کد خبر : 4736

دراگان اسکوچیچ بازیکن سابق و مربی فوتبال اهل کرواسی است. وی از ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ رسماً هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده گرفت. بیو گرافی دراگان اسکوچیچ را در سایت ستاره پارسی می خوانید :

به گزارش ستاره پارسی :

دراگان اسکوچیچ متولد 3 سپتامبر ۱۹۶۸ و اهل کشور کرواسی است.  دراگان اسکوچیچ  فارغ التحصیل لیسانس رشته حرکت شناسی از دانشگاه زاگرب و مدرک مربیگری حرفه ای یوفا را دارد.  دراگان اسکوچیچ تا 35سالگی فوتبالیست بوده. از تیم شهرشان «ریجکا» در یوگسلاوی شروع کرده و حتی در دورانی همراهلاس‌پالماس در لالیگا بازی کرده.

 

دراگان اسکوچیچ, بیوگرافی دراگان اسکوچیچ

 

زندگینامه دراگان اسکوچیچ

 

 

دراگان اسکوچیچ به عنوان اولین لژیونر لیگ کرواسی به حساب می آید.

اسکوچیچ در دوران فوتبالی اش در کرواسی برای باشگاه فوتبال رییکا، در اسپانیا برای باشگاه‌های فوتبال لاس پالماس و کامپوستلا و در امارات متحده عربی برای اتحاد بازی کرد. او اولین بازیکنی بود که از لیگ فوتبال کرواسی به خارج از کشور رفت و به بازی حرفه‌ای مشغول شد.

او در سال 2001 از فوتبال خداحافظی کرد اما فاصله او با فوتبال تنها چهار سال بود.

 

 

سوابق مربیگری اسکوچیچ

پس از پایان کار خود به عنوان بازیکن، اسکوچیچ به تکمیل دانش خود با شرکت در کلاس‌های مربیگری در آکادمی فوتبال کرواسی، دانشکده حرکت‌شناسی، دانشگاه زاگرب پرداخته و موفق به کسب دیپلم مربی UEFA-PRO و کارشناسی حرفه‌ای شد.

 

رییکا کرواسی

دراگان اسکوچیچ دوره مربیگری خود را با تیم رییکا در لیگ کرواسی آغاز کرد و در دو سال پشت سرهم ۲۰۰۵و۲۰۰۴ همچنین ۲۰۰۶و۲۰۰۵ موفق به کسب جام شد.

 

اینتربلوک لیوبلیانا اسلوونی

اینتر بلوک لیوبلیانا اسلونی دومین تیمی بود که اسکوچیچ سکان دار هدایت آن شد درواقع گزاف نیست که دراگان را ناجی اینتر اسلونی دانست چرا که بعد از نجات این تیم از سقوط به دسته پایین تر دو جام در لیگ اسلوونی برای این تیم به ارمغان آورد.

 

العربی کویت  

العربی کویت در فصل ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ چالش بعدی اسکوچیچ بود و نتایج قابل قبولی هم کسب کرد.

 

دراگان اسکوچیچ - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

 

النصر عربستان

النصر عربستان مقصد بعدی اسکوچیچ جوان بود تا در فصل ۲۰۱۰ و۲۰۱۱ در لیگ عربستان مربیگری و در یکی از لیگهای معتبر عربی در قامت مربی حضور داشته باشد.

 

بازگشت به رییکا کرواسی

بازگشت به رییکا در فصل ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲

 

ملوان بندر انزلی

دراگان اسکوچیچ در فصل ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ برای اولین بار پا به ایران نهاد و به عنوان سرمربی تیم ملوان تجربه فعالیت خود را آغاز کرد.

 

فولاد خوزستان  

فولاد خوزستان به عنوان دومین تیم دراگان اسکوچیچ در فصل ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ ایران بود.

 

خونه‌به‌خونه بابل

بعد از فولاد به خونه به خونه رفت و مقام دومی جام حذفی را برای این تیم بابلی کسب کرد.

 

صنعت نفت آبادان

صنعت نفت آبادان مقصد امسال دراگان اسکوچیچ بوده که متاسفانه به دلیل مشکلات مالی این تیم را نیز ترک کرد.

 

 

ازدواج اول و دوم

اسکوچیچ از ازدواج اول خود صاحب یک پسر بنام Luka می باشد او برای بار دوم 25 خرداد 1395 وقتی 48 ساله بود با هم وطن خود Majda  ازدواج  کرد که ثمره این زندگی یک فرزند دختر بنام آنا متولد خرداد 1397 می باشد.

 

دراگان اسکوچیچ, بیوگرافی دراگان اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ ،همسر و فرزندش

دراگان اسکوچیچ, بیوگرافی دراگان اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ و همسرش

 

فوتبال ایران باید حرفه ای شود

به نظرم  فوتبال ایران  باید حرفه ای تر شود و سیستماتیک تر پیش برود یک مشکلی فوتبال ایران دارد که همه به دنبال این هستند که تغییرات در کوتاه مدت رخ بدهد و صبور نیستند، خیلی چیزها در ایران سال ها ممکن است طول بکشد.

 

 

ارسال نظر