کد خبر : 4616

لاله صبوری، بازیگر سینما و تلویزیون ایران ادعاهای مطرح شده درباره آزار جنسی دختران توسط آیدین آغداشلو را تایید کرد!

  لاله صبوری زاده ۱۳۴۸ است.لاله صبوری متولد تهران است.لاله صبوری بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است.لاله صبوی در کنکور سراسری رتبه ۲۴ رشته هنر را دریافت کرد.  لاله صبوری  معمولاً نقش‌هایی را بازی می‌کند که شیطنت خاص و شیرینی در آن تداعی می‌شود.

 


خبرداغ:مراسم خاکسپاری سرژیک تیموریان و وداع ستاره های فوتبال با او+فیلم


 

خانم صبوری در صفحه توییتر خود با انتشار مطلبی نوشت: « یکی از بخشهای دردناک این تجاوزها

جدا از خود تجاوز،این است که بیشتر متجاوزا کسانی هستند که کلی داعیه‌ی روشنفکری داشتن ودارن، من دوسال شاگرداغداشلو بودم سال هفتاد، و متاسفانه باید بگم تجاوز وصله ایست که به استاد می چسبد.... »

آیدین آغداشلو در روزهای گذشته از چند رسانه به دلیل ادعاهای مطرح شده شکایت کرده بود.

 

لاله صبوری

 

بیانیه «آیدین آغداشلو» درباره اتهامات تجاوز جنسی توسط «سارا امت علی»

 


عزاداری تک نفره ی پیرمرد‚پربازدیدترین ویدئو این روزها شد/خبرخوش برای وی+فیلم


 

آیدن آغداشلو هنرمند و تصویرگر ایرانی در پی انتشار ادعاهایی در فضای مجازی توسط شماری از کاربران ایرانی مبنی بر آزار و اذیت جنسی آنان، با انتشار پیامی در اینستاگرامش، ادعاها علیه خود را مردود دانست و صراحتا همه اتهامات نادرست را رد کرد. در ترند تجاوز در شبکه های اجتماعی، در کنار نام هایی چون کیوان امام وردی، نام آیدین آغداشلو نیز توسط برخی بانوان که ادعای همکاری و هنرجویی ایشان را مطرح کردند، به چشم می خورد.

برخی از صفحات شبکه های تلویزیونی فارسی زبان خارج از کشور در شبکه های اجتماعی نیز به باز نشر ادعاهای مدعیان قربانی آزار و اذیت جنسی آیدین آغداشلو پرداختند. در پیام اینستاگرامی آیدین آغداشلو آمده که از شبکه تلویزیونی فارسی زبان خارج از کشور به خاطر بازنشر این ادعاها که وی آن را اتهامات بی پروا خطاب کرده است، شکایت می کند.

 

تجاوز آیدین آغداشلو

 

پیام اینستاگرامی آیدین آغداشلو در اتهامات جنسی وارد شده به وی به شرح زیر است:

در روزهای اخیر اتهامات کذبی علیه من مطرح و پخش شده است. صراحتاً این اتهامات و عناوین نادرستی را که بی‌پروا به من نسبت داده شده رد می‌کنم.

در کنار شصت سال فعالیت پیوسته‌ام در حوزه‌ی فرهنگ و هنر ایران زمین، متن اصلی عمرم با نقاشی سپری شد. سی سال آن در کلاس نقاشی کوچکی گذشت که به بیش از پنج هزار هنرجوی زن و مرد و پیر و جوان، هر آن چه را که می‌دانستم، از مهارت فنی تا تاریخ هنر، در کمال توظف و مهر، و بی‌کم و کاست منتقل کردم و پاسخش را هم چه خوب و به تمامی گرفتم.

اخیرا خانمی ادعایی مربوط به ۱۴ سال پیش را مطرح کرده‌اند. من قطعاً خودم را انسان کاملی نمی‌دانم، اما این ادعای ناروا را قویا رد می‌کنم. در زندگی شخصی و اجتماعی‌ام هرگز خواسته‌ای را به کسی تحمیل نکرده‌ام، چون جزئی از رفتار و روشم نبوده است.

باید تأکید کنم که هر نوع تحمیل جنسی را اکیداً محکوم می‌کنم. مخصوصاً در دورانی که انسان معاصر و به ویژه زنان، با امید و سرسختی به جستجوی معنای خود، برخاسته است. از این جنبش‌ ضروری زنان معاصر بی‌دریغ حمایت می‌کنم، و به خواسته‌های آنها احترام می‌گذارم. اما ادعاهای بی‌پایه و بی‌اساس، زمینه سوء استفاده از جنبش‌های برحق را فراهم می‌کنند، و عدالت‌خواهی را برای زنانی که قربانی تعرض هستند با چالش مواجه خواهند کرد.

 


خبرجنجالی:دابسمش سارا و نیکا با فیلتر بامزه اینستاگرام را منفجر کرد+فیلم


 

من بدون شک در مقابل این افترا که باعث آسیب به خانواده ام شده، به دفاع از خود ادامه خواهم داد و در صورت نیاز، از راه‌های قانونی با نشر اکاذیب برخورد خواهم کرد. در همین جا، حق شکایت از ادعا‌های بی‌پایه، و عملکرد غیرحرفه‌ای یک تلویزیون خارج از کشور را که برخورد آن نه تنها سهل‌انگارانه که غیرقانونی بوده، محفوظ می‌دارم.

آیدین آغداشلو

 


ستاره پارسی صحت این خبر را تایید و یا رد نمی کند


 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    مسایل اخلاقی خصوصا تجاوز موضوعی پیچیده است آیابدون رضایت طرف مقابل امکان دارددرآنصورت جرم است وقانون درخصوص جرم حکم میکنداینکه آبروی افرادراباهووجنجال ببریم ناپسنداست اگرکسی مورداهانت وخدایی ناکرده تجاوز قرارگرفته بایدادعای حقوقی واعلام جرم کند اقای آغداشلوبرای ما مهم است اگربشکندخیلی ازتفکرات مامیشکندمثل اینکه بزرگی چون سهراب رامورداتهام قراردهیم چقدردردناک است همینطور فردی چون آیدین آغداشلوکه باهنرنمایی اش زندگیرکرده ایم امیدوارم خطاباشد

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه
‍‍‍