کد خبر : 3259

اختصاصی ستاره پارسی

اختصاصی ستاره پارسی // در این بخش از سایت ستاره پارسی بیوگرافی مسعود رایگان به همراه عکسهای دیدنی این بازیگر را در کنار همسرش مشاهده خواهید کرد.

به گزارش ستاره پارسی :

مسعود رایگان زاده ۱ بهمن ۱۳۳۳ است. مسعود رایگان در خرم‌آباد متولد شده است. مسعود رایگان هنرپیشه سینما و تلویزیون اهل ایران است. مسعود رایگان دارای مدرک کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک است. مسعود رایگان چند سالی را در اروپا و کشور سوئد به بازیگری پرداخت، ولی در سال ۱۳۸۰ به ایران بازگشت.

 

 

Masoud Raygan - Iranian Home Entertainment Market

زندگی شخصی

مسعود رایگان بازیگر 66 ساله کشورمان متولد شده خرم‌آباد است.    

 

پدر

آقای رایگان از پدرش میگوید:پدرم یک آدم غریبی بود برای خودش، یعنی هم نوحه‌خوان بود، هم کارگردان تئاتر، هم بازیگر، هم طراح صحنه، هم طراح گریم و هم حتی نویسنده بود، تمام عشقش به خاندان اهل بیت(ع) بود، یعنی تمام متن، شعر، موسیقی و ملودی که روی نوحه‌ها می‌گذاشت برای خودش بود و شعرهایی که به گویش لری- کرمانشاهی می‌سرود و به همین خاطر هم طرفداران زیادی داشت، خیلی‌ها عاشق همین بودند، در لرستان به پدرم کرمانشاهی خرم‌آبادی می‌گفتند.

 

Masoud Raygan - Iranian Home Entertainment Market

تحصیلات

آقای رایگان دارای مدرک کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک است.

عکسهای جدید رویا تیموریان و همسرش مسعود رایگان - عکس 2 پیک

 

ازدواج

مسعود رایگان در سال 82 با رویا تیموری بازیگر محبوب سینما ازدواج کرده است. رویا تیموریان یکبار پیش از این ازدواج کرده بود ولی بدلایلی این ازدواج به طلاق منجر شده است، او از همسر اول خود دو دختر بنام های دنیا و درنا مدنی دارد.دنیا ازدواج کرده و همسر او علیرضا کمالی می باشد و درنا تا کنون ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

 

تجلیل از رویا تیموریان/امشب شب من است - ایرنا

چکیده بیوگرافی رویا تیموریان

رویا تیموریان متولد 27 اسفند 1338 در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل رشت هبازیگری و کارگردانی از دانشکده سینما تئانر دانشگاه هنر است.

 

علاقه به سفر

با اینکه میگویند هر دوی آن ها حسابی عشق سفر هستند. اما شرایط کاری شان معمولا باعث می شود خیلی فرصت برای مسافرت نداشته باشند، چون معمولا آن ها نمی توانند برنامه ریزی منظمی نسبت به شرایط کاری شان داشته باشند چون همیشه یکی از آن ها سر کار است.

 

 

تعریف از سوئد

مسعود رایگان: سوئد سرزمینی است که «خواستن، توانستن است»، برخلاف خیلی از کشورهای اروپایی و غربی، راه برای تحصیلات در هر سن و سالی و با هر شرایطی، همیشه باز است. سوئد جایی است که آموختن، هیچ وقت تعطیل نمی‌شود. هنر در سوئد جایگاه خاصی دارد و در فرهنگ آنها ریشه کرده است.

 

شروع فعالیت

ورود به دنیای هنر

فعالیت خود را از تئاتر های دانشجویی در سال 57 -58 شروع کرد اما بازی وی در فیلم سینمایی حسرت دیدار به کارگردانی محرم زینال زاده در سال 1373 او را وارد فاز حرفه ای این رشته کرد.

 

رایگان هنرپیشگی را از کودکی و با پرده خوانی در کارهای پدرش آغاز کرده است، بعدها در سال های 1351 و 1352 در فیلمی از مرتضی جزایری بازی کرد در سال های 1359 و 1361 با چند برنامه تلویزیونی همکاری کرد و سپس به سوئد رفت.

Masoud-Raygan-va-hamsarash-Roya-Teymourian-5

 

همکاری با شبکه های خارجی

وی علاوه بر تحصیل در مدرسه فیلم سوئد با مراکز اینترنشنال کالجر، فرهنگ ملل و تئاتر شهر، تئاتر ملی، تئاتر اوروبرد، تئاتر القبر همکاری کرد و برنامه ای تحت عنوان دست های روشن برای شبکه 2 تلویزیون سوئد کارگردانی کرد.

 

 همچنین در فیلمی از سوزان اوستن کارگردان برادران آمادتوس، تحت عنوان زندگی خطرناک بازی کرد و همچنین در چهار مجموعه تلویزیونی در سوئد نقش آفرینی کرد.

 

اوج شهرت

رایگان سال 1381 به دعوت وحید موسائیان به ایران آمد و در فیلم خاموشی دریا بازی کرد. نام مسعود رایگان با فیلم خاموشی دریا بر سر زبانها افتاد اما خیلی دور، خیلی نزدیک او را به شهرت رساند، به طوری که جایزه جشن خانه سینما را برای بازی در این فیلم از آن خود کرد.

وی همچنین کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در بیست و سومین دوره جشنواره فیلم فجر، برای بازی در این فیلم شده است.در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم برلین منفی 7 گردید.

 

Content

فیلم شناسی

سینما

    مزار شریف (1393)

    برلین منفی 7 (1392)

    برگ ریزان (1392)

    بوسیدن روی ماه (1391)

    جرم (1389)

    گل چهره (1389)

    پرسه در مه (1388)

    زیر آب (1388)

    دوزخ، برزخ، بهشت (1387)

    زادبوم (1387)

    مخمصه (1386)

    پاپیتال (1385)

    خون بازی (1385)

    دست های خالی (1385)

    سنتوری (1385)

    گوشواره 1385)

    خیلی دور، خیلی نزدیک (1383)

    کافه ستاره (1383)

    خاموشی دریا (1381)

 

Imam Ali Museum throws 63rd birthday bash for Masoud Rayegan

تلویزیونی

     1363 - پیدایش صهیونیسم

    1386 - مدار صفر درجه

    1388 - شمس العماره

    1388 - خسته دلان

    1388 - جستجوگران

    1389 - در مسیر زاینده رود

    1391 - سقوط یک فرشته

    1392 – داوران

 

نمایش خانگی

1399-هم گناه

ارسال نظر