کد خبر : 4482

افسانه بایگان بازیگر و سوپر استار دهه 60 سینمای ایران این روزها در شبکه نمایش خانگی و با مجموعه دل منوچهر هادی کارگردان جوان کشورمان هنرنمایی می کند.

به گزارش ستاره پارسی :

افسانه بایگان   از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون است.افسانه بایگان  زمانی که شانزده ساله بود در مسابقه دختر شایسته ایران شرکت کرد و نفر دوم شد.افسانه بایگان در یازده سالگی در فیلم کوتاه «بوق» کاری از «علی علیزاده» به ایفای نقش پرداخت؛ ولی فعالیت افسانه بایگان در سینما و تلویزیون را در سال ۱۳۶۰ با بازی در مجموعه تلویزیونی پر بینندهٔ «سربداران» آغاز کرد. 

 

فسانه بایگان  سوپراستار دهه 60 سینمای ایران در خصوص انتخاب شدنش به عنوان دومین دختر شایسته ایران گفت: " من اصلا اطلاع نداشتم، مادرم عکس من را برای روزنامه کیهان در سال 55 فرستاده بودند و من به عنوان دومین دختر شایسته ایران در آن سال انتخاب شدم. مادرم علاقه زیادی به هنر و بازیگری داشت و در واقع من آرزوی محقق نشده مادرم در بازیگری بودم و هیچوقت فکر نمی کردم روزی بازیگر شوم."

 

 

 

 

زندگی شخصی افسانه بایگان

افسانه بایگان بازیگر زن سینما و تلویزیون متولد 26 دی ماه سال 1340 در خیابان فرانسه تهران می باشد. وی تا کنون حدود 50 فیلم سینمایی به عنوان بازیگر حضور داشته است

 

افسانه بایگان

عکس های جدید افسانه بایگان

 

وی در خصوص انتخاب اسمش گفته است :پدرم اسم افسانه را انتخاب کرد. مادرم با این کار مخالف بود زیرا معتقد بود، ممکن است مانند یک قصه زندگی اش پرماجرا می شود ولی پدرم گفته بود که اگر اینگونه هم شود چه اشکالی دارد؟ بالاخره هم پدرم برنده شد و من هم اسم خودم را خیلی دوست دارم زیرا قصه ها را خیلی دوست دارم.

 

همسر او مصطفی شایسته در سال ١٣٣٧ در تهران متولد شد و فعالیت در سینما را از سال ١٣6٧ با فیلم «روز با شکوه» به کارگردانی کیانوش عیاری آغاز کرد و سپس با ساخت فیلم «مادر» به کارگردانی علی حاتمی و ساخت و توزیع دهها فیلم سینمایی ایرانی با کارگردان های مختلف سینمای ایران به فعالیت خود ادامه داد.

 

مصطفی شایسته

عکس مصطفی شایسته همسر افسانه بایگان

 

آغاز فعالیت هنری افسانه بایگان

خانم بایگان در یازده سالگی در فیلم کوتاه بوق به ایفای نقش پرداخت؛ ولی فعالیتش در سینما و تلویزیون را در سال 1363 با بازی در مجموعه تلویزیونی پر بینندهٔ سربداران آغاز کرد.

 

افسانه بایگان در فیلم سربداران

بازی افسانه بایگان در فیلم سربداران

ارسال نظر