کد خبر : 4470

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت می‌تواند با صرفه جویی در بسیاری از هزینه‌ها چندین برابر یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را به مردم پرداخت کند، گفت: تمام تلاش ما این است که در بودجه سال آینده افزایش یارانه نقدی را ببینیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت می‌تواند با صرفه جویی در بسیاری از هزینه‌ها چندین برابر  یارانه  ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را به مردم پرداخت کند، گفت: تمام تلاش ما این است که در بودجه سال آینده افزایش یارانه نقدی را ببینیم.محسن علیزاده  با تاکید بر افزایش  یارانه  نقدی در کشور گفت:  یارانه  ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی چندین سال است که نیاز خانوار را جواب نمی‌دهد. این نماینده مجلس تاکید کرد: اینکه چرا دولت عزمی برای افزایش این  یارانه  نقدی ندارد باید مورد سوال قرار گیرد.

 

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: به نظر می‌رسد دولت مردان خیلی راغب هستند تا همین میزان از یارانه مردم را قطع کنند و اما از تبعات اجتماعی آن بیم دارند.وی تاکید کرد: دولت می‌تواند با صرفه جویی در بسیاری از هزینه‌ها چندین برابر یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را به مردم پرداخت کند.


این نماینده مجلس اظهار داشت: با این حال دولت همیشه به دنبال این است که خودش را بزرگتر و فربه‌تر کند و به نوعی برای خود هزینه‌های جدید درست کند که این مسئله به هیچ وجه قابل قبول نیست. وی تاکید کرد: پرداخت ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه نقدی به مردم به هیچ وجه قابل قبول ما نیست.این نماینده مجلس گفت: زمانی دولت با این محاسبه که مردم می‌توانند ۵۵۰۰ تومان از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه را صرف خرید نان کنند، اما در حال حاضر قیمت یک نان ۳ هزار تومان است بنابراین مسلم است که ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه نقدی پاسخگوی نیاز مردم نیست.


وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا نمایندگان برای افزایش یارانه نقدی طرحی خواهند داشت یا خیر؟ گفت: این مسئله حتما باید در برنامه دولت باشد، اما تمام تلاش ما این است که در بودجه سال آینده این مسئله را ببینیم، اما قطعاً منابع درآمدی آن هم باید از سوی دولت تعریف شده باشد.

 

 

منبع : میزان 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

نظرات کاربران
 • Zeinab

  اره بخدا مردیم بااین گرونی ۴۵ تمن پول قبضی هم نیس

 • محمد

  بخاطراین یارانه تمام مواد گران شد ا
  ب برق گاز گران شد که گفتن یارانه ای شده حلاکه زمان گذاشته میخوان یارانه ها را قطع کنن من با همین یارانه خیلی از مشگلاتم را حل میکنم این درسته که قطع کنن

 • abrahem

  تورو خدا اوضاع مملکت به قبل ۸۹ برگردونید هاشا یارانه نمیخوایم درعوض یه پولی هم میدیم

 • مداح علیزاده گیلان.

  من حاظرم یارانه قطع شود اما قیمت ها به زمان قبل یارانه برگردند .

آنچه دیگران میخوانند :
از دنیای ورزش
از دنیای سینما و تئاتر
از دنیای مد و لباس
روی خط رسانه
‍‍‍