کد خبر : 4283

به بهانه چالشی که یکی از بلاگر‌های معروف در اینستاگرام به راه انداخت و برخی خانواده‌ها با مشارکت در آن، شخصیت کودکان خود را فدای چند لحظه خنده کردند.

به گزارش ستاره پارسی :

صدف مسائلی (صدف بیوتی) متولد سال ۱۳۶۸ خورشیدی  است.صدف بیوتی متولد تهران است.صدف بیوتی  دانش آموخته کارشناسی شیمی از دانشگاه ازاد اسلامی است.صدف بیوتی که بیش تر با اسم کاربری اش شناخته میشود اول کار خود را با آموزش میک آپ آغاز کرد.صدف بیوتی(مسائلی) که در ایران جایگاه مهمی در حوزه آرایش و وسایل آرایشی دارد، دومین اینفلوئنسر برتر دنیا در حوزه زیبایی و لوازم آرایشی است.

 


خبر داغ:سحر قریشی با حرف هایش آبروی مهناز افشار را برد+عکس پر حاشیه


 

یکی از اینفلوئنسر‌های معروف اینستاگرام که نزدیک به ۳ میلیون دنبال کننده دارد، چالشی به راه انداخته که طی آن افراد انگار که دارند پیام صوتی ضبط می‌کنند، به اصطلاح خالی‌بندی می‌کنند (به یکی از عزیزان خود دروغ می‌گویند) و همزمان از واکنش فردی که در اتاق حاضر است، فیلم می‌گیرند. در این چالش افراد زیادی شرکت کردند، اما در این بین متاسفانه برخی از والدین هم با فیلم گرفتن از فرزندان خود مشارکت داشتند. اما چرا می‌گوییم متاسفانه و این‌که به عنوان والد، پیش از انتشار ویدئویی از فرزند خودمان، بهتر است به چه سوالاتی فکر کنیم؟

 

 

پرت کردن کودک میان موقعیتی دردناک

در برخی از این ویدئوها، کودکان در موقعیتی ناخوشایند قرار می‌گیرند. به عنوان مثال در یکی از تکان‌دهنده‌ترین موارد، مادری در حال فیلم گرفتن از دختر خردسالش می‌گوید قرار است او، پدر و چند نفر دیگر به سفر بروند، اما چون ممکن است دختر اذیت کند، او را همراه خود نخواهند برد. موضوعی که باعث می‌شود دختر بچه به گریه بیفتد. این در حالی است که برای کودکان به ویژه در سنین پایین مرز بین واقعیت و شوخی چندان روشن نیست و همین می‌تواند آسیب ناشی از این چنین دست انداختن‌هایی را در آن‌ها تشدید کند.

 


خبر جنجالی:فریبا نادری با حرف هایش جنجال جدیدی به پا کرد+فیلم


 

آیا کودک این تصویر را دوست دارد؟

این طور که این بلاگر اعلام کرده برخی از ویدئو‌ها در استوری‌های او نزدیک به یک میلیون بازدید داشته‌اند. این در وضعیتی است که در برخی از موارد، کودک لباس مناسبی به تن ندارد یا به ویژگی‌هایی از کودک اشاره می‌شود که به صورت معمول خوشایند نیست. در یکی از این موارد در حالی که خواهری در حال فیلم گرفتن از برادر خودش است، در حال صحبت درباره روش لاغر کردن برادرش است. برادری که هنوز در سنین دبستان است، بدون تی‌شرت نشسته و ظاهری که از او به نمایش گذاشته می‌شود، می‌تواند باعث دست انداخته شدن کودک در موقعیت‌های دیگر شود. اما ممکن است برخی از والدین یا دیگر اعضای خانواده که این ویدئو‌ها را گرفته و منتشر کرده‌اند، در دفاع از خود بگویند ما با اطلاع کودک ویدئو را منتشر کرده‌ایم. آیا صرف اطلاع دادن به کودک، در چنین مواردی کافی است؟

 

اما من با اطلاع فرزندم ویدئو را فرستادم!

 

چالش تازه صدف بیوتی، مصداق کودک آزاری‌ست!

 

اطلاع دادن به کودک پیش از انتشار عکس یا ویدئو کار خوبی است، اما کافی نیست چرا که کودکان توان درک موقعیت را به درستی ندارند. از طرفی گاهی اوقات به نظر می‌رسد والدین یا بزرگ سالی که تصمیم به انتشار دارد هم خود به نتایج انتشار ویدئو بی‌توجه است. اگر شما هم فکر می‌کنید خب این فقط انتشار یک ویدئوی بامزه است و بس، پس بد نیست کمی روی سوالات زیر تامل کنید.

 


آیا با خودتان فکر کرده‌اید که گاهی انتشار ویدئوی خنده‌دار فرزندمان شبیه این است که او را میان جمعیتی بیش از جمعیت ورزشگاه آزادی رها کرده‌ایم تا همه به او بخندند؟

 

آیا می‌دانید ممکن است افرادی تا هفته‌ها بعد از دیدن این ویدئو وقتی کودک را می‌بینند، او را دست بیندازند؟

 

و آیا دقت دارید که از بین تمام ویژگی‌های فوق‌العاده و توانمندی‌هایی که فرزندتان دارد، تا مدت‌ها تنها یک ویژگی یا رفتار او مانند اضافه وزن، متنفر بودن از مدرسه یا با کفگیر غذا خوردن او، توسط دیگران دیده خواهد شد؟

 

یکی از مادران عذرخواهی کرد

همه این موارد را گفتیم، بهتر است به این موضوع هم اشاره کنیم که تا به الان حداقل مادر یکی از کودکان، متوجه اشتباه خود شده و این موضوع را هم اعلام کرده است. به امید روزی که همه والدین پیش از این که دیر شود، توجه بیشتری روی انتخاب‌های خود داشته باشند.

 

منبع:برترینها

ارسال نظر