در سریالهای تلویزیونی بود. بازی در این سریال به عنوان اولین تجربه بازیگری این بازیگر جوان در تلویزیون بود و نقطه آغازی برای فعالیت های پررنگ تر او شد.

 

اولین تجربه سینمایی

فیلم سینمایی بدون اجازه به کارگردانی مرتضی هرندی اولین تجربه سینمایی یاسمینا باهر است که سال 89 ساخته شد و سال 91 در سینماهای کشور اکران شد. خانم بازیگر در این فیلم با امیریل ارجمند همبازی بود.

 

شهرت

اگرچه بازی در سریال شب شیشه ای اولین تجربه بازیگری یاسمینا باهر در تلویزیون است اما بازی در سریال آقا و خانم سنگی به کارگردانی شاهد احمدلو که در سال 94 روی آنتن رفت باعث شهرت خانم بازیگر شد.

 

بازی در نقش سحر یکی از دختران خانواده یکی از نقش های مورد علاقه یاسمینا باهر است که چند سال برای بازی در این نقش صبر کرد و به گفته خودش برای بازی در این نقش متفاوت بیش از 10 بار تست داد تا توانست نظر مثبت شاهد احمدلو را دریافت کند.

 

دیوار به دیوار

سریال دیوار به دیوار تجربه دیگری برای یاسمینا باهر در زمینه بازیگری در تلویزیون بود که اولین بار نوروز 96 از شبکه سه سیما پخش شد و با استقبال مخاطبان به دومین فصل خود رسید.

 

یاسمینا باهر,بیوگرافی یاسمینا باهر

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍