کد خبر : 3786

بازی هیجان انگیز و جذاب شهرخودرو و استقلال در حالی با تساوی دو بر دو به پایان رسید که آبی ها در ثانیه های پایانی با درخشش رحمتی یک موقعیت عالی را از دست دادند.

 آبی های پایتخت بعد از دو برد ارزشمند و روحیه بخش مقابل پارس جنوبی و سپاهان دوباره به جایگاه دوم جدول رده بندی برگشتند و تلاش زیادی کردند تا این رتبه را حفظ کنند. آنها اما یک حریف سرسخت به نام شهرخودرو داشتند که خودش برای کسب سهمیه آسیایی می جنگد. از این رو شاهد یک بازی فوق العاده زیبا و جذاب بودیم که در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید.هفته بیست و هشتم لیگ برتر؛ پنجشنبه 16 مرداد 98؛ ساعت 20
ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد/بدون تماشاگر
داور: موعود بنیادی فر/کمک ها: حسن ظهیری و سعید قاسمی/داور چهارم: حسین زیاری
ناظر: حسین نجاتی


شهرخودرو:

 • سید مهدی رحمتی
 • محمدحسین مرادمند
 • علی نعمتی
 • محمد آقاجانپور
 • امید منصوری
 • اکبر صادقی
 • میلاد سرلک
 • حسین مهربان(90+1- مرتضی خراسانی)
 • امین قاسمی نژاد(72- روح الله سیف اللهی)
 • محمدرضا خلعتبری
 • محمد قاضی

سرمربی: سهراب بختیاری زاده

 

 

استقلال:

 • سیدحسین حسینی
 • روزبه چشمی
 • عارف غلامی
 • میلاد زکی پور(46- ارسلان مطهری)(62-فرشید باقری)
 • وریا غفوری
 • علی کریمی
 • مسعود ریگی
 • فرشید اسماعیلی(71- سینا خادم پور)
 • هرویه میلیچ(71- محمد دانشگر)
 • شیخ دیاباته
 • مهدی قائدی


سرمربی: فرهاد مجیدی

اخطار:


اکبر صادقی (دقیقه 36) از شهرخودرو

علی نعمتی(دقیقه 67) از شهرخودرو

علی کریمی (دقیقه 79) از استقلال

محمدرضا خلعتبری(دقیقه 81) از شهرخودرو

مهدی قایدی(دقیقه 83) از استقلال

محمدحسین مرادمند(دقیقه 90+4) از شهرخودرو

 

شرح گل ها:

یک بر صفر شهرخودرو(حسین مهربان): در دقیقه 35 اشتباه مدافعان استقلال در یارگیری سبب شد تا حسین مهربان روی خط محوطه شش قدم صاحب توپ شود و با ضربه محکم و دقیق توپ را به زیر طاق دروازه حسینی بفرستد و تیمش را پیش بیندازد.

 

یک بر یک استقلال(ارسلان مطهری): در دقیقه 55 ارسال فرشید اسماعیلی از روی یک ضربه ایستگاهی روی دروازه بعد از برخورد به مدافع شهرخودرو به  ارسلان مطهری رسید و او با یک پشت پای زیبا دروازه را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند.

 

دو بر یک استقلال(شیخ دیاباته): در دقیقه 68 مهدی قائدی یک فرار خوب به سمت دروازه شهرخودرو کرد و در برخورد با علی نعمتی سرنگون شد تا داور اعلام پنالتی به سود استقلال کند. دو دقیقه بعد شیخ دیاباته پشت توپ قرار گرفت و بر خلاف جهت حرکت رحمتی دروازه شهرخودرو را گشود.


دو بر دو شهرخودرو(محمدرضا خلعتبری): ضربه ایستگاهی بی نقص محمدرضا خلعتبری در دقیقه 74 به کنج دروازه حسینی رفت و مسابقه به تساوی کشیده شد.

 

دقایق حساس:

دقیقه 4: پرتاب اوت بلند بازیکنان شهرخودرو روی دروازه با ضربه سر قاضی همراه شد که حسینی به راحتی توپ را مال خود کرد.

 

دقیقه 10: ضربه ایستگاهی زیبای میلیچ تیر دروازه مهدی رحمتی و شهرخودرو را به لرزه در آورد.


دقیقه 11: مهدی قائدی در محوطه جریمه شهرخودرو سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

 

دقیقه 16: ارسال بازیکنان شهرخودرو روی دروازه را قاضی به ضربه نهایی تبدیل کرد که سیدحسین حسینی توپ را دفع کرد. در برگشت توپ به قاسمی نژاد رسید تا او شوت محکمی را از پشت محوطه جریمه بزند اما توپ از کنار دروازه استقلال عبور کرد.

 

دقیقه 22: ارسال خوب قاسمی نژاد روی دروازه استقلال را سیدحسین حسینی در دومرحله و به سختی جمع کرد و مانع از ضربه زدن مهاجم شهرخودرو شد.


دقیقه 25: کرنر ارسالی برای استقلال با ضربه سر کریمی همراه شد و توپ در آستانه ورود به دروازه شهرخودرو بود که آقاجانپور توپ را از روی خط برگرداند.

 

دقیقه 40: محمد قاضی در محوطه جریمه استقلال سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

 

دقیقه 41: پاس عمقی فوق العاده وریا غفوری برای دیاباته را مهاجم مالیایی چند سانتی متر کم آورد تا ضربه بزند و توپ از کنار دروازه عبور کرد.

 

دقیقه 3+45: ضربه کم دقت فرشید اسماعیلی با اختلاف زیاد از کنار دروازه شهرخودرو به بیرون رفت.

 

 

دقیقه 46: ضربه سرکش اکبر صادقی از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.


دقیقه 47: ارسال وریا غفوری روی دروازه با ضربه سر علی کریمی همراه شد اما توپ از بالای دروازه شهرخودرو به اوت رفت.

 

دقیقه 50: ضد حمله خطرناک شهرخودرو با هنرنمایی خلعتبری این تیم را در یک فرصت گلزنی عالی قرار داد؛ او قاضی را در فرصت گل قرار داد و ضربه مهاجم شهرخودرو را حسینی دفع کرد اما کمک داور اعلام آفساید کرد.


دقیقه 52:شیخ دیاباته در آستانه تک به تک شدن با رحمتی بود ولی توپ از پایش جداوشد تا رحمتی توپ را در آغوش بگیرد.

 

دقیقه 60: روی غافلگیری مدافعان استقلال محمد قاضی در موقعیتی مناسب به توپ ضربه زد و در حالی که حسینی هم تصور می کرد دروازه اش را باز شده اما توپ به تیر دروازه خورد و در ادامه مدافعان استقلال توپ را دور کردند.

 

دقیقه 65: ارسال فرشید اسماعیلی روی دروازه شهرخودرو با ضربه سر دیاباته همراه شد و رحمتی توپ را در اختیار گرفت.

 

دقیقه 67: ارسال آقاجان نژاد روی دروازه استقلال با مشت حسینی همراه شد؛ در برگشت قاسمی نژاد به توپ ضربه زد و حسینی با یک سوپرواکنش توپ را به کرنر فرستاد.

 

دقیقه 90+2: ضربه سر خطرناک قاضی را حسینی به زیبایی دفع کرد.

 

دقیقه 90+6: روی حرکت عالی شیخ دیاباته، مهدی قائدی در موقعیت عالی تک به تک با رحمتی قرار گرفت اما ضربه او با برخورد به دروازه بان شهرخودرو به کرنر رفت.

 

شرح بازی:


بازی دو تیم شهرخودرو و استقلال بسیار جذاب و دیدنی دنبال شد. در طول 90 دقیقه اتفاقات مختلفی رخ داد و موقعیت های بسیاری روی دروازه دو تیم خلق شد. استقلال و شهرخودرو که برای کسب سهمیه می جنگند، در این مسابقه همه کار برای کسب پیروزی انجام دادند اما در نهایت زورشان به یکدیگر نرسید و در مسابقه ای تماشایی به تساوی دو بر دو رسیدند. نکته قابل توجه این بود که هردو تیم با تفکرات هجومی وارد زمین شدند و حتی وقتی هرکدام از تیم ها جلو افتادند هم رو به بازی دفاعی نیاوردند تا مسابقه بسیار جذاب دنبال شود. در نهایت در پی موقعیت های زیادی که روی دروازه ها ایجاد شد سهم هر تیم دو گل بود تا یک امتیاز به حساب آنها واریز شود.

 

حاشیه ها: 


*سهراب بختیاری زاده سرمربی استقلالی شهرخودرو قبل از مسابقه با کادرفنی آبی پوشان و به خصوص فرهاد مجیدی خوش و بش گرمی داشت.


*فرشید اسماعیلی در یک برخورد در دقیقه یک از ناحیه کمر دچار مصدومیت شد و چند دقیقه ای زمین بازی را ترک کرد.

 

اتفاق ویژه؛ نوک پای رحمتی برد را از استقلال گرفت


استقلال در ششمین دقیقه از وقت های اضافی نیمه دوم و در حالی که بازی با تساوی دنبال می شد صاحب یک موقعیت عالی گلزنی شد. در این صحنه روی حرکت زیبای دیاباته، مهدی قائدی در موقعیت تک به تک با رحمتی قرار گرفت و ضربه اش هم خوب بود اما نوک پای مهدی رحمتی مانع از باز شدن دروازه شد و توپ به کرنر رفت تا در آخرین ثانیه برد از چنگ استقلال در برود.

 

 

منبع:گزارش سه

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍