کد خبر : 174

کریستیانو رونالدو دوس بازیکن فوتبال اهل کشور پرتغال است که در پست مهاجم برای یوونتوس و تیم ملی پرتغال بازی می‌کند.

به گزارش ستاره پارسی :

به گزارش ستاره پارسی؛ کریستیانو رونالدو دوس سانتوش آویرو (پرتغالی: Cristiano Ronaldo dos Santos )زادهٔ ۵ فوریهٔ ۱۹۸۵است. که عموماً با نام کریستیانو رونالدو شناخته می‌شود، کریستیانو رونالدو بازیکن فوتبال است.کریستیانو رونالدو اهل کشور پرتغال است.کریستیانو رونالدو در پست مهاجم برای یوونتوس و تیم ملی پرتغال بازی می‌کند.

۱. نام کامل او کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو هست اما به کریستیانو رونالدو مشهور.

 

۲. رونالدو در 5 فوریه‌ی 1985 در مدیرا پرتغال به جهان امد.

 

۳. رونالد ریگان- رئیس جمهور سابق ایالات امریکا هنرپیشه ی مورد علاقه‌ی پدر کریستیانو بود و به همین علت وی را رونالدو نامید.

رازهای خصوصی زندگی کریس رونالدو که کمتر کسی می داند

۴. او جوان‌ترین فرزند ماریا دولورس دوس سانتوس آویرو آشپز و خوزه دینیس آویرو- باغبان شهرداری هست. او یک برادر بزرگ‌تر به نام هوگو و دو خواهر بزرگ‌تر به نام الما و لیلیانا کاتیا دارد.

 

۵. کریستیانو رونالدو در فقر بزرگ شد و اتاقش با سایر خواهر و برادرانش مشترک بود.

 

۶. در ۸ سالگی- برای تیم غیرحرفه‌ای آندورینیا بازی می کرد که پدرش مسئول تدارکات آن بود.

رازهای خصوصی زندگی کریس رونالدو که کمتر کسی می داند

رازهای خصوصی زندگی کریس رونالدو که کمتر کسی می داند

۷. در کودکی به او به لقب نی نی کوچولو را داده بودند. مادرش دولورس آویرو می گوید وقتی از مدرسه به منزل برمی‌گشت به کریستیانو می گفتم تکالیفش را انجام دهد اما میگفت تکلیفی ندارد. من مشغول طبخ شام می شدم و او از پنجره بیرون می‌پرید و تا دیروقت برنمی‌گشت. وقتی پاس می‌داد و دوستانش گل نمی‌زدند گریه میکرد. به او نی نی کوچولو و زنبورکوچولو میگفتند چون هیچ کس نمی‌توانست به او برسد.

 

۸. رونالدو در میان بچه‌های مدرسه پرطرفدار بود- اما در ۱۴ سالگی و پس از آن که یک صندلی را به سمت معلمش پرت کرد از مدرسه اخراج شد. رونالدو میگوید علت اینکار بی‌احترامی معلم به او بوده هست. با این حال این رخداد ناخوشایند به نقطه‌ی عطف بزرگی در زندگی او تبدیل شد. پس از اخراج از مدرسه مادرش وی را تشویق کرد همه ی‌ی تمرکزش را روی فوتبال بگذارد و با اینکار وی را در معرض توجهات بین‌المللی قرار داد.

 

۹. رونالدو با باشگاه محلی ناسیونال قرارداد بست- بعد از کسب یک عنوان-‌ برای تست سه روزه‌ای به باشگاه اسپورتینگ رفت که متعاقبا وی را به مبلغ نامعلومی به خدمت گرفت. پائولو کاردوسو-‌نخستین مربی او در اسپورتینگ لیسبون میگوید: وقتی توپ به او می رسید دو یا سه بازیکن را از سر راه برمی‌داشت. در آخر بازی بازیکنان دیگر همۀ دور او جمع میشدند- میدانستند او بچه‌ی خاصی هست.

 

۱۰. کریستیانو رونالدو در نوجوانی در باشگاه با بهره گیری از دو وزنه روی هرکدام از پاهایش تمرین می کرد و با توپ دریبل می‌زد. به نظر رونالدو تمرین با وزنه شگرد بازی‌اش را بهبود می داد زیرا بدون وزنه از آن هم سریع‌تر می‌شد.

 

۱۱. در سن ۱۵ سالگی پزشکان تشخیص دادند مبتلا به تندتپشی هست- مشکلی که می‌توانست باعث شود فوتبال را کنار بگذارد. طی یک عمل جراحی با بهره گیری از لیزر ناحیه‌ا‌ی از قلبش راکه باعث ایجاد دشوار شده بود سوزاندند. جراحی صبح انجام شد و در آخر روز از بیمارستان مرخص شد؛ تنها چند روز بعد او تمرین را از سر گرفت.

 

۱۲. کریستیانو رونالدو اعتراف می کند موفقیتش را به یکی از نزدیک‌ترین دوستانش یعنی آلبرت فانترآو مدیون هست: من باید به دلیل موفقیتم از دوستم آلبرت تشکر کنم. ما در باشگاه جوانان همبازی بودیم. وقتی از طرف اسپورتینگ «لیسبون» آمدند- به ما گفتند هرکس گل بیش‌تری بزند ر آکادمی آن‌ها پذیرفته می شود.

 

ما آن بازی را ۳-۰ بردیم- من گل اول را به ثمر رساندم- بعدی را آلبرت زد و سومی گلی بود که همۀ را تحت تاثیر قرار داد. آلبرت با دروازه‌بان در یک موقعیت تک‌به‌تک قرار گرفت. من کنار او می‌دویدم- او دروازه‌بان را دور زد و تنها کاری که باید میکرد شوت کردن توپ به سمت دروازه‌ی خالی بود. اما او توپ را به من پاس داد و من گل را زدم. من در آکادمی پذیرفته شدم.

 

بعد از مسابقه- پیش او رفتم و پرسیدم چرا؟ آلبرت پاسخ داد: تو از من بهتری. چند سال بعد- روزنامه‌نگاری به منزل‌ی آلبرت رفت و از او پرسید

رازهای خصوصی زندگی کریس رونالدو که کمتر کسی می داند

آیا این حکایت واقعیت دارد. او هم تایید کرد. آلبرت گفت حرفه‌اش بعنوان یک فوتبالیست بعد از آن مسابقه به آخر رسید و اکنون بیکار هست. اما این منزل‌ی خوشگل- و خودرو را از کجا آورده‌ای؟ به نظر میرسید مرد ثروتمندی باشی. حتی خانواده‌ات را هم پشتیبانی می کنی … تمام این خرج‌ها را چگونه فراهم سازی میکنی؟ آلبرت با سربلندی پاسخ داد؛ این ها از طرف کریستیانو هست.

 

۱۳. کریستیانو رونالدو نخستین بازی حرفه‌ای او برای اسپورتینگ لیسبون در 17 سالگی بود. زمانی که او در سوپرلیگ پرتغال در مسابقه‌ای بازی کرد که نخست راه او برای تبدیل شدن به بزرگ‌ترین فوتبالیست تاریخ بود.

 

۱۴. منچستر یونایتد در سال ۲۰۰۳ با پرداخت 12 میلیون یورو با او قرارداد امضا کرد و رکورد جایزه برای بازیکنی به آن سن و سال را شکست.

 

۱۵. سر الکس فرگوسن در اهدای پراهن عدد 7 به رونالدو هیچ تردیدی نداشت ما عدد هفت‌های بی نظیر‌ای داشته‌ایم- برایان رابسون- اریک کانتونا- دیوید بکهام- برخی این پیراهن را نمی خواستند اما خودباوری رونالدو حتی در 18 سالگی هم بالا بود. وقتی بعنوان بازیکن جایگزین در برابر بولتون به بازی رفت و حضوری طوفانی داشت.

 

۱۶. با این حال رونالدو ناامید نشد. او خیلی زود و در فینال جام حذفی انگلستان در سال 2004 با زدن نخستین سه گل تیمش به قهرمانی آن کمک کرد.

 

۱۷. در 2006 رونالدو در مدیرا پرتغال یک بوتیک لباس را با نام CR7 «حروف اول نام و عدد پیراهنش» افتتاح کرد. سال 2008 رونالدو کسب و کار خود را با افتتاح دومین بوتیک خود در لیسبون ترویج داد. کالاها این فروشگاه‌ها شامل کمربندهای مزین به الماس- جین‌هایی با جیب چرمی و کفش‌های سگک‌دار بود.

۱۸. سال 2007 پس از آن که مادرش مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده شد با بحران‌های شخصی روبرو شد.

 

۱۹. در 2008- یک سال پس از امضای یک قرارداد پنج ساله به ارزش 31 میلیون دلار- با 42 گل رکورد خارق‌العاده‌ای را کسب کرد و بعنوان بازیکن سال فیفا انتخاب شد.

نتیجه تصویری برای رونالدو

 

۲۰. سال 2009 وقتی رئال مادرید برای امضای قرارداد با کریستیانو رونالدو مبلغ 131 میلیون دلار را توصیه کرد-‌ تعهدش به منچستر یونایتد زیر سوال رفت. رونالدو به خبرنگاران گفت ‌میدانم انتظار زیادی از من خواهند داشت تا در باشگاه‌شان بدرخشم و بیش‌تر از منچستر یونایتد زیر فشار خواهم بود چون سال‌ها آنجا بوده‌ام. اما این به معنای یک بحران اخیر هست و قرار هست به من کمک کند برترین فوتبالیست شوم

 

۲۱. در 15 ژوئن 2010- در نخستین بازی پرتغال درجام حهانی مقابل ساحل عاج رونالدو توسط دفاع راست این تیم به نام دمل تکل شد که منجر به مجادله بین این دو و دریافت کارت زرد شد. روز بعد- پرتغال با فیفا تماس گرفت که کارت زرد رونالدو لغو شود زیرا بعد از کنار رفتن از نقطه‌ی درگیری به آن کشیده شده بود- ‌اما این خواهش رد شد.

 

۲۲. در 3 جولای 2003 رونالدو اعلام کرد پدر شده هست. صفحات فیسبوک و توئیتر رسمی او به تولد پسرش اشاره کرده و خواستار آرامش وحفظ حریم خصوصی بود. این طفل- که کریستیانو رونالدو جونیور «کوچک» نام گرفت تحت حضانت کامل رونالدو قرار دارد. مادر او پیشخدمتی هست که رونالدو مدت کوتاهی با او در ارتباط بود.

نتیجه تصویری برای رونالدو و پسرش

 

۲۳. در ژوئن ۲۰۱۰- طی آمادگی برای جام جهانی-‌ رونالدو ـ پس از استیون جرارد- پله و دیوید بکهام ـ تبدیل به چهارمین فوتبالیستی شد که تندیس مومی او در موزه‌ی مادام توسو لندن قرار گرفت.

 

۲۴. رونالدو در قبل با مدل‌های انگلیسی به نام آلیس گودوین و جما آتکینسون ارتباط داشت و از اوایل سال ۲۰۱۰ ارتباط‌ی خود را با ایرینا شایک شروع کرد.

نتیجه تصویری برای ایرینا شایک وهمسرش رونالدو

 

۲۵. کریستیانو رونالدو یک کاتولیک معتقد هست.

 

۲۶. زندگینامه‌ی رونالدو از زبان خودش با عنوان Moments «لحظات» در دسامبر ۲۰۰۷ منتشر شد.

 

۲۷. در شهر فونخال پرتغال- زادگاه رونالدو- موزه‌ای به نام «Museu CR7» وجود دارد که به او تقدیم شده و حاوی جوائز- عکس های نادر- مدال ها و سایر وسایل مربوط به رونالدو هست.

 

۲۸. در دسامبر ۲۰۱۱- رونالدو یک بازی به نام «Heads Up with Cristiano» را برای آیفون معرفی کرد. این بازی توسط شرکت «RockLive» ساخته شده هست.

 

۲۹. در جولای ۲۰۱۲- شرکت امنیت کامپیوتری McAfee گزارشی تهیه کرد و فوتبالیست‌ها را براساس احتمال جستجوی نامشان در اینترنت و هدایت به یک وبسایت ناامن رده‌بندی کرد. نام رونالدو در صدر یان لیست قرار داشت.

 

۳۰. کریستیانو رونالدو قلبی بشردوستانه دارد. در نوامبر ۲۰۱۲- کفش طلای راکه در ۲۰۱۱ برنده شده بود به ارزش ۱.۵ میلیون یورو فروخت و پول آن را به راه اندازی مدرسه‌ای برای کودکان غزه‌ای اختصاص داد. در دسامبر ۲۰۱۲- رونالدو به برنامه ۱۱ «for Health» فیفا ضمیمه تا اطلاع کودکان را برای دور ماندن از شرایط خطرناکی هم چون اعتیاد به مواد مخدر– اچ آی‌وی- مالاریا و چاقی افزایش دهند.

 

۳۱. با اینکه رونالدو بازیکن بزرگی هست اما خیلی‌ها وی را به خاظر شخصیتش دوست ندارند- زیرا به نظر میٰ‌رسد گاهی اوقات کمی خودخواه میشود. در ۲۰۱۱- لژیون‌های هوادارانی که از رونالدو بدشان می‌آمد با تبلیغی از جانب رونالدو توجیه شدند که اعلام کرد انسانها وی را دوست ندارند چون خیلی ثروتمند- خوش قیافه و بااستعداد هست.

 

۳۲. رونالدو بازیکنی سریع هست- خیلی سریع. او جدیداً توانست در بحران دو زیگزاگ آنخل دیوید رودریگز- دونده‌ی اسپانیایی را با ناسازگاری نیم دقیقه شکست دهد اما درمسیر مستقیم با ناسازگاری بسیار مقداری از این دونده‌ی حرفه‌ای شکست خورد.

نتیجه تصویری برای رونالدو

 

۳۳. وقتی رونالدو می‌پرد- هنگام بلند شدن ۵جی نیروی گرانش فرآوری میکند که ۵ برابر نیروی یک چیتا در جهش کامل هست. این فرمایش باعث میشود در حالت ایستاده ۴۴ سانتی‌متر و در حین دویدن ۷۸ سانتی‌متر از زمین بلند شود ـ که ۷ سانتی متر از یک بازیکن متوسط لیگ بسکتبال ان‌بی‌ای بیش‌تر هست.

 

۳۴. رونالدو در یک فصل ۹۰۰ برابر بیش‌تر از یک دونده‌ی المپیک می‌دود.

 

۳۵. چربی بدن رونالدو تقریباً ۱۰ درصد هست که باعث می شود برای سریع دویدن و دوره‌های ورزشی یک خودرو تمام عیار باشد.

رازهای خصوصی زندگی کریس رونالدو که کمتر کسی می داند

۳۶. سرعت ضربات آزاد کریستیانو رونالدو حدود ۱۳.۱ کیلومتر بر ساعت هست که تقریباً سرعتی برابر با سرعت یک شاتل فضایی در حین پرتاب هست.

 

۳۷. رونالدو طی یک جلسه تمرین حدود ۲۳-۰۵۵ کیلوگرم وزنه بلند می کند که معادل وزن ۱۶ خودروی تویوتا پریوس هست.

 

۳۸. رونالدو ۱ متر و ۸۵ سانتی‌متر قد دارد.

 

۳۹. رونالدو به طور متوسط ۸۰ کیلوگرم وزن دارد.

 

۴۰. آرنولد شوارتزنگر گفته هست به نظر او رونالدو یکی از خوش‌اندام‌ترین ورزشکاران جهان هست.

 

۴۱. پدر رونالدو- خوزه دینیس آویرو- در سن ۵۲ سالگی و به دلیل اعتیاد به الکل درگذشت. به همین دلیل رونالدو الکل نمینوشد زیرا مرگ پدرش را تذکر میکند. رونالدو همه ی وقت به او توصیه میکرد به مرکز توانبخشی برود اما او نمی‌پذیرفت

 

۴۲. رونالدو نه سیگار می کشد و نه خالکوبی روی بدنش دارد زیرا به صورت مرتب خون اهدا می کند.

 

۴۳. در اکتبر ۲۰۰۵- یک ماه پس از مرگ پدرش- بعنوان مظنون تجاوز به یک زن در هتلی در لندن توقیف و به قید ضمانت آزاد شد. رونالدو این اتهامات را رد کرد و در نوامبر ۲۰۰۵ اسکاتلند یارد به علت ناکافی بودن شواهد وی را تبرئه کرد. رونالدو با انتشار بیانیه‌ای گفت: من همواره بر بیگناهی خودم پافشاری می کردم و خوشحالم این مسئله به آخر رسید و می توانم روی بازی برای منچستریونایتد تمرکز کنم.

 

۴۴. در می ۲۰۱۴- فوربس رونالدو را با درآمد ۷۳ میلیون دلار حاصل از جایزه- جایزه‌ها و دیگر درآمدهای جانبی طی ۱۲ ماه قبل- در صدر لیست پردرآمدترین بازیکنان جهان قرار داد.

 

۴۵. او مقدار زیادی از این درآمد را از پشتیبانی‌های مالی و تبلیغ محصولات گوناگون به دست می آورد. برخی از این محصولاتی که تبلیغ می کند لباس زیر و جین‌های مردانه امپوریو آرمانی- و نایک هست. همچنین قراردادهایی نیز با کوکاکولا- کسترول- کونامی- بانکو اسپیریتو سانتو- موتورولا- شرکت «Jacob & Co- Herbalife» – کی‌اف‌سی- «Tag Heuer و Fly Emirates» دارد.

 

۴۶. اضافه بر عنوان برترین بازیکن سال فیفا- و برنده شدن توپ طلا– کفش طلا و افتخارات دیگر بعنوان برترین فوروارد سال اروپا نیز شناخته شده هست.

 

۴۷. دارایی خالص کریستیانو رونالدو 250 میلیون دلار هست.

 

۴۸. اگر باشگاهی بخواهد رونالدو را به خدمت بگیرد باید 1 میلیارد دلار بپردازد.

 

۴۹. کریستیانو رونالدو بعنوان یکی از دو بازیکن بزرگ نسل خود «دیگری مسی هست» در نظر گرفته می شود. او در خط حمله بازی می کند و غالب اوقات بعنوان مهاجم یا بال کنار توپ میزند و به دلیل توانایی گلزنی- سرعت- دریبل‌زنی- جاگیری مناسب- پاس‌های دقیق و ضربه‌های آزاد شناخته میشود

نتیجه تصویری برای رونالدو

 

ارسال نظر