کد خبر : 2651

اختصاصی ستاره پارسی

بیوگرافی پوریا یلی بازیکن والیبالیست ایرانی را در سایت ستاره پارسی می خوانید :

پوریا یلی متولد 1 بهمن 1377 در قوچان خراسان،  پوریا یلی والیبالیست است فارغ التحصیل هنرستان تربیت بدنی می باشد، 209 سانتی متر قد و 81 کیلوگرم وزن در پست خط زن بازی می کند،  پوریا یلی از جوان ترین بازیکن تیم ملی والیبال می باشد. پوریا یلی( ۱ بهمن ۱۳۷۷- قوچان) بازی کن والیبال اهل ایران است که برای باشگاه پیکان و تیم ملی والیبال مردان ایران بازی می کند.

pourya-yali

او در مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۱۹ سال پسران جهان بهمراه تیم ملی والیبال جوانان ایران به مقام قهرمانی جهان رسید، او بازی های درخشانی در این تورنمنت از خویش به نمایش گذاشت و یکی از نفرات تأثیر گذار تیم ملی جوانان کشورمان ایران در راه قهرمانی این مسابقه ها بود.

وی هم اکنون عضو تیم ملی والیبال بزرگسالان کشورمان ایران است و وی در مسابقه های لیگ ملت های جهان در بیش تر بازی ها به این عنوان یار ذخیره و جانشین برای تیم ملی بزرگسالان کشورمان ایران به میدان رفت و بازی های نسبتاً خوبی در این مسابقات از خویش نمایش داد.

به صورت حرفه ای والیبال را از مرحله ابتدایی زیر نظر پدرش که خویش از مربیان این رشته است آغاز کرد، ضمن این که مادرش هم در همین رشته والیبال فعالیت دارد

images

وی سپس زیر نظر علی حسن زاده، محمدرضا اسدزاده و حمید علیشاهی و رضا تابعی و مهدی فعال در باشگاه های ورزشی والیبال را پی گرفت.

 

وارد شدن پوریا یلی به تیم ملی نوجوانان

در جریان مسابقه های نوجوانان کشور در سنندج سال 93 هنگامی که 16 ساله بود توسط محمد وکیلی سرمربی به تیم ملی نوجوانان دعوت گردید

 

او سال 94 در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان به میدان رفت . از سال 93 با باشگاه ارتعاشات وارد لیگ برتر گردید و از 96 عضو باشگاه پیکان تهران می باشد.

 

download

خانواده والیبالی پوریا یلی

یلی در خانواده کاملاً والیبالی به دنیا آمده و قد بلند و استایل خاصش او را به سوی ورزش بلندقامتان یعنی والیبال کشاند.

 

پدر و برادر بزرگش هم والیبالیست بوده و در این رشته فعالیت دارند.

 

همسر پوریا یلی

او فعلاً مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است.

 

01467476

خوانندگی پوریا یلی

پوریا یلی بهترین مهاجم مسابقات زیر ۲۱ سال قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در برنامه فرمول یک خواند.

 

1101976

تعریف و تمجید پدر از پسر

یکی از خصوصیت های شخصی پوریا جسارت و نترسی وی در بازی و با حریفان است. چرا که وی از همان اوان بچگی و مدرسه، باتوپ و میدان اشنا بوده و ترسی از مسابقه با حریفان ندارد که شایداین روحیه او در موفقیت هایش هم بسیار تاثیرگذار است.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
از دنیای ورزش
از دنیای سینما و تئاتر
از دنیای مد و لباس
روی خط رسانه
‍‍‍