کد خبر : 744

محسن افشانی که ویدیویی همراه با اسلحه در کنار همسرش در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود به دستور مقام قضایی دستگیر شد.

به گزارش ستاره پارسی؛ محسن افشانی زادهٔ ۱۱ فروردین ۱۳۶۸ است.محسن افشانی در روستای وانشان گلپایگان متولد شده است.محسن افشانی بازیگر ایرانی است.پس از انتشار ویدئویی در اینستاگرام محسن افشانی که در آن از اسلحه و چاقو استفاده شده بود پلیس فتا وارد عمل شد و به دستور مقام قضایی محسن افشانی دستگیر و روانه زندان اوین شد. پس از بازداشت محسن افشانی ، ویدئو از صفحه اینستاگرام افشانی حذف شد.

محسن افشانی

محسن افشانی به دلیل "ترویج و تبلیغ اسلحه سرد و گرم" دستگیر و روانه زندان شد. وی ویدیوی در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود که در آن به همراه همسرش در اتومیبل بر روی یک آهنگ لب خوانی می‌کند و با اسلحه سرد و گرم نمایش می‌دهد.

وی به دستور مقام قضایی دستگیر و تحویل زندان شد.

پیشتر سرهنگ تورج کاظمی در گفت وگو با ایسنا درباره انتشار این ویدئو گفت: پس از انتشار ویدئویی از سوی یکی از بازیگران مرد کشورمان و همسرش در صفحه شخصی که در آن از اسلحه و چاقو استفاده شده بود و اطلاع تیم‌های رصد پلیس فتا، کارآگاهان پلیس فتا برای رسیدگی به این موضوع وارد عمل شدند.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های پلیس فتا این ویدئو شب گذشته از سوی خود «محسن افشانی» از صفحه اجتماعی‌اش حذف شد، تصریح کرد: برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شده و برای بررسی بیشتر به پلیس امنیت ارجاع شد و این پلیس رسیدگی به این موضوع را در دستورکار خود دارد.

 

 

محسن افشانی کیست؟

محسن افشانی متولد ۱۱ فروردین ۱۳۶۸ در اصفهان، است.

او در سال ۸۷ در سریال کارآگاهان نقش کوچکی ایفا کرد.

بازی در سریال ترانه مادری او را در سن ۱۹ سالکی به اوج شهرت رساند. اما این اوج چندان خوش یمن نبود و فرازهای دیگری در پی نداشت.  او با اجرای ناموفق و نیمه کاره ماه عسل دوران افول خود را کلید زد.

افشانی در سال ۸۷ اجرای ۱۲ قسمت ماه عسل که آن زمان بنام ماه محبوب بود را برعهده داشت، او بخاطر اختلاف علیخانی با مسئولان وقت بجای وی وارد برنامه شده بود.

اما در شب ششم برنامه عدم توانایی او در اجرا، توسط تهیه کننده و مدیران شبکه تایید شد و بعد از چند قسمت در یک ویژه برنامه اجرای برنامه مجددا به احسان علیخانی داده شد.

از دیگر سریال‌های او، ساختمان ۸۵، پنجره، سایه روشن، ستاره‌های سربی، از یاد رفته، شیوع، هفت سین، تقاطع و... است.

 

از آثار سینمایی او نیز می‌توان به "گشت ارشاد"، "گناهکاران"، "کیمیا و خاک"، "شیر‌های سنگی"، "عشقولانس" و... اشاره کرد.

 

او در برنامه‌های تلویزیونی "آستانه"، "ما دوتا"، "بوم سفید"، "ماه محبوب"، "نوآوران"، "پرواز ۱۴۰۴"، "دورخیز" به عنوان مجری حضور داشته است.

محسن افشانی در آذر ماه ۱۳۹۶ خبر ازدواج خود را با سویل تیانی خیابانی اهل تبریز را رسانه‌ای کرد.

محسن افشانی و همسرش سویل در اسفند ۹۷ بازی پرسپولیس و الجزیره به علت تلاش برای فریب ماموران با تغییر چهره همسرش برای ورود به استادیوم آزادی بازداشت شدند.

 

چطور جنون شهرت باعث بازداشت محسن افشانی شد؟

خبرآنلاین نوشت: محسن افشانی جدیدترین سلبریتی قربانی چهره شدن به هر قیمتی است. بازیگری که دوره‌ای مدام آنتن داشت. فرصت اجرا در اختیارش می‌گذاشتند و با همین رویه چنان پیش رفت که توانست فالوور‌های بسیاری بگیرد. از اجرای ناموفق «ماه عسل» که تنها مجری‌ای بود که به نیمه ماه رمضان نرسیده جای خود را به مجری بعدی داد تا ساخت مستند درباره «راهیان نور». محسن افشانی برای چهره‌ماندن همه کار کرد جز اینکه تمرکزش را بر فعالیت هنری‌اش بگذارد.

بازیگری که شاید در ابتدا می‌شد امید داشت با اتکا به چهره‌اش بتواند یکی از موفق‌های سینما و تلویزیون باشد، مثل همه آن‌هایی که خیلی هنر بازیگری ندارند، اما چشمان رنگی‌شان باعث شده هیچ‌وقت بازارشان کساد نباشد، اما او از همان ابتدا با حاشیه همراه شد.

با گسترش فضای مجازی رفتار همیشه پر از تصمیمات احساسی او بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت و حاشیه‌هایش را چندبرابر کرد.

از ماجرای پارتی‌های دبی تا گریه روی آنتن زنده برای عشق از دست رفته و بعدتر قصه ازدواج. او پیش‌تر برای رفتار‌های نسنجیده و خارج از عرف ساختاری جامعه مثل دیگرانی، چون سوشا مکانی بار‌ها مورد شماتت و حتی بازخواست قرار گرفته بود، ولی این تب بودن در دید و توجه شبکه‌های اجتماعی به سرعت این نوجوان یک‌باره سرشناس شده در مسیر بلوغ را به سمت ساخت تصاویر رادیکال از خود پیش برد.

 

رفتارهایی، چون جمع‌آوری کمک برای زلزله‌زدگان تا کلی کلیپ تبلیغاتی. از درگیر شدن با ساشا سبحانی تا ویلچرسواری در بیمارستان!

او که برای این رفتار‌ها جایگاهش جلوی دوربین را از دست داده بود، گمانش این بود با دابسمش‌هایش می‌تواند در دید بماند. پس شروع کرد به ساخت کلیپ‌هایی در شکل‌های مختلف و در این راه تا انتشار کلیپ عروسی‌اش هم پیش رفت و همین یکی دو روز گذشته با انتشار عکس نامتعارفی از خود و همسرش در استخر خبرساز شد.

مسیر رادیکال استفاده از شبکه‌های اجتماعی و توجهاتی که حتی به قیمت حملات انتقادی، پیجش و قابلیت درآمدزایی و شهرت را برای آدم‌ها زنده نگه می‌دارد، حالا از او یک مجرم سابقه‌دار ساخته است.

 

جرمش چیست؟

ترویج خشونت برای دابسمشی که بیشتر به شوخی می‌ماند. دابسمشی که در آن او رو به دوربین کلتی را مسلح می‌کند و چاقویی را از غلاف بیرون می‌کشد. او تازه‌ترین قربانی جذابیت کاذب شبکه‌های اجتماعی است. جدیدترین قربانی نداشتن سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی.

 

دردسری تازه برای دستگاه قضایی کشور که احتمالا نمی‌دانند به چه جرم ملموسی می‌توان برای بازیگری سرشناس با رفتار‌های ضداجتماعی کیفرخواست صادر کنند و شاید حکم بازداشت موقت‌شان بیشتر جنبه تادیبی دارد!

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍