کد خبر : 4114

بهمن مفید از در یک گفت و گوی دوستانه از نحوه انتخابش برای فیلم قیصر گفت.

بهمن مفید، نوازنده، خواننده، گوینده عروسکی و بازیگر تلویزیون و سینما، سال 1321 در تهران متولد شد.
بهمن مفید بازیگری در تئاتر را از کودکی آغاز کرد و در نمایشنامه‎هایی که پدر و برادرش کارگردانی می‎کردند، روی صحنه رفت.بهمن مفید بازیگری سینما را از سال (1348) و با فیلم «قیصر» مسعود کیمیایی آغاز کرد. بهمن مفید ، بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینمای ایران، پس از یک دوره طولانی مبارزه با سرطان ریه، عصر روز (یک‌شنبه ۲۶ مرداد)، در سن ۷۸ سالگی درگذشت.

 


 

بهمن مفید  بازیگر فیلم " قیصر " در خصوص بازی در این فیلم توضیح داده بود: من با آقای کیمیایی دوست بودم، یک قهوه خانه ای بود سر میدان ژاله به نام قهوه خانه ژاله، معمولا وقتی دبیرستان تعطیل می شد، بچه ها همه در قهوه خانه دور هم جمع می شدند و چای می خوردند. آقایی در این قهوه خانه بود که به " ممد گردویی، ممد سرباز و ممد فراری ..." معروف بود و برای بچه محصل هایی که اطرافش نشسته بودند خالی می بست.

بهمن مفید

 

بازیگر فیلم  قیصر  در ادامه گقت: زمانی که این شخص شروع می کرد به خالی بستن، من هم همان دیالوگ معروف فیلم قیصر را می گفتم و "ممد سرباز" در قهوه خانه به دنبال من می دوید و می گفت: نمی گذاری یکم کاسبی کنم.

یکبار آقای کیمیایی در آن قهوه خانه صحبت های من را شنیده بود و خندید و یک روز وقتی این فیلم را می ساخت به من به عنوان رفیق گفت که برای بازی در این فیلم بروم، من هم رفتم.

 

بهمن مفید

 

لازم به ذکر است که در آن دوران هیچ دوبلوری نتوانسته بود به جای  بهمن مفید  صحبت کند و خودش این فیلم را صدا گذاری کرده است.

 

فاطمه معتمد آریا بازیگر مطرح کشورمان در جایی گفته بود که اگر قرار بود در فیلم "قیصر بازی کنم" دوست داشتم در نقش آقای بهمن مفید بازی کنم، ببینم توانایی همچین بازی را دارم.

 

منبع:رکنا

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍