کد خبر : 4414

مدیر روابط عمومی مرکز هنر‌های نمایشی گفت: جشنواره تئاتر فجر تنها در شرایطی برگزار نمی‌شود که بحرانی بزرگ بر اثر کرونا بوجود بیاید، امیدواریم که به هیچ نه تنها برای جشنواره و بلکه برای تمام مردم دیگر شاهد بحران و اوج گیری کرونا نباشیم. در کل اصل بر برگزاری جشنواره تئاتر فجر است.

 محسن حسن‌زاده، پیرامون افتتاح سامانه صدور مجوز‌های آثار نمایشی گفت: این سامانه سال‌ها از جمله برنامه‌های مرکز هنر‌های نمایشی بود که دستیابی به آن مقدور نمی‌شد، بسیار خوشنودم که توانستیم بعد از تلاش‌های فراوان این سامانه را دقیقا در زمانی که مراجعه حضوری به دلیل شیوع بیماری کرونا به چالشی بزرگ تبدیل شده، افتتاح نماییم.

 

وی در همین راستا ادامه داد: افتتاح سامانه صدور مجوز آثار نمایشی تعداد مراجعات روزانه به مرکز هنر‌های نمایشی را به شدت کاهش داده و از سویی کار را برای گروه‌های نمایشی به شدت آسان خواهد کرد، گروه می‌تواند به راحتی و از طریق تماشاخانه پیگیر صدور مجوز خود شود و جوابیه را به صورت کتبی و مستند دریافت نماید، این اتفاق طبیعتا روند پیگیری و کیفیت آن را نیز تسهیل خواهد کرد.

 

مدیر روابط عمومی مرکز هنر‌های نمایشی با اشاره به تشکیل جلسه ارزیابی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر اذعان کرد: دو روز پیش این جلسه ارزیابی توسط معاونت فرهنگی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار گردید، طبق آیین نامه جشنواره تئاتر فجر معاون امور هنری باید شورای ارزیابی را انتخاب کند، وظایف شورای ارزیابی هم بررسی چگونگی برگزاری جشنواره تئاتر فجر است.

 

وی در همین راستا ادامه داد: مسلما اگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا مرکز هنر‌های نمایشی تصمیم به برگزاری جشنواره تئاتر فجر نداشتند چنین جلسه‌ای برگزار نمی‌شد و از سویی شورایی برای ارزیابی جشنواره تئاتر فجر هم تشکیل نمی‌گردید. اگر قرار بر عدم برگزاری جشنواره تئاتر فجر بود چنین شورای شکل نمی‌گرفت و در اولین فرصت اعلام می‌شد که جشنواره برگزار نمی‌شود.

 

مدیر روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی انتخاب دبیر و شورای ارزیابی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر را نمایانگر اهتمام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر برگزاری این رویداد نمایشی دانست و اضافه کرد: جشنواره تئاتر فجر تنها در شرایطی برگزار نمی‌شود که بحرانی بزرگ بر اثر کرونا بوجود بیاید، امیدواریم که به هیچ نه تنها برای جشنواره و بلکه برای تمام مردم دیگر شاهد بحران و اوج گیری کرونا نباشیم. در کل اصل بر برگزاری جشنواره تئاتر فجر است.

 

وی درباره چگونگی حضور آثار در جشنواره تئاتر فجر ادامه داد: متاسفانه برای حضور در بخش مرور تئاتر ایران همچون سال‌های گذشته دست ما بسته است، زیرا تعداد آثاری که بتوانند در بخش رقابتی حضور داشته باشند زیاد نیست، از سویی جشنواره بین المللی تئاتر فجر در دوره سی و نهم کاملا داخلی برگزار می‌شود پس باید تعداد آثار با کیفیت داخلی به حداقل برسد.

 

حسن زاده در همین رابطه خاطرنشان کرد: همانطور که می‌دانیم فرصت زیادی در تئاتر از دست رفته است، بدون شک با توجه به زمان باقی جشنواره به هر نحوی که قرار بر برگزاری اش باشد باید تا پایان تابستان فراخوانش را منتشر کند، حال اینکه آثار چگونه به این جشنواره راه پیدا می‌کنند اتفاقی است که راسا باید توسط حسین مسافرآستانه به عنوان دبیر جشنواره مشخص گردد.

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍