کد خبر : 4698

دو آپارتمان در پکن که محل زندگی ستاره سینما جکی چان است به زور به حراج گذاشته می‌شوند. به نظر می‌رسد دلیل آن اختلاف مالکیت است.

جکی چان یکی معروفترین بازیگران فیلم‌ های اکشن در سال ۱۹۵۴ در هنگ کنگ متولد شد.جکی چان در ابتدای ورود به حرفه فیلم سازی در فیلم‌ های اژدها وارد می‌ شود و خشم اژدهای بروس لی به عنوان سیاهی‌ لشکر و بدلکار به ایفای نقش پرداخت. اولین تجربه بازیگری جکی چان در بزرگسالی در سال ۱۹۷۱ بود که فیلم “ببر کوچولوی کانوتن” نام داشت.جکی چان در این سال در فیلم پرفروش “مار در سایه‌ عقاب” و کمدی کونگ‌ فوی “استاد مست” را بازی نمود و خود را به‌ عنوان مشهورترین ستاره‌ هنرهای رزمی آسیا پس از بروس‌ لی تثبیت کرد.

 

دو آپارتمان مجاور در یک مجتمع مسکونی در منطقه دونگژیمن، از سال ۲۰۰۷ محل زندگی چان و خانواده‌اش بوده.خانه آنها دارای مساحت ۱۲۱۷ متر مربع (حدود ۱۳۱۰۰ فوت مربع)است و دارای شش اتاق خواب و سه سالن پذیرایی است.

 

ارزش این دو دستگاه آپارتمان ۱۴.۶ میلیون دلار (۱۰۰ میلیون RMB) گزارش شده است، اگرچه قرار است در ۳۰ سپتامبر(۹ مهر) با قیمت اولیه ۱۰.۵ میلیون دلار (۷۱.۹ میلیون RMB) در حراج عرضه شوند.

جکی چان پس از انجام کارهای تبلیغاتی برای مشاور املاک و مستغلات یوجیا (Yujia)،  حدود ۴.۹ میلیون دلار (۶/۳۳ میلیون RMB) برای این جفت آپارتمان پرداخت کرده است.مشکلی که وجود دارد این است که ظاهرا املاک یوجیا نتوانسته است به درستی حقوق مالکیت این آپارتمان‌ها را به چان منتقل کند. در ماه جولای(تیر)، دادگاه دستور توقیف دارایی‌های یوجیا و فروش آنها را صادر کرد.

 

رسانه‌های محلی گزارش دادند که یکی از آپارتمان‌ها جایی بود که جیسی، پسر جکی چان، در سال ۲۰۱۴ به خاطر ماری جوانا توسط پلیس پکن بازداشت شد و به شش ماه زندان محکوم شد.

 

چان علاوه بر اینکه یکی از پردرآمدترین و ماندگارترین ستاره‌های سینما در چین است ، منافع تجاری گسترده‌ای نیز دارد.

 

بنابر اطلاعات منتشر شده در رسانه‌ها، جکی چان علاوه بر چین، در هنگ کنگ نیز املاک و مستغلات دارد.

 

فیلم بعدی او، در ژانر اکشن کمدی و با عنوان «پیشتاز» به کارگردانی استنلی تونگ، قرار است دو روز پس از حراج ملک، و برای تعطیلات روز ملی چین در ۱ اکتبر(۱۰ مهر)، در سینماهای این کشور اکران شود.

 

چان همچنین در نسخه چینی «Wish Dragon» یک انیمیشن ساخت چین نیز صداپیشگی کرده است. این فیلم که محصول سونی است در آینده نزدیک در سطح جهانی منتشر خواهد شد.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
از دنیای ورزش
از دنیای سینما و تئاتر
از دنیای مد و لباس
روی خط رسانه
‍‍‍