کد خبر : 1509

حضور بدون حجاب کیمیا علیزاده در کنفرانس مطبوعاتی مسابقات انتخابی تیم ملی آلمان و صحبت‌های جنجالی او، با انتقاد تند کاربران همراه شد.

به گزارش ستاره پارسی :

به گزارش ستاره پارسی؛ کیمیا علیزاده زنوزی زاده ۱۹ تیر ۱۳۷۷ است.  کیمیا علیزاده متولد کرج است.کیمیا علیزاده تکواندوکار ایرانی است. کیمیا علیزاده در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ در کلاس وزن ۵۷ کیلوگرم زنان برنده مدال برنز شد.کیمیا علیزاده نخستین و تنها زن ایرانی است که در تاریخ ورزش ایران در بازی‌های المپیک، برنده مدال شده‌است.

 

کیمیا علیزاده مدال‌آور المپیک در رشته تکواندو به همراه همسرش حامد معدنچی در کنفرانس مطبوعاتی مسابقات انتخابی تیم ملی آلمان برای ‎توکیو ۲۰۲۰ حضور یافت . عکس بی حجاب کیمیا علیزاده واکنش بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی را در داشت . کیمیا علیزاده که در این کنفرانس خبری همسرش او را همراهی میکرد، در صحبت‌هایی جنجالی‌ به دلایل مهاجرت دائمی‌ خود به کشور اروپایی اشاره کرد.

 

علیزاده که در این کنفرانس بدون حجاب حضور یافت، هدف اصلی خود از انتخاب کشور آلمان برای پناهندگی، رسیدن به آرامش و رسیدن به هدف‌های بزرگ ورزشی اعلام کرد. این صحبت‌های علیزاده و عکس بی حجاب کیمیا علیزاده موجی از انتقادها و واکنش‌ها را در توئیتر به دنبال داشت. کاربران و فعالان فضای مجازی با داغ کردن هشتگ نام این ورزشکار در صفحات خود، اقدام او را عین وطن‌فروشی خواندند و نوشتند که تمام شهرت و اعتبارت را در خاک وطن کسب کردی و حالا با زیر سوال بردن نام کشورت در جایی دیگر دنبال آرامش هستی!

واکنش تعدادی از کاربران به مهاجرت کیمیا علیزاده

در ادامه واکنش تعدادی از کاربران به مهاجرت کیمیا علیزاده و صحبت‌های جنجالی‌اش در کنفرانس مطبوعاتی  را مشاهده می‌کنید.

کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده

 

کیمیا علیزاده

واکنش رئیس فدراسون تکواندو به مهاجرت کیمیا علیزاده

چندی پیش رئیس فدراسون تکواندو در مصاحبه ایی گفته بود : مطلبی که کیمیا منتشر کرده خودش ننوشته است. کیمیا نمی‌تواند آن را از رو بخواند. دروغ‌های زیادی در این متن است.

 

پدر کیمیا علیزاده و ناگفته‌های دخترش

پدر کیمیا علیزاده گفت: همسر دخترم در همان روز خواستگاری ما را در جریان مهاجرت قرار داد و آنها قصد ندارند به کشور بازگردند. کیوان علیزاده پدر کیمیا علیزاده تکواندوکار ایرانی در خصوص برخی حواشی به‌وجود آمده مبنی بر اینکه بعضی افراد (از جمله حامد معدنچی) در مهاجرت دخترش تاثیرگذار بوده‌اند گفت: تمامی این موضوعات را رد می‌کنم و اصلاً صحت ندارد. همسر کیمیا همان روز اولی که به خواستگاری آمد، اعلام کرد قصد ترک ایران را دارد، حتی این موضوع را با آقای پولادگر (رئیس فدراسیون تکواندو) هم در میان گذاشتم.

 

وی ادامه داد: حامد معدنچی (همسر دخترم) گفته بود که قصد دارد برنامه زندگی‌اش را در خارج از کشور دنبال کند و ما از روز اول در جریان تصمیم آنها برای مهاجرت بودیم ولی زمان آن مشخص نبود. ما بر روی این موضوع توافق داشتیم و حرف‌هایی که زده می‌شود، حقیقت ندارد. برای چه دخترم بخواهد پشیمان باشد؟ او تصمیمش را برای مهاجرت از قبل گرفته بود.

 

پدر کیمیا علیزاده ادعاهای دیگر مبنی بر اینکه شخصی به نام شهین (اسپانسر کیمیا) در این مهاجرت نقش داشته را نیز رد کرد و اظهار کرد: من هم این موضوع را خوانده‌ام و دیده‌ام درباره شخصی به نام شهین صحبت شده است. اصلاً چنین موضوعی را تأیید نمی‌کنم، این موضوع کذب است.

 

پدر کیمیا علیزاده درباره موضع گیری دخترش علیه نظام صحبتی نکرد

 

کیوان علیزاده درباره موضع‌گیری دخترش علیه جمهوری اسلامی در بیانیه منتشره گفت: من با این موارد کاری ندارم.

 

پدر علیزاده در واکنش به این موضوع که دخترش در ایران مورد حمایت همه‌جانبه قرار داشته است، تأکید کرد: شما به چه چیزی حمایت همه جانبه می‌گویید؟ پرداخت چند هزینه عمل جراحی یعنی حمایت همه جانبه؟

 

وی در پاسخ به این سؤال که دخترش چه توقعی داشته که برآورده نشده، بیان کرد: نمی‌دانم دقیقاً او چه انتظار و توقعی داشته است اما اگر کیمیا حرف نزند قطعاً بنده حرف‌هایی دارم که در آینده خواهم زد.

 

کیوان علیزاده درباره منع قانونی دخترش برای پیوستن به تیم ملی آلمان نیز گفت: کیمیا بر اساس قانون نمی‌تواند در شرایط کنونی برای آلمان مبارزه کند. او تا دو سال محروم خواهد بود و پس از آن حق بازی برای این کشور را دارد. در شرایط فعلی او باید زیر نظر پرچم کمیته بین‌المللی المپیک مبارزه کند.

 

ارسال نظر