کد خبر : 3058

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) زمان بندی رسمی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را اعلام کرد.

به گزارش ستاره پارسی :

  جام جهانی ۲۰۲۲  بیست و دومین جام جهانی است که از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) است جام جهانی 2022 در کشور قطر برگزار خواهد شد.جام جهانی2022 نخستین دوره جام جهانی خواهد بود که کشوری از خاورمیانه میزبانی این مسابقات را برعهده خواهد داشت. همچنین نخستین دوره جام جهانی خواهد بود که به دلیل شرایط جغرافیایی و اقلیمی کشور میزبان، بازی‌ها در فصل پاییز برگزار خواهد شد.در جریان آماده‌سازی ورزشگاه‌ها و محیط شهری قطر، مرگ کارگران مهاجر مورد توجه بسیاری قرار گرفته‌است. طبق گزارش روزنامه گاردین، ممکن است تا آغاز مسابقات،جام جهانی2022 تعداد بیش از ۴۰۰۰ نفر کارگر در این شرایط جان خود را از دست بدهند. از سال ۲۰۱۰ تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی، به‌طور کمینه ۵۲۲ کارگر نپالی و ۷۰۰ کارگر هندی در راه آماده‌سازی ورزشگاه‌های جام جهانی جان خود را از دست داده‌اند.

 

 


 

برای دیدن کتک کاری داور معروف عصرجدید وسط خیابان با مردم + فیلم دیده نشده اینجا کلیک کنید


 

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) جدول زمان بندی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را اعلام کرد. بازی افتتاحیه جام جهانی در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان ۱۴۰۱) در ورزشگاه البیت ساعت ۱۳ به وقت محلی آغاز می‌شود.

 

 

بازی‌های مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قرار است در ساعت‌های ۱۳، ۱۶، ۱۹ و ۲۲ به وقت محلی دوحه برگزار شود. بازی‌های مرحله حذفی هم در ساعات ۱۸ و ۲۲ به وقت محلی برگزار خواهد شد.

 

 

ورزشگاه بین المللی خلیفه در تاریخ ۱۷ دسامبر(۲۶ آذر ۱۴۰۱) میزبان بازی رده بندی جام جهانی است. فینال جام جهانی هم در تاریخ ۱۸ دسامبر(۲۷ آذر ۱۴۰۱) به میزبانی استادیوم لوسیل در ساعت ۱۸ به وقت محلی برگزار می شود.

 

 

به خاطر راحتی تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ هر روز ۴ بازی در مرحله گروهی برگزار می‌شود. ۱۲ روز بازی‌های مرحله گروهی طول می‌کشد تا هواداران بتوانند از حضور در تمام بازی ها لذت ببرند. تماشاگران می توانند بدون سفر هوایی از طریق زمین در شهر دوحه تمام بازی‌های جام جهانی را از نزدیک تماشا کنند.

 

 

*زمان‌بندی این مسابقات به شرح زیر است:

مرحله گروهی  از تاریخ ۲۱ نوامبر تا ۳ دسامبر ( ۳۰ آبان تا ۱۲ آذر ۱۴۰۱)

مرحله یک‌هشتم نهایی  از تاریخ ۳ تا ۶ دسامبر ( ۱۲ تا ۱۵ آذر ۱۴۰۱)

مرحله یک‌چهارم نهایی  از تاریخ ۹ تا ۱۰ دسامبر ( ۱۸ تا ۱۹ آذر ۱۴۰۱)

مرحله نیمه نهایی  از تاریخ ۱۳ و ۱۴ دسامبر ( ۲۲ تا ۲۳ آذر ۱۴۰۱)

 

 

  •  
  •  
  •  

منبع:مشرق

ارسال نظر