کد خبر : 499

کیمیا علیزاده مدال آور ایرانی در المپیک گذشته و یکی از چهره‌های مهم ورزش ایران در سال‌های اخیر محسوب می‌شود که در نهایت به این جمع بندی رسیده که ورزش قهرمانی را با پرچم کشور دیگری ادامه بدهد.

به گزارش ستاره پارسی :

به گزارش ستاره پارسی؛ کیمیا علیزاده زنوزی زاده ۱۹ تیر ۱۳۷۷ است.  کیمیا علیزاده متولد کرج است.کیمیا علیزاده تکواندوکار ایرانی است. کیمیا علیزاده در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ در کلاس وزن ۵۷ کیلوگرم زنان برنده مدال برنز شد.کیمیا علیزاده نخستین و تنها زن ایرانی است که در تاریخ ورزش ایران در بازی‌های المپیک، برنده مدال شده‌است.

کیمیا علیزاده

بیوگرافی کیمیا علیزاده و همسرش 

در این بخش بیوگرافی کیمیا علیزاده ورزشکار جنجالی کشورمان را مرور می کنیم. کیمیا علیزاده متولد سال 1377 است. او اولین بانوی ایرانی است که موفق شده در رقابت های المپیک مدال کسب کند. او با موفقیت خود در بازی های المپیک تبدیل به چهره ای جنجالی شد و بعد از تایید خبر مهاجرت خود به خارج از کشور باز هم نام خود را پررنگ کرد، در ادامه این مطلب با کیمیا علیزاده آشنا می شویم.

 

کیمیا علیزاده کیست؟

کیمیا علیزاده متولد سال 1377 و تیرماهی می باشد. او اصالتا آذری است و در شهر کرج متولد شده است. خانم علیزاده در رشته فیزیوتراپی (دانشگاه خوارزمی کرج) تحصیل کرده و جوان ترین مدال آور تاریخ کشورمان می باشد.

 

کیمیا علیزاده در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ در کلاس وزن ۵۷ کیلوگرم زنان برنده مدال برنز شد و نام خود را به عنوان اولین بانوی ایرانی صاحب مدال و همچنین جوان ترین مدال آور ایرانی در تاریخ ایران ثبت کرد. خانم علیزاده یکی از تاثیرگذارترین زنان ایران در قرن 21 می باشد.

 

قد و وزن کیمیا علیزاده

او بلند قامت است و 185 سانتی متر قد دارد، وزن کیمیا متغیر بین 57 تا 66 کیلوگرم می باشد. او می گوید: در مقابل باقی ورزشکاران جهان خصوصا اروپایی ها حتی کوتاه قامت هم هستم! 

کیمیا علیزاده

ورود کیمیا علیزاده به رشته تکواندو

کیمیا فرزند بزرگ خانواده است و یک برادر دارد. او از سن 8 سالگی وارد رشته تکواندو شده است، پدر و مادرش مشوق او بوده اند و به قول خودش: (من صبح‌ ها هم که از خواب بیدار می‌شوم پاهایم ناخودآگاه مثل پنکه می‌چرخد و به در و دیوار می‌گیرد.)

 

چرا تکواندو؟

یک باشگاه نزدیک خانه ما بود، و در این باشگاه فقط تکواندو تعلیم داده می شد و هیچ ورزش دیگری نداشت. من هم می خواستم اوقات فراغتی که دارم بگذرد و کمی آزاد باشم چون در آپارتمان زندگی می کردیم و فضایی برای بازی نداشتیم. من هم در کلاس تکواندو ثبت نام کردم.

کیمیا علیزاده

ازدواج و همسر کیمیا علیزاده

او در سال 1397 با حامد معدنچی والیبالیست سابق کشورمان ازدواج کرد. حامد معدنچی اکنون مربی والیبال است.

 

حس و حال کسب اولین مدال در المپیک

او می گوید: من آن زمان سن کمی داشتم و نمی دانستم که چه می گذرد! من بعد از کسب مدال در المپیک نمی دانستم که چه اتفاقی افتاده! اما بعد از بازگشت به ایران وقتی با استقبال مردم مواجه شدم و خوشحالی آنها را دیدم فهمیدم که تیم ما کار بزرگی انجام داده است.

 

کیمیا علیزاده و هادی ساعی

 

طبق اظهارات خانم کیمیا علیزاده در مصاحبه های مختلف شاید بتوان گفت که هادی ساعی زمانی الگویی برای کیمیا بوده اما بعد از اظهار نظر آقای ساعی درمورد کیمیا، خانم علیزاده نه تنها از او تعریف نکرد بلکه بشدت به او تاخت و ساعی را یک ورزشکار منفعت طلب و بدون شرافت ورزشی خطاب کرد.

 

حامد معدنچی کیست؟

حامد معدنچی متولد آذر ماه سال 1368 است. او در تیم های باشگاهی: آلومینیوم المهدی هرمزگان، برق تهران، نفت تهران، ارتعاشات مشهد، مقاومت مهاباد، پیکان تهران بازی می کرده، همسر کیمیا علیزاده می گوید: مادرم والیبالیست بود و من از سنین کودکی با این رشته آشنا بودم و وارد آن شدم. 

 

ماجرای مهاجرت کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده در اواخر سال 1398 با ایران خداحافظی کرد. بعد از منتشر شدن عکس هایی از او (بدون حجاب) و روزها گمانه زنی رسانه ها او سرانجام در صفحه اینستاگرامی اش خبر مهاجرت خود را رسما تایید کرد. او گفت: من جز تکواندو، امنیت و زندگی شاد و سالم درخواست دیگری از دنیا ندارم. کسی به اروپا دعوتم نکرده و در باغ سبز به رویم باز نشده. اما رنج و سختی غربت را بجان می‌خرم.

 

صفحه اینستاگرام کیمیا علیزاده

آدرس صفحه اینستاگرامی او kimiya.alizade@ می باشد. خانم علیزاده نزدیک به نیم میلیون دنبال کننده دارد که این رقم روز به روز در حال افزایش می باشد. او تاکنون بیش از 150 پست به اشتراک گذاشته است.

 

ارسال نظر